Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat Satellite 6.1 usprawnia konteneryzację

Red Hat, czołowy, światowy dostawca rozwiązań open source, poinformował o ogólnej dostępności Red Hat Satellite 6.1 - oprogramowania administracyjnego do zarządzania infrastrukturą Red Hat. W porównaniu z wersją Red Hat Satellite 6.0, która zadebiutowała we wrześniu 2014 r., nowe wydanie zapewnia ulepszone zabezpieczenia i funkcje wykrywania oraz możliwość zarządzania kontenerami w środowiskach fizycznych, wirtualnych i chmurowych.


"Infrastruktura korporacyjna ewoluuje w kierunku architektury rozproszonej i kontenerowej, co wymaga nowego podejścia do zarządzania zróżnicowanymi systemami. Red Hat Satellite 6.1 oferuje właśnie takie rozwiązanie, oparte na społecznościowych innowacjach, które pomaga przedsiębiorstwom uzyskać żądany poziom standaryzacji i kontroli nad nowymi technologiami" - mówi Mary Johnston Turner, wiceprezes ds. badań, Enterprise System Management Software, IDC.

Red Hat Satellite 6.1 oferuje użytkownikom nowości w trzech kluczowych obszarach:
• Zarządzanie kontenerami
• Bezpieczeństwo
• Wstępna konfiguracja (provisioning)

Zarządzanie kontenerami
Infrastruktury chmurowe zmierzają w kierunku wdrożeń opartych na kontenerach, dlatego wśród klientów wzrasta zapotrzebowanie na elastyczne rozwiązania do zarządzania nowymi konfiguracjami kontenerowymi, które przechowują wrażliwe aplikacje i dane. Podstawowe funkcje Satellite 6.1 teraz stały się dostępne również we wdrożeniach kontenerowych - zwiększając ich skalowalność, spójność i łatwość zarządzania - i pozwalają użytkownikom Dockera wykorzystać jego nowoczesną architekturę do zyskania większej kontroli nad zarządzaniem wersjami, uwierzytelnianiem oraz integracją z istniejącymi platformami. Deweloperzy, którzy chcą zarządzać systemami w środowisku kontenerowym, mają obecnie do dyspozycji skalowalny, lokalny rejestr z kontrolą dostępu opartą na rolach, mechanizmy audytu oraz interfejs API.

Bezpieczeństwo
Satellite 6.1 oferuje zaktualizowane zarządzanie aktualizacjami, pozwalając szybko i łatwo uwzględniać poprawki bezpieczeństwa oraz nowe funkcje. Ulepszone raportowanie umożliwia szybsze identyfikowanie hostów z lukami w zabezpieczeniach, minimalizując przestoje oraz chroniąc wrażliwe dane w obliczu takich zagrożeń, jak Shellshock, Heartbleed i GHOST.

Ponadto OpenSCAP, ustandaryzowana metoda utrzymywania bezpieczeństwa systemów biznesowych, jest obecnie dostępna w wersji tech preview. OpenSCAP automatycznie weryfikuje obecność poprawek oprogramowania, sprawdza konfigurację zabezpieczeń systemów oraz bada je pod kątem symptomów przejęcia w odstępach dziennych, tygodniowych i miesięcznych. Odstępy te użytkownicy mogą dostosować do swoich wewnętrznych procedur bezpieczeństwa.

Wstępna konfiguracja
Red Hat Satellite upraszcza proces wstępnej konfiguracji poprzez nowe procesy, które automatycznie wykrywają w sieci nieznane węzły bez systemu operacyjnego. Nowe węzły mogą samodzielnie rejestrować się w Red Hat Satellite i przesyłać informacje o sprzęcie, dzięki czemu oprogramowanie może określić optymalny typ systemu do zainstalowania.

Inne nowe funkcje wprowadzone w Red Hat Satellite 6.1 to m.in.:
• Obsługa wielu sieci do wstępnego konfigurowania systemów ze złożonymi wymaganiami sieciowymi, takimi jak sieci VLAN, interfejsy łączone i aliasy interfejsów.
Satellite 6.1 oferuje nowe szablony i procedury, które umożliwiają określanie parametrów złożonych interfejsów podczas wstępnej konfiguracji systemów.
• Izolowany serwer Capsule, kluczowy komponent dużych instalacji Red Hat Satellite, teraz oferuje kilka usprawnień. Komunikacja między zarządzanym hostem, serwerem Capsule a serwerem Satellite jest obecnie lepiej izolowana i zoptymalizowana, co przekłada się na wyższy stopień bezpieczeństwa, ułatwiając administratorom systemu wdrażanie Red Hat Satellite Capsule w ich środowiskach.
• Wersja tech preview Red Hat Access Insights, nowej, zautomatyzowanej, opcjonalnej usługi zapowiedzianej na konferencji 2015 Red Hat Summit. Użytkownicy Red Hat Satellite mogą identyfikować kluczowe zagrożenia dla stabilności, wydajności i bezpieczeństwa z wykorzystaniem usługi Red Hat Access Insights, która rekomenduje rozwiązania wykrytych problemów.

"Red Hat Satellite 6.1 nadal ewoluuje, aby sprostać stale zmieniającym się oczekiwaniom rynku, zwłaszcza w zakresie coraz popularniejszych wdrożeń kontenerowych. Najnowsze wydanie stanowi rozwinięcie wersji Red Hat Satellite 6 i pozwala deweloperom łatwiej integrować Satellite z chmurą hybrydową lub środowiskiem kontenerowym i wykorzystać ulepszone raportowanie do zarządzania hostami podczas migracji" - powiedział Joe Fitzgerald, wiceprezes, Management Business Unit, Red Hat.
    
Źródło: Red Hat