Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Gartner zapowiada nadejście chmur

GartnerFirma analityczna Gartner podała, że aplikacje hostowane w chmurach staną się najważniejszym, strategicznym obszarem technologicznym w 2010 roku.

"Z modelem cloud computing (przetwarzanie w chmurze) wiążą się ograniczenia - mówi Analityk firmy Gartner, Dave Cearley - "Model chmury jest wysoce skomplikowany, jednak, zarówno średnie firmy jak i wielkie korporacje nie mogą dłużej ignorować tego trendu."

Menadżerowie powinni pomyśleć nad tym jak zyskać na chmurach, jak tworzyć aplikacje autorskie w nich działające i czy zdecydować się na tworzenie prywatnych chmur, działających tylko w jednej firmie i łączących rozproszone działy czy oddziały.

Należy bardzo dogłębnie rozważyć wykorzystanie gotowych, szytych na miarę rozwiązań do hostowania aplikacji, takich jak np. Google App Engine czy zaawansowanych programów biznesowych, oferowanych przez wiele firm, jak np. Salesforce.

"W nieco innym wymiarze ma być postrzegana wirtualizacja - nie tylko jako szeroko rozumiana technologia, pozwalająca na uruchamianie w jednym komputerze wielu systemów operacyjnych jednocześnie, lecz ma stać się stałym elementem w centrach danych, umożliwiającym utrzymanie infrastruktury informatycznej, zapewniając jej działanie niezależnie od usterek sprzętu" - powiedział analityk Carl Claunch.

Najważniejsze trendy na 2010 rok obejmują również zaawansowane mechanizmy analityczne, ekologiczne IT (GreenIT), centra danych, społeczności wirtualne, pamięci flash oraz aplikacje mobilne.

Powyżej wymienione trendy na czele z wirtualizacją i wdrażaniem chmur obliczeniowych spowodują zwiększenie poziomu elastyczności w ramach infrastruktury IT. Dane mają być przenoszone pomiędzy komputerami (także komputerami domowymi pracowników) w bardzo krótkim czasie, liczonym w sekundach.

Źródło: Cnet
Skomentuj na forum