Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Orbweb.ME Personal Cloud Platform - twój komputer zawsze przy tobie

OrbwebW sierpniu 2014 roku świat obiegła informacja na temat tak zwanej afery Celebgate, gdzie wypłynęło 500 prywatnych zdjęć gwiazd. Sytuacja ta podsyciła dyskusję na temat bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Podczas gdy wielu usługodawców chmurowych wymaga przesłania plików na ich serwery, Orbweb.ME Personal Cloud Platform nie wymaga tego od użytkowników, co więcej Orbweb.ME pozwala na przekształcenie naszego komputera w chmurę, zdalne podłączenie do urządzenia, całkowicie bezpieczne z poszanowaniem prywatności.


Najważniejsze zalety Orbweb.ME
Dzięki Orbweb.ME możliwe jest podłączenie wielu komputerów z systemem Windows w celu stremingu wideo i muzyki, podglądu monitoringu z kamer video, przeglądania zdjęć, edytowanie dokumentów i przesyłania plików. Orbweb.ME zapewnia dostęp do wielu komputerów z poziomu przeglądarek internetowych, tabletów i smartfonów z systemami Adroid i iOS. Najważniejsze zalety Orbweb.ME to szybka i łatwa instalacja, wsparcie dla funkcji Wake on WAN i dostęp do wszystkich plików na PC. Orbweb.ME, w przeciwieństwie do innych chmur prywatnych, ma potencjalnie nieograniczoną przestrzeń magazynową (Storage), jako że twardy dysk komputera ma większą pojemność niż większość darmowych magazynów chmur. Wysokie bezpieczeństwo Orbweb.ME wzmacnia stosowany w komórkach wojskowych stopień szyfrowania, czyli szyfrowanie 256-bit AES transferu danych oraz 128-bit szyfrowanie dostępu zdalnego wraz z dwu-składnikowym uwierzytelnianiem (konto w portalu i uwierzytelnianie Windows).

Inne zalety Orbweb.ME
Remote Desktop to bardzo przydatna funkcja która pozwala wykorzystywać możliwości komputera na urządzeniu mobilnym. Remote File Explorer pozwala na dostęp do wszystkich plików bez potrzeby synchronizacji i przesyłania. Wsparcie dla Wake on WAN pozwala włączyć komputer poprzez Internet. Funkcjonalność ta doskonale sprawdzi się gdy potrzebujemy uzyskać dostęp do plików a jesteśmy w podróży. Po skopiowaniu czy odczycie plików możemy spokojnie zamknąć komputer.

orbweb wake on wan personal cloud

Co odróżnia Orbweb.ME od innych osobistych chmur?
Oprócz wysokiego poziomu bezpieczeństwa Orbweb.ME zapewnia nieograniczony storage i łatwość w instalacji oraz użytkowaniu. Szczególnie interesujący jest Easy Webcam Monitoring, który zapewnia nam dostęp do kamery PC z urządzenia mobilnego. W ten sposób możemy wykorzystać kamery komputerowe do monitoringu i mieć do nich łatwy i szybki dostęp. Można dzięki temu z poziomu smartfona sprawdzać co dzieje się w domu lub biurze podczas naszej nieobecności jak również możemy otrzymać powiadomienie e-mail o wykrytym w tym czasie ruchu.

Oebweb webcam monitoring cloud

Instalacja i pierwsze użycie Orbweb.ME
Instalacja Orbweb.ME jest bardzo łatwa i szybka. Wystarczy, że posiadamy najnowszą wersję Java i pobierzemy aplikację serwerową. po instalacji i ponownym uruchomieniu komputera wystarczy kliknąć w skrót na pulpicie lub wybrać program z menu Start by rozpocząć sesję. Po zalogowaniu na stronie https://orbweb.me możemy uzyskać dostęp do naszego komputera. Darmowa aplikacja Orbweb.ME może zostać pobrana z Google Play i App Store.

Orbweb.ME w wersji Standard jest usługą darmową oferującą m.in. File Explorer oraz Easy Webcam Monitoring. W planie Professional oferuje dodatkowo funkcję Wake On Wan i priorytetyzację połączenia, jej koszt to 5,99 USD na miesiąc lub 49,99 USD rocznie. Plan Ultimate zapewnia dodatkowo zdalne podłączenie poprzez Remote Desktop za 8,99 USD miesięcznie lub 69,99 USD rocznie.

Aktualnie funkcjonalność Wake on WAN obsługiwana jest z wykorzystaniem kart sieciowych Atheros AR8171; Echo Killer Series 2200; Realtek 8111FR, 8111GR; Intel i217v, i218v.

Więcej informacji na temat usługi znajdziesz na stronie Orbweb.ME, Facebooku lub Twitterze.