Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Linksys XAC 1900 - dwuzakresowy router z Smart Wi-Fi

linksys li-xac1900Linksys prezentuje XAC 1900, router wyposażony w dwa zakresy działania - pasmo 2.4GHz i 5GHz, oferujący prędkości N600 Mbps i AC 1300Mbps, ze zintegrowanym modemem DSL i technologią kształtowania wiązki zapewniająca maksymalne pokrycie sygnałem. Pasmo 5GHz idealnie sprawdzi się do cyfrowej rozrywki - aplikacje multimedialne, strumieniowe przesyłanie wideo oraz gier online.


Cztery porty Gigabit Ethernet ułatwiają podłączenie urządzeń w sieci oferując przy tym prędkość 10x szybszą niż standard Fast Ethernet. Urządzenie wyposażono również w port USB w wersji 3.0, dzięki czemu udostępnianie dużych plików w sieci nie będzie żadnym problemem. Do transferu mniejszych plików lub podłączenia drukarki idealnie sprawdzi się wbudowany port USB 2.0.

Kształtowanie wiązki koncentruje sygnał WiFi bezpośrednio do urządzeń takich jak smartfony, tablety i laptopy. Rezultatem jest bardziej efektywna sieć o większym zasięgu.

Ma to wpływ na żywotność baterii w urządzeniach, która zwiększa się – dzięki kształtowaniu wiązki urządzenie nie musi pracować tak ciężko, aby odebrac dane, a więc zużywa mniej prądu.

XAC1900 oferuje wbudowany modem DSL, dzięki czemu można cieszyć się szybkim, niezawodnym bezprzewodowym dostępem do internetu w całym domu, bez konieczności zakupu dodatkowego urządzenia.

Trzy regulowane, odłączane anteny zewnętrzne sprawiają, że sygnał WiFi jest silny i gwarantuje brak opóźnień w grach, pobieraniu i przesyłania strumieniowego.

Smart WiFi pozwala na dostęp do sieci w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca używając przeglądarki internetowej lub dedykowanej aplikacji. Dzięki Smart WiFi możesz:
- nadawać priorytet urządzeniom w sieci
- kontrolować niewłaściwe lub rozpraszające treści
- monitorować aktywność i prędkość sieci
- kontrolować dostępność sieci dla wybranych urządzeń
- tworzyć izolowaną i chronioną hasłem sieć dla gości

Aplikacje dostępne w sklepie Google Play i AppStore.

Źródło: Linksys

Logowanie i rejestracja