Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

Wirtualizacja w OpenBSD - coraz bliżej własnego Hypervisora

OpenBSDMike Larkin, członek deweloperów OpenBSD Foundation, pracujących m.in. nad rozwojem wieloplatformowego, ultra bezpiecznego, wolnego i otwartego UNIX-owego systemu operacyjnego OpenBSD, poinformował o intensywnych pracach nad rozwojem natywnego hypervisora dla OpenBSD.


System OpenBSD jest rozwijany od 1996 roku. Główny nacisk podczas tworzenia systemu został położony przede wszystkim na bezpieczeństwo. Zgodnie z dewizą 'Secure by Default', domyślnie wszystkie usługi dostępne w systemie, które nie są niezbędne do jego działania, są wyłączone. Dzięki temu OpenBSD stosowany jest powszechnie jako system do tworzenia systemów zapór sieciowych (firewall) czy serwerów dostępowych.
 
Pomysł rozwoju hypervisor dla OpenBSD pojawił się już przed kilkoma laty, ale dopiero na początku roku, dzięki wsparciu finansowemu OpenBSD Foundation, Larkin mógł pozwolić sobie na mocne zaangażowanie w rozwój VMM.

Można by zastanawiać się nad tym dlaczego nie pomyślano nad portem jednego z hypervisorów open source. Larkin stwierdził, że twórcy aktualnych rozwiązań nie dbają o to co jest bardzo istotne dla OpenBSD, czyli wsparcie wirtualizacji dla platform i386, obsługa starszych urządzeń czy technologii shadow paging. Dlatego też prace nad portem z uwzględnieniem ww. kwestii byłyby bardziej skomplikowane niż napisanie nowego hypervisora od podstaw.

Hypervisor OpenBSD powinien pracować z dowolnym procesorem Intel / AMD ze wsparciem sprzętowym dla wirtualizacji i powinien wspierać systemy operacyjne z obsługą VirtIO.

Pierwsza wersja hypervisora powinna pojawić się jeszcze w październiku. Mike Larkin zwraca się z prośbą o wsparcie do wszystkich programistów zainteresowanych projektem, jak również o datki dla OpenBSD Foundation.

Obecnie OpenBSD jest dostępny dla takich platform jak: i386, SPARC, SPARC64, HP300, Amiga, MacPPC, Mvme68k, Alpha, VAX, ARM, AMD64, HPPA, Mvme88k, socppc. System pozwala na uruchamianie binariów skompilowanych dla systemów: SVR4, Solaris, FreeBSD, Linux, BSD/OS, SunOS, Zaurus, SGI oraz HP-UX.

Logowanie i rejestracja