Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat Satellite 6.1 usprawnia konteneryzację

Red Hat, czołowy, światowy dostawca rozwiązań open source, poinformował o ogólnej dostępności Red Hat Satellite 6.1 - oprogramowania administracyjnego do zarządzania infrastrukturą Red Hat. W porównaniu z wersją Red Hat Satellite 6.0, która zadebiutowała we wrześniu 2014 r., nowe wydanie zapewnia ulepszone zabezpieczenia i funkcje wykrywania oraz możliwość zarządzania kontenerami w środowiskach fizycznych, wirtualnych i chmurowych.


"Infrastruktura korporacyjna ewoluuje w kierunku architektury rozproszonej i kontenerowej, co wymaga nowego podejścia do zarządzania zróżnicowanymi systemami. Red Hat Satellite 6.1 oferuje właśnie takie rozwiązanie, oparte na społecznościowych innowacjach, które pomaga przedsiębiorstwom uzyskać żądany poziom standaryzacji i kontroli nad nowymi technologiami" - mówi Mary Johnston Turner, wiceprezes ds. badań, Enterprise System Management Software, IDC.

Red Hat Satellite 6.1 oferuje użytkownikom nowości w trzech kluczowych obszarach:
• Zarządzanie kontenerami
• Bezpieczeństwo
• Wstępna konfiguracja (provisioning)

Zarządzanie kontenerami
Infrastruktury chmurowe zmierzają w kierunku wdrożeń opartych na kontenerach, dlatego wśród klientów wzrasta zapotrzebowanie na elastyczne rozwiązania do zarządzania nowymi konfiguracjami kontenerowymi, które przechowują wrażliwe aplikacje i dane. Podstawowe funkcje Satellite 6.1 teraz stały się dostępne również we wdrożeniach kontenerowych - zwiększając ich skalowalność, spójność i łatwość zarządzania - i pozwalają użytkownikom Dockera wykorzystać jego nowoczesną architekturę do zyskania większej kontroli nad zarządzaniem wersjami, uwierzytelnianiem oraz integracją z istniejącymi platformami. Deweloperzy, którzy chcą zarządzać systemami w środowisku kontenerowym, mają obecnie do dyspozycji skalowalny, lokalny rejestr z kontrolą dostępu opartą na rolach, mechanizmy audytu oraz interfejs API.

Bezpieczeństwo
Satellite 6.1 oferuje zaktualizowane zarządzanie aktualizacjami, pozwalając szybko i łatwo uwzględniać poprawki bezpieczeństwa oraz nowe funkcje. Ulepszone raportowanie umożliwia szybsze identyfikowanie hostów z lukami w zabezpieczeniach, minimalizując przestoje oraz chroniąc wrażliwe dane w obliczu takich zagrożeń, jak Shellshock, Heartbleed i GHOST.

Ponadto OpenSCAP, ustandaryzowana metoda utrzymywania bezpieczeństwa systemów biznesowych, jest obecnie dostępna w wersji tech preview. OpenSCAP automatycznie weryfikuje obecność poprawek oprogramowania, sprawdza konfigurację zabezpieczeń systemów oraz bada je pod kątem symptomów przejęcia w odstępach dziennych, tygodniowych i miesięcznych. Odstępy te użytkownicy mogą dostosować do swoich wewnętrznych procedur bezpieczeństwa.

Wstępna konfiguracja
Red Hat Satellite upraszcza proces wstępnej konfiguracji poprzez nowe procesy, które automatycznie wykrywają w sieci nieznane węzły bez systemu operacyjnego. Nowe węzły mogą samodzielnie rejestrować się w Red Hat Satellite i przesyłać informacje o sprzęcie, dzięki czemu oprogramowanie może określić optymalny typ systemu do zainstalowania.

Inne nowe funkcje wprowadzone w Red Hat Satellite 6.1 to m.in.:
• Obsługa wielu sieci do wstępnego konfigurowania systemów ze złożonymi wymaganiami sieciowymi, takimi jak sieci VLAN, interfejsy łączone i aliasy interfejsów.
Satellite 6.1 oferuje nowe szablony i procedury, które umożliwiają określanie parametrów złożonych interfejsów podczas wstępnej konfiguracji systemów.
• Izolowany serwer Capsule, kluczowy komponent dużych instalacji Red Hat Satellite, teraz oferuje kilka usprawnień. Komunikacja między zarządzanym hostem, serwerem Capsule a serwerem Satellite jest obecnie lepiej izolowana i zoptymalizowana, co przekłada się na wyższy stopień bezpieczeństwa, ułatwiając administratorom systemu wdrażanie Red Hat Satellite Capsule w ich środowiskach.
• Wersja tech preview Red Hat Access Insights, nowej, zautomatyzowanej, opcjonalnej usługi zapowiedzianej na konferencji 2015 Red Hat Summit. Użytkownicy Red Hat Satellite mogą identyfikować kluczowe zagrożenia dla stabilności, wydajności i bezpieczeństwa z wykorzystaniem usługi Red Hat Access Insights, która rekomenduje rozwiązania wykrytych problemów.

"Red Hat Satellite 6.1 nadal ewoluuje, aby sprostać stale zmieniającym się oczekiwaniom rynku, zwłaszcza w zakresie coraz popularniejszych wdrożeń kontenerowych. Najnowsze wydanie stanowi rozwinięcie wersji Red Hat Satellite 6 i pozwala deweloperom łatwiej integrować Satellite z chmurą hybrydową lub środowiskiem kontenerowym i wykorzystać ulepszone raportowanie do zarządzania hostami podczas migracji" - powiedział Joe Fitzgerald, wiceprezes, Management Business Unit, Red Hat.
    
Źródło: Red Hat

Logowanie i rejestracja