Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

NetApp koordynuje projekt na rzecz chmur ze wsparciem Komisji Europejskiej

cloud computing ssiclopsProgram Komisji Europejskiej Horizon 2020 przyznał finansowanie w wysokości 6,7 miliona euro dla projektu badawczego, którego koordynatorem technicznym jest firma NetApp. 3-letni projekt skupi się na analizie czynników odpowiedzialnych za obniżanie wydajności sieciowej w infrastrukturze lokalnej i chmurowej oraz możliwości zniwelowania ich działania.


Głównym celem inicjatywy jest wsparcie we wdrażaniu usług opartych na chmurze publicznej i lokalnej oraz zarządzaniu nimi, aby odpowiadały zaawansowanym potrzebom biznesowym. Efekty badań przyczynią się m.in. do wsparcia potrzeb infrastrukturalnych w realizacji projektów inteligentnych miast na całym świecie.

Projekt pod nazwą Scalable and Secure Infrastructures for Cloud Operations (SSICLOPS) zakłada badania nad technikami zarządzania powiązaną infrastrukturą chmur prywatnych, operującą wewnątrz centrów danych i rozległych, programowalnych sieci. W dalszej kolejności celem projektu będzie praca nad rozwiązaniami technicznymi dla wysoko wydajnościowych infrastruktur opartych na chmurze prywatnej, które zagwarantują elastyczną skalowalność na poziomie sieci chmur prywatnych, bez ryzyka naruszenia jakości usług czy standardów bezpieczeństwa.

W skład SSICLOPS weszło pięciu partnerów przemysłowych i pięciu partnerów naukowych. Managerem Technicznym projektu został dr Lars Eggert, Technical Director for Networking w biurze CTO firmy NetApp, z siedzibą w Niemczech. Eggert prowadzi Komitet Zarządzania Technicznego (Technical Management Committe), odpowiedzialny za koordynację działań technicznych i naukowych SSICLOPS. Firma NetApp dostarcza rozwiązania technologiczne oraz know-how z obszaru storage, co stanowi podstawę wielu prywatnych, zwirtualizowanych infrastruktur chmurowych w ramach projektu SSICLOPS.

"Możliwość wykorzystania naszego doświadczenia w zakresie zarządzania danymi w ramach programu Horizon 2020 to dla nas wielkie wyróżnienie. Razem z partnerami projektu pracujemy nad wyzwaniami dotyczącymi chmur hybrydowych, które są szczególnie istotne w świecie, w którym niemal wszystko funkcjonuje w oparciu o programowalne środowiska chmurowe" - powiedział Manfred Buchmann, Vice President and Head of System Engineering EMEA, NetApp.

"Popularyzacja rozwiązań z zakresu inteligentnych miast wymaga wsparcia chmur obliczeniowych o wysokiej wydajności, które pozwolą operować w inteligentnych środowiskach na naprawdę szeroką skalę. Idąc tym tokiem myślenia, wyniki badań SSICLOPS mogą przynieść korzyści inicjatywom rządowym, takim jak „inteligentne miasto Dubaj” w ZEA, w celu wsparcia wydajności biznesowej i wzrostu gospodarczego, dzięki bezpiecznej infrastrukturze opartej na chmurze prywatnej" - stwierdził Konstantin Ebert, Senior Director Middle East, Eastern Europe, Africa, Russia & CIS, NetApp.

"Pracujemy z wieloma klientami operującymi w sektorach wymagających szczególnych zabezpieczeń, co wiąże się z koniecznością zagwarantowania przejrzystej i bezpiecznej wymiany danych wewnątrz infrastruktury chmurowej. Podwyższanie wydajności i bezpieczeństwa takich środowisk jest więc dla nas kluczowe. Dzięki bliskiej współpracy z partnerami i ośrodkami naukowymi, projekt SSICLOPS jest okazją do pracy nad rozwiązaniami dla organizacji operujących wewnątrz połączonych infrastruktur chmurowych. Taka konfiguracja pozwala organizacjom na dystrybucję zasobów roboczych na całym świecie oraz na przemieszczanie danych pomiędzy oddzielnymi sieciami, gwarantując odpowiednie zabezpieczenia dostępu do zasobów w chmurze" powiedział Manfred Reitner, Senior Vice President and General Manager for Europe, Middle East, and Africa, NetApp.

Pośród partnerów projektu znaleźli się m.in. NEC, F-Secure, Orange, Deutsche Telekom, Hasso Plattner Institute, RWTH Aachen oraz Uniwersytet Cambridge.

Więcej informacji na temat SSICLOPS znajdziesz pod adresem https://ssiclops.eu/.

Źródło: NetApp