Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Badanie Barracuda Networks: europejskie firmy wołają o pomoc [Infografika]

IT ZmianyRosnące wykorzystanie usług chmurowych, dostęp zdalny/mobilny oraz nasilający się ruch sieciowy mocno obciążają infrastrukturę sieciową małych i średnich firm. Badanie przeprowadzone przez Freeform Dynamics na zleceniez Barracuda Networks pokazuje rosnące obawy firm średniej wielkości dotyczące tego, jak nowe praktyki biznesowe wpływają na infrastrukturę sieciową i bezpieczeństwo IT. Wyniki badania pozwoliły zidentyfikować kilka wyłaniających się trendów biznesowych, które stanowią coraz większe obciążenie dla obecnych środowisk IT.


Co również istotne, badanie ujawniło też brak pewności siebie tych osób, których zadaniem jest adaptowanie istniejącej infrastruktury informatycznej do nowych wymagań biznesowych.

Infografika barracuda

Kliknij w obrazek by zobaczyć infografikę


W miarę ewolucji firm szybko rosną wymagania wobec sieci
Uczestnicy ankiety wskazali ewoluujące praktyki biznesowe jako czynnik wpływający na wydajność sieci. Wśród tych, które obecnie wywierają największy wpływ ankietowani wymienili:

1. Rosnące wykorzystanie usług chmurowych do kluczowych funkcji biznesowych, takich jak poczta e-mail i CRM (69 proc.)
2. Coraz powszechniejszy dostęp zdalny i mobilny do sieci biznesowych (62%)
3. Ogólny wzrost natężenia i różnorodności ruchu sieciowego (58%)

Wyniki ankiety ilustrują trend ewolucji firm w przedsiębiorstwa elastyczne i bazujące na danych, jak również wyzwania, jakie ta zmiana stawia przed infrastrukturą, której pierwotnie nie zaprojektowano pod kątem takiej elastyczności. Trzy najczęściej wskazywane obszary, które mogą sprawić problemy w przyszłości, to:

1. Nowe/zmieniające się przepisy (34 proc.)
2. Użycie infrastruktury chmurowej (34 proc.)
3. Łączność M2M i Internet Rzeczy (32 proc.)

Z badania wynika, że wraz ze zmieniającymi się praktykami biznesowymi chmura stanie się jeszcze ważniejsza na poziomie infrastruktury. Co więcej, nowe technologie, takie jak M2M (łączność między urządzeniami), w jeszcze większym stopniu obciążą sieć, stwarzając problemy w zakresie zgodności z przepisami.

Problemy z wydajnością, niezawodnością i bezpieczeństwem sieci
Obciążenie sieci nieustannie rośnie, a badanie zidentyfikowało wydajność (74 proc.), niezawodność (66 proc.) oraz bezpieczeństwo sieci (66 proc.) jako obszary, które obecnie są najbardziej problematyczne. Choć firmy popełniają coraz mniej niedociągnięć w tych obszarach, wydaje się, że wiele z nich musi dopiero poczynić niezbędne inwestycje w infrastrukturę.

Ponadto ponad 61 proc. respondentów uważa, że przygotowanie uzasadnienia biznesowego i pozyskanie funduszy na modernizację firmowych sieci stanowi obecnie poważny problem.

Wypełnienie luk w infrastrukturze krytycznej wymaga dużego nakładu pracy
Odpowiadając na pytanie o to, czy istniejąca infrastruktura w firmie poradzi sobie z nowymi obciążeniami, 94 proc. respondentów wyraziło wątpliwości dotyczące przynajmniej jednego obszaru. Największa niepewność wiązała się z perspektywą uwzględnienia nowych regulacji. 63 proc. respondentów nie było w pełni przekonanych, że ich istniejące systemy umożliwią zachowanie zgodności z przyszłymi, bardziej surowymi przepisami.

Konieczność zachowania zgodności z przepisami nie była jedynym źródłem obaw. Więcej niż połowa uczestników sondażu nie była pewna, czy zdoła spełnić rosnące wymagania w jednym lub wielu obszarach związanych z ogólnym rozwojem biznesowym (45 proc.), łącznością o znaczeniu krytycznym dla funkcjonowania firmy (średnio 46 proc.) lub wykorzystaniem infrastruktury chmurowej (47 proc.).

Niepewność związana ze zmieniającymi się wymaganiami biznesowymi sprawia, że coraz więcej specjalistów IT przewiduje, że trzeba będzie podejść do tego problemu w bardziej pomysłowy sposób. 56 proc. respondentów już teraz widzi potrzebę stosowania bardziej wyspecjalizowanych/zaawansowanych rozwiązań informatycznych, a kolejne 34 proc. twierdzi, że będą one potrzebne w przyszłości. Co więcej, 51 proc. badanych podkreśla pilną konieczność wprowadzenia nowego podejścia do infrastruktury, a 32 proc. mówi, że prawdopodobnie okaże się to niezbędne w późniejszym okresie. Wielu ankietowanych uważa też, że nowe sposoby monitorowania i zarządzania siecią będą stawać się coraz ważniejsze (60 proc. już teraz, 26 proc. w dłuższej perspektywie) dla utrzymania wydajności sieci w miarę jej rosnącego obciążenia.

"Wyniki badania pokazują niekonsekwencję przedsiębiorstw średniej wielkości, które wykorzystują istniejącą infrastrukturę IT do granic możliwości, a mimo to oczekują, że spełni ona szereg nowych wymagań bez spadku wydajności lub bezpieczeństwa. Wiele firm zdaje sobie sprawę z problemu, ale brakuje im wiedzy lub zasobów niezbędnych do wdrożenia rozwiązania sieciowego, które poradziłoby sobie z nowymi technologiami i trendami biznesowymi" - powiedział Wieland Alge, wiceprezes i dyrektor generalny na region EMEA, Barracuda Networks.

Badanie Freeform Dynamics objeło ponad 600 pracowników działów biznesowych i informatycznych z przedsiębiorstw średniej wielkości z Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec.

Źródło: Barracuda Networks