Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Premiera Windows 10 - ISO do pobrania!

Windows 1029 lipca to wielki dzień dla Microsoft i użytkowników Windows, to dzień oficjalnej premiery Windows 10, na którą Microsoft przygotowywał nas od dłuższego czasu. Już dziś na wielu komputereach z Windows 7 i Windows 8.1 pojawi się informacja z możliwością wykonania aktualizacji do Windows 10. Ponadto Microsoft udostępnił już obrazy ISO z Windows 10. Użytkownicy do tej pory niezdecydowani, zupełnie bezpłatnie będą mogli zaktualizować swoje systemy w ciagu najbliższego roku.


Wielu informatycznych Geek'ów i ITPros z pewnością już zapoznało się z nowym systemem w ramach programu Insider. Ci którzy tego nie zrobili pewno niedługo będą mieli okazję po aktualizacji posiadanych systemów czy też instalacji maszyn wirtualnych z finalną wersją produktu.

Co przynosi Windows 10??
W nowej wersji systemu najbardziej rzuca się w oko powrót Menu Start, oczywiście w nowej odświeżonej i rozbudowanej formie. Wśród kluczowych innowacji wymienia się również nową przeglądarkę Microsoft Edge, Cortanę, aplikacje uniwersalne, DirectX 12 czy streaming gier z Xbox One.

Dla administratorów IT o wiele ważniejsze od ww. nowości są usprawnienia przydatne w środowiskach firmowych, te w zakresie bezpieczeństwa, wydajności czy poprawiające produktywność. Wysoki poziom integracji z urządzeniami mobilnymi, Smart Screen, Windows Hello i InstantGo to tylko czubek góry lodowej.

Premiera Windows 10 jak wcześniej zapowiadano stanowi pierwszy krok do udostępniania systemu, czy też funkcjonalności jakie on oferuje, w modelu usługowym, nazywanym Windows as a Service, znanym z rozwiązań chmurowych.

Windows 10

Czy nowy, jak mówi sam Microsoft ostatni desktopowy Windows, spełni oczekiwania użytkowników którzy kochali Windows 7 i do dziś przy nim pozostali oraz tych, którzy bez większego oporu zaprzyjaźnili się z Windows 8? A może przekona do siebie miłośników Linuksa czy Mac OS?

Premiera Windows 10 to wielki przełomem, to jeden z najważniejszych dni w historii Microsoft. Naszym zdaniem, systemowi w dniu premiery nieco brakuje do doskonałości, gołym okiem można dostrzec kilka drobnych niedociągnięć, niedokończony Edge czy dziwacznie zmodyfikowany OneDrive. Jednak już na starcie większość użytkowników bardzo pozytywnie go ocenia. Wszystkie niedoskonałości w najbliższych miesiącach z pewnością zostaną wyeliminowane, a on sam już na starcie przekona do siebie tłumy.

Aktualizować czy czekać?
Przed wszystkim należy sprawdzić czy sprzęt na którym pracujesz i aplikacje są gotowe na Dziesiątkę. Sam widok okienka "Uzyskaj system Windows 10" z komunikatem "Wszystko gotowe!" nie daje gwarancji, że w 100 procentach aktualizacja się powiedzie. Przed aktualizacją, przede wszystkim należy sporządzić kopie zapasowe danych, by w razie niepowodzenia móc szybko powrócić do aktualnej wersji. Użytkownicy wielu komputerów 'markowych', w szczególności laptopów powinni sprawdzić na stronie producenta, czy ich sprzęt został przetestowany. Wielu producentów jak np. Sony, pomimo sprzedania marki, świadczy wsparcie dla użytkowników Vaio i poprzez oprogramowanie wbudowane informuje o testach zgodności dla poszczególnych modeli. Z aktualizacja systemu w środowiskach firmowych (pomijając te duże, które prawa do darmowej aktualizacji nie uzyskały) oczywiście warto się wstrzymać, gruntownie przetestować aplikacje z których korzystamy jak i nasłuchiwać informacji o potencjalnych problemach i sposobach ich rozwiązania.

Jeśli chcesz zainstalować system 'na świeżo', już dziś możesz pobrać plik ISO z Windows 10 z tej strony.

Pamiętaj, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, napisz komentarz do tego posta a ruszymy z pomocą :-)

Czytaj również:
-> Windows 10 - trzy gałęzie aktualizacji