Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Technologia Long Reach PoE

planet long reach POEPodczas projektowania infrastruktury sieciowej IP najważniejszymi aspektami dla instalatorów są odległość, źródło zasilania oraz okablowanie budynku. Aby rozwiązać wszystkie powyższe problemy, firma Planet uruchomiła nową serię urządzeń obsługujących technologię Long Reach PoE, które nadają się do rozległych sieci transmitującuch dane i zasilanie. Technologia ta stanowi łatwe w instalacji i niedrogie rozwiązanie do realizacji takich wdrożeń.


Long Reach Power over Ethernet (Long Reach PoE) umożliwia przesylanie danych i zasilania na odległościach większych niż 100 m - co stanowi ograniczenie tradycyjnych sieci opartych o infrastrukturę Ethernet. Dzięki nowej technologii Planet możliwe jest instalowanie urządzeń IP w dowolnych miejscach i na dużych odległościach bez konieczności prowadzenia dodatkowego okablowania czy korzystania z przedłużaczy.

Rozwiązanie Planet Long Reach PoE (LRP) jest przeznaczone do rozszerzania zasięgu transmisji w sieciach Ethernet oraz przesyłanie oprócz danych również zasilania - za pomocą pojedynczego przewodu UTP, kabla koncentrycznego lub linii telefonicznej na dystansie nawet 1000 m do zgodnych urządzeń: kamer IP PoE, bezprzewodowych punktów dostępowych PoE itp. Rozwiązanie to eliminuje również potrzebę stosowania dodatkowego zasilania do przedłużaczy LRP.

Planet oferuje dwa rodzaje rozwiązań Long Reach PoE:
• Long Reach PoE z wykorzystaniem kabla koncentrycznego - wtyk BNC
• Long Reach PoE z wykorzystaniem przewodu UTP - wtyk RJ-45 z 8 żyłowym / 4 żyłowym / 2 żyłowym kablem UTP

Poza tym rozwiązanie Planet Long Reach PoE umożliwia oprócz transmisji dancyh przesyłanie zasilania DC za pomocą kabla koncentrycznego lub UTP bez konieczności wymiany lub prowadzenia okablowania.

Seria urządzeń Planet Long Reach PoE składa się ze switchy PoE, mieszaczy (injektorów) PoE,oraz extenderów PoE, które umożliwiają elastyczne rozszerzanie zasięgu każdej sieci IP.

Switch Planet z obsługą technologii Long Reach PoE to wielokanałowe urządzenie, działające w warstwie 2 / warstwie 4, obsługujące protokoły IPv4 oraz IPv6 i pojedyncze źródło zasilania. Switche te są wyposażone w 4, 8 lub 16 portów Long Reach PoE z wbudowanym źródłem zasilania, które mogą przesyłać dane i zasilanie do extenderów LRP za pomocą kabli koncentrycznych. Wszystkie switche LPR Planet są wyposażone w dodatkowe porty Gigabit Ethernet oraz gniazda światłowodowe 100/1000BASE-X SFP, aby umożliwić szybkie przesyłanie danych.

Jako zaawansowane switche PoE, zaprojektowane do ciągłego obsługiwania sieci monitoringu lub bezprzewodowych punktów dostępowych, switche Planet LPR oferują inteligentne funkcje zarządzania zasilaniem PoE, takie jak PD Alive Check, harmonogram PoE oraz ochrona przed przegrzewaniem urządzeń, które zapewniają ciągłość działania urządzeń w sieci. Ponadto harmonogram PoE może być wykorzystany do kontrolowania podłączonych urządzeń PoE i w razie potrzeby je wyłączać, co pozwala zaoszczędzić energię i pieniądze.

Planet Long Reach PoE może korzystać z już zainstalowanego okablowania, dlatego przynosi duże oszczędności związane z wymianą przewodów. Co więcej, użytkownicy mogą w łatwy sposób rozszerzyć obecnie używaną infrastrukturę sieciową i centralnie zarządzać całą siecią, co dodatkowo zmniejsza koszty obsługi.

Źródło: Planet