Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

SNMP-24MGB Plus - Zarządzalny switch od AirLive

airlive snmp 24mgb plusAirLive prezentuje SNMP-24MGB Plus, 24-portowy zarządzalny switch wyposazony w 4 porty Gigabit TP/SFP combo i 20 portów Gigabit SFP. Urządzenie może być użyte do budowy wydajnych sieci grup roboczych. Switch może być zarządzany przez port szeregowy RS-232 za pośrednictwem połączenia bezpośredniego lub poprzez port Ethernet za pomocą interfejsu CLI lub interfejs oparty na sieci i powiązany z agentem SNMP.


Dodatkowo, urządzenie zostało wyposażone w szereg przydanych funkcji takich jak QoS, VLAN, technologię Spanning Tree, port trunking, kontrola przepustowości, ochrona portów, SNMP/RMON, IGMP Snooping. Switch wspiera dwa źródła sygnału wejściowego - 100~240VAC i 48VDC.

airlive snmp 24mgb plus

Najważniejsze cechy urządzenia:
• 20 portów światłowodowych + 4 porty UTP/SFP Combo
• QoS (do 8 sprzętowych priorytetów)
• Wsparcie dla STP, RSTP i MSTP
• Dwa wejścia zasilania dla większego bezpieczeństwa
• Interfejs www, Telnet, SSH
• SNMP v1, v2c i v3
• Wsparcie dla RMON
• Ipv4/IPv6, podwójny stos

Urządzenie wspiera dwa wejścia zasilania - 100~240V AC i -48V DC. Każde wejście zasilania jest w stanie zasilić całe urządzenie. Jeśli jedno źródło zasilania zawiedzie, to drugie jest w stanie zasilić switch i zapewnić normalne działanie sieci. Poniższy obrazek przedstawia przykładowy schemat działania tej funkcji.

SNMP-24MGB dostarcza ochronę, wydajność i jakość i wiele innych możliwości. Urządzenie może pracować w temperaturach od -20 do 60 C z dwoma źródłami zasilania, co wpływa na wzrost niezawodności korzystania z produktu.

Switch wspiera nie tylko kontrolę priorytetów warstwy drugiej  802.1p, ale też programowalnie wyższą klasifikację warstwy i priorytetyzacji, aby umożliwić zwiększony QoS, wsparcie dla aplikacji w czasie rzeczywistym na podstawie informacji pobranych z warstwy 2 do warstwy 4, takich jak VoIP, wideo i dane.

Funkcje standardu 802.1x umożliwiają uwierzytelnianie przy każdej próbie dostępu do sieci. Zabezpieczenia portów pozwalają zdefiniować limit adresów MAC na dany port.
Statyczne adresy MAC mogą być zdefiniowane dla każdego portu, dla zapewniania, że tylko zarejestrowane urządzenia mają dostęp do sieci. Dzięki tym funkcjom można stworzyć mechanizm oparty o tożsamość użytkownika i urządzenia.

Źródło: AirLive