Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam Endpoint Backup FREE 1.1 ze wsparciem dla Windows 10

Veeam Endpoint Backup FreeVeeam Software, dostawca rozwiązań do ochrony danych środowisk zwirtualizowanych na platformie VMware vSphere oraz Microsoft Hyper-V, zapewniających dostępność nowoczesnych centrów danych zaktualizował swoje bezpłatne narzędzie do tworzenia kopii zapasowych danych z laptopów i desktopów z systemem Windows.


Veeam Endpoint Backup FREE umożliwia tworzenie kopii zapasowych punktów końcowych na zewnętrznym dysku twardym, w udostępnionym folderze sieciowym (np. na serwerze NAS) albo w repozytorium Veeam Backup & Replication. W wypadku awarii systemu, uszkodzenia dysku lub przypadkowego usunięcia plików, użytkownik może przywrócić dane, lub kompletne środowisko pracy w ciągu kilku minut.

Veeam Endpoint Backup FREE 1.1 to pierwsze darmowe rozwiązanie, które oferuje wsparcie dla tworzenia kopii zapasowych i przywracanie komputerów z nowo wydanym systemem Windows 10.

Ale wsparcie dla Windows 10 to nie jedyne usprawnienie w nowej wersji. Nawet jeśli w najbliższym czasie nie zamierzasz aktualizować systemu, wśród nowych funkcji znalazły się takie obok których nie przejdziesz obojętnie.

W pierwszej wersji rozwiązania przywracanie całego dysku lub wolumenu mogło być przeprowadzone na dysk o tym samym rozmiarze lub większy. Wersja 1.1 znosi to ograniczenie, tym samym w wypadku awarii dysku, możesz przywrócić system na inny, mniejszy napęd HDD/SSD (o oczywiście istotna jest przestrzeń jaką zajmowały dane na backupowanym dysku).

Veeam Recovery Media może teraz zachować ustawienia sieciowe komputera i zastosować je automatycznie dla środowiska naprawczego.

Usprawniono również proces przywracania systemu na innym sprzęcie. Teraz w sytuacji wystąpienia BSDO po przywróceniu systemu na innym sprzęcie można wyłączyć sterowniki z Recovery Media, pozwalając na zaaplikowanie standardowych sterowników Windows.

Usprawniono również harmonogram kopii zapasowych. Teraz jeśli pracujesz w trakcie trwania zadania backupowego, po którego zakończeniu zdefiniowano wyłączenie komputera, będziesz mógł pracować nadal. Otrzymasz tylko stosowne potwierdzenie, że zaplanowano wyłączenie komputera.

Te zmiany to jednak tylko wierzchołek góry lodowej. Wiele mniejszych zmian wprowadzonych w obrębie silnika czynią go jeszcze bardziej solidnym.

Producent zaleca przeprowadzenie aktualizacji nawet jeśli nie planujesz aktualizacji do Windows 10.

Więcej informacji na temat Veeam Endpoint Backup FREE znajdziesz na tej stronie.