Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Linksys XAC 1900 - dwuzakresowy router z Smart Wi-Fi

linksys li-xac1900Linksys prezentuje XAC 1900, router wyposażony w dwa zakresy działania - pasmo 2.4GHz i 5GHz, oferujący prędkości N600 Mbps i AC 1300Mbps, ze zintegrowanym modemem DSL i technologią kształtowania wiązki zapewniająca maksymalne pokrycie sygnałem. Pasmo 5GHz idealnie sprawdzi się do cyfrowej rozrywki - aplikacje multimedialne, strumieniowe przesyłanie wideo oraz gier online.


Cztery porty Gigabit Ethernet ułatwiają podłączenie urządzeń w sieci oferując przy tym prędkość 10x szybszą niż standard Fast Ethernet. Urządzenie wyposażono również w port USB w wersji 3.0, dzięki czemu udostępnianie dużych plików w sieci nie będzie żadnym problemem. Do transferu mniejszych plików lub podłączenia drukarki idealnie sprawdzi się wbudowany port USB 2.0.

Kształtowanie wiązki koncentruje sygnał WiFi bezpośrednio do urządzeń takich jak smartfony, tablety i laptopy. Rezultatem jest bardziej efektywna sieć o większym zasięgu.

Ma to wpływ na żywotność baterii w urządzeniach, która zwiększa się – dzięki kształtowaniu wiązki urządzenie nie musi pracować tak ciężko, aby odebrac dane, a więc zużywa mniej prądu.

XAC1900 oferuje wbudowany modem DSL, dzięki czemu można cieszyć się szybkim, niezawodnym bezprzewodowym dostępem do internetu w całym domu, bez konieczności zakupu dodatkowego urządzenia.

Trzy regulowane, odłączane anteny zewnętrzne sprawiają, że sygnał WiFi jest silny i gwarantuje brak opóźnień w grach, pobieraniu i przesyłania strumieniowego.

Smart WiFi pozwala na dostęp do sieci w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca używając przeglądarki internetowej lub dedykowanej aplikacji. Dzięki Smart WiFi możesz:
- nadawać priorytet urządzeniom w sieci
- kontrolować niewłaściwe lub rozpraszające treści
- monitorować aktywność i prędkość sieci
- kontrolować dostępność sieci dla wybranych urządzeń
- tworzyć izolowaną i chronioną hasłem sieć dla gości

Aplikacje dostępne w sklepie Google Play i AppStore.

Źródło: Linksys