Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

F5 Technical Center Warsaw

F5 NetworksF5 Networks ogłosił, że Polska została wybrana na miejsce kluczowej inwestycji Technical Center Warsaw, związanej z obsługą klienta, usługami bezpieczeństwa oraz rozwojem produktów.


Wpisując się w strategię globalnych inwestycji F5, projekt ten stanowi kolejny krok w zapewnieniu najwyższej jakości obsługi klientów 24/7, bez względu na strefy czasowe, w których są zlokalizowani. Polska została wybrana między innymi ze względu na korzystne położenie geograficzne oraz dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry IT.

Technical Center Warsaw na Mokotowie to nowe miejsce pracy dla wykwalifikowanych specjalistów z branży IT. Inwestycja obejmie kluczowe obszary takie jak dział wsparcia technicznego czy dział Rozwoju Produktu. W ramach inwestycji znajdzie się również Centrum Bezpieczeństwa F5 (Security Operations Center - SOC), świadczące usługi bezpieczeństwa i monitoring zagrożeń w czasie rzeczywistym, stanowiące uzupełnienie działalności Centrum Bezpieczeństwa w Seattle (całodobowy model obsługi klientów). Będzie to jedno z niewielu takich miejsc zarówno w Polsce jak i w Europie. Zarówno dział Wsparcia Technicznego jak i Centrum Bezpieczeństwa rozpoczęły działania w trybie testowym już kilka miesięcy temu.

"Witamy F5 w stolicy gospodarczego lidera Europy. W kraju, który, podobnie jak ta innowacyjna firma, chce wyróżniać się na tle konkurencji. Polska znana jest z umiejętności stwarzania biznesowi bezpiecznych warunków i twórczego środowiska do rozwoju. Dlatego coraz skuteczniej przyciąga zaawansowane firmy technologiczne o zasięgu globalnym. Od tej chwili za innowacyjnymi rozwiązaniami F5 stać będą polscy informatycy. To właśnie ich unikalne umiejętności, które zdobywają na polskich uczelniach technicznych, sprawiają, że sektor IT w Polsce będzie kuźnią złożonych technologicznie rozwiązań Od dziś F5 będzie działać w ramach najszybciej rozwijającej się gospodarki Unii Europejskiej" - powiedział Sławomir Majman prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Według raportu Research and Markets, polski sektor IT utrzymuje tendencję wzrostową, a jego skumulowany, roczny wskaźnik wzrostu w skali CAGR będzie wynosił 5.59% do 2018 roku. Analitycy z instytutu McKinsey stwierdzili natomiast, że jednym z największych źródeł wzrostu zaawansowanych usług biznesowych w Polsce, będzie obszar IT.

Centrum Bezpieczeństwa
Centrum Bezpieczeństwa (SOC) w Warszawie rozszerzy obszar, w którym F5 będzie wspierał klientów, wykorzystując bazujące na chmurze usługi aplikacyjne platformy Silverline. Centrum zapewni klientom firmy dostęp 24/7 do wyspecjalizowanych ekspertów bezpieczeństwa F5, którzy  monitorują ataki wielowarstwowe w czasie rzeczywistym.

Jako jedno z niewielu tego typu miejsc w Europie, SOC będzie obejmował zespół badaczy i analityków, skupiających się na nowych atakach z całego świata i uaktualniających informacje dotyczące najnowszego złośliwego oprogramowania, ataków zero-day oraz phishingu - wymierzonych w globalne przedsiębiorstwa.

W bliskiej przyszłości planowany jest rozwój Centrum. W pierwszej fazie SOC będzie oferował usługi zwalczania oszustw internetowych (F5 WebSafe), natomiast do końca roku uruchomiona zostanie ochrona przed atakami typu DDoS.

"Oczekujemy, że SOC oraz Centrum Wsparcia Klientów w Warszawie, znacząco wpłynie na sytuację nie tylko w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, ale i w innych regionach. Żyjemy w świecie, w którym poprawne działanie aplikacji ma coraz większe znaczenie, a klienci wymagają by dostarczać im wydajne, elastyczne i innowacyjne rozwiązania, które poradzą sobie z wyzwaniami związanymi z  działaniem w środowisku chmurowym i otoczeniu sieciowym, a także wyzwaniami dotyczącymi bezpieczeństwa i mobilności" - powiedział Julian Eames, wiceprezydent ds. operacji biznesowych w F5.

Rozwój Produktów
Dzięki działowi rozwoju produktu zlokalizowanemu w Polsce, F5 zwiększy całościową wydajność oraz zapewni wsparcie dla zespołów w obszarze EMEA. Wśród pracowników znajdą się osoby przeprowadzające testy manualne oraz automatyczne, a także dbające o rozwój infrastruktury testowej.

"Dodatkowo, cieszymy się, że będziemy mogli rozszerzyć nasz zespół rozwoju produktów o polskich specjalistów. Dzięki platformie Silverline i architekturze F5 Synthesis, pomagamy naszym klientom łączyć zasoby znajdujące się na serwerach, w chmurze czy w postaci hybrydowej. Inwestycje takie jak ta, pokazują zaangażowanie F5, by być na bieżąco ze zmieniającymi się sposobami wykorzystywania aplikacji w środowiskach fizycznym i wirtualnym, a także w podejściu SaaS" - dodał Julian Eames.

Obsługa Techniczna
Stworzenie nowego Centrum Wsparcia Klientów w regionie EMEA zwiększy możliwość szybkiej reakcji ekspertów F5 na problemy klientów. Dział zatrudni kilkudziesięciu inżynierów w przeciągu najbliższych trzech lat. Zespół zapewni kompleksowe portfolio rozwiązań, aby pomóc klientom zaprojektować, wdrożyć, zarządzać i optymalizować infrastrukturę IT, uzupełniając tym samym 80-osobowy zespół F5 w Chertsey w Wielkiej Brytanii.

Źródło: F5