Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Polska chmura spotyka się z zainteresowaniem coraz większych firm

Chmura Obliczeniowa PolskaZ corocznego badania satysfakcji klientów Oktawave, polskiej publicznej chmury obliczeniowej dla biznesu wynika, że polska chmura spotyka się z zainteresowaniem coraz większych firm. Wyniki ankiety wskazują m.in. na wzrost aż o 12 punktów procentowych w stosunku do ubiegłego roku w segmencie firm zatrudniających powyżej 100 pracowników.


Dlaczego duże firmy migrują do chmury?
W badaniu przeprowadzonym przez Oktawave trzema najczęściej wskazywanymi czynnikami, uwzględnianymi przy wyborze tej platformy chmurowej, okazały się:
1. Stabilność (88% użytkowników uważa ten czynnik za krytyczny lub bardzo ważny),
2. Elastyczność (odpowiednio 87% użytkowników),
3. Bezpieczeństwo (odpowiednio 86% użytkowników).

Klienci doceniają także, że chmura pozwala obniżyć koszty utrzymania firmowej infrastruktury IT (odpowiednio 77% użytkowników), zwiększając jej niezawodność oraz dostępność.

"Zastanawialiśmy się, czy budować wirtualne środowisko na własną rękę, czy wykorzystać istniejące rozwiązania. Zadecydowaliśmy jednak, aby nie brać na siebie ciężaru utrzymywania fizycznej infrastruktury (serwery, macierze, przełączniki itp.). Po przetestowaniu kilku zewnętrznych rozwiązań, zdecydowaliśmy się na Oktawave" - mówi Radek Stasiak, współwłaściciel Morele.net.

Innymi zaletami chmury, wpływającymi na decyzję o migracji, są - według respondentów - skalowalność i wygoda. Model cloudowy to przede wszystkim sposób udostępniania infrastruktury IT jako usługi dopasowanej do konkretnych potrzeb. Takie podejście odciąża z konieczności bezbłędnego szacowania zapotrzebowania na zasoby IT, tym samym zwiększając efektywność i niwelując uciążliwe przestoje.

Dynamiczne zarządzanie zasobami - cenione przez użytkowników chmury - umożliwia mechanizm Autoskalera. Ten autorski system udostępniania i zarządzania chmurą Oktawave, pozwalający na automatyczne dostosowywanie wielkości infrastruktury do aktualnego obciążenia aplikacji, oceniło jako krytyczny lub bardzo ważny aż 81% badanych.

Niezmiennie kluczowa dla zdecydowanej większości klientów jest szybkość działania infrastruktury. To czynnik krytyczny lub kluczowy dla 81% respondentów. Istotna jest także dostępność na żądanie, którą za krytyczną lub bardzo ważną uważa aż 80% klientów. Ważne są także kwestie związane z redukcją kosztów oraz z ich płynną regulacją.

Klienci doceniają możliwość rozliczania w cyklach godzinowych, co jest istotne zwłaszcza w okresach zmieniającego się obciążenia oraz możliwość zaprzestania użytkowania w dowolnym momencie. Stąd elastyczny model rozliczeń został zakwalifikowany jako krytyczny lub bardzo ważny przez 87% badanych.

Co firmy migrują do Oktawave?
Atrybuty chmury, którymi kierują się firmy, wybierając ten model usługi, znajdują potwierdzenie w najczęściej hostowanych aplikacjach. W chmurze niezmiennie chętnie umieszczane są portale i strony WWW, z czego korzysta ponad 70% klientów Oktawave. Podobnie aplikacje mobilne, które hostuje 65% badanych. Analiza wskazuje także, że klienci coraz częściej i odważniej uruchamiają w chmurze bardziej zaawansowane rozwiązania. Elastyczność modelu chmurowego, atrakcyjne koszty wdrożenia i utrzymania systemów sprawiają, że już co piąty respondent przetwarza systemy CRM, korzystając z Oktawave. Rozwiązania klasy Business Intelligence oraz ERP powierzył polskiej chmurze obliczeniowej co dziesiąty badany.

"Na podstawie obserwacji rynku i naszych badań wiemy, że rośnie świadomość technologiczna oraz wymagania firm odnośnie do jakości usług. Świadczy o tym nie tylko przenoszenie do Oktawave zaawansowanych i krytycznych dla biznesu systemów, ale również fakt, że niemal 90% naszych klientów dysponowało wystarczającymi kompetencjami, aby dokonać migracji samodzielnie" - podkreśla Dariusz Nawojczyk, CMO w firmie Oktawave.

Źródło: Oktawave