Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Wirtualizacja w OpenBSD - coraz bliżej własnego Hypervisora

OpenBSDMike Larkin, członek deweloperów OpenBSD Foundation, pracujących m.in. nad rozwojem wieloplatformowego, ultra bezpiecznego, wolnego i otwartego UNIX-owego systemu operacyjnego OpenBSD, poinformował o intensywnych pracach nad rozwojem natywnego hypervisora dla OpenBSD.


System OpenBSD jest rozwijany od 1996 roku. Główny nacisk podczas tworzenia systemu został położony przede wszystkim na bezpieczeństwo. Zgodnie z dewizą 'Secure by Default', domyślnie wszystkie usługi dostępne w systemie, które nie są niezbędne do jego działania, są wyłączone. Dzięki temu OpenBSD stosowany jest powszechnie jako system do tworzenia systemów zapór sieciowych (firewall) czy serwerów dostępowych.
 
Pomysł rozwoju hypervisor dla OpenBSD pojawił się już przed kilkoma laty, ale dopiero na początku roku, dzięki wsparciu finansowemu OpenBSD Foundation, Larkin mógł pozwolić sobie na mocne zaangażowanie w rozwój VMM.

Można by zastanawiać się nad tym dlaczego nie pomyślano nad portem jednego z hypervisorów open source. Larkin stwierdził, że twórcy aktualnych rozwiązań nie dbają o to co jest bardzo istotne dla OpenBSD, czyli wsparcie wirtualizacji dla platform i386, obsługa starszych urządzeń czy technologii shadow paging. Dlatego też prace nad portem z uwzględnieniem ww. kwestii byłyby bardziej skomplikowane niż napisanie nowego hypervisora od podstaw.

Hypervisor OpenBSD powinien pracować z dowolnym procesorem Intel / AMD ze wsparciem sprzętowym dla wirtualizacji i powinien wspierać systemy operacyjne z obsługą VirtIO.

Pierwsza wersja hypervisora powinna pojawić się jeszcze w październiku. Mike Larkin zwraca się z prośbą o wsparcie do wszystkich programistów zainteresowanych projektem, jak również o datki dla OpenBSD Foundation.

Obecnie OpenBSD jest dostępny dla takich platform jak: i386, SPARC, SPARC64, HP300, Amiga, MacPPC, Mvme68k, Alpha, VAX, ARM, AMD64, HPPA, Mvme88k, socppc. System pozwala na uruchamianie binariów skompilowanych dla systemów: SVR4, Solaris, FreeBSD, Linux, BSD/OS, SunOS, Zaurus, SGI oraz HP-UX.