Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix wspiera migrację do Windows 10

Citrix Windows 10Produkty i narzędzia Citrix pozwolą klientom Microsoft na szybszą i łatwiejszą migrację do nowego systemu Windows 10. Wykorzystanie do pracy prywatnych oraz służbowych urządzeń przenośnych, które będą bazowały na systemie Windows 10, będzie wymagało dostępu do biznesowych aplikacji Windows. Rozwiązania do wirtualizacji aplikacji i desktopów Citrix, a także narzędzia do migracji, pozwolą zainteresowanym organizacjom na szybki dostęp do kluczowych aplikacji biznesowych na urządzeniach wykorzystujących ten system. Jednocześnie przyspieszy i uprości to proces migracji desktopów i aplikacji biznesowych do Windows 10.


Nowa wersja systemu operacyjnego jest również bardzo dobrą okazją do wprowadzenia wirtualizacji aplikacji i pulpitów, jako długoterminowej strategii migracji w organizacji, która ulepszy zarządzanie zasobami i danymi, a także pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo i wydajność aplikacji i desktopów Windows.

Oprogramowanie i narzędzia upraszczające migrację
Zwykle migracje do kolejnych wersji systemu operacyjnego wiążą się z kilkoma dużymi wyzwaniami dla organizacji. Pierwszym jest zadbanie o to, by wszystkie kluczowe dla biznesu aplikacje i zasoby były odpowiednio wspierane i dostępne na nowym systemie. Kolejnym priorytetem jest sama migracja do nowego systemu, proces, który może okazać się zarówno kosztowny jak i długotrwały, o ile nie zastosuje się odpowiednich narzędzi. Organizacje IT również wymagają aktualizacji systemu w ramach wielu urządzeń jak i poszczególnych biur w jak najprostszy sposób. Citrix oferuje oprogramowanie oraz narzędzia, które są w stanie sprostać wyzwaniom w tym zakresie.

Rozwiązanie XenApp wraz z nową aplikacją Citrix Receiver for Windows 10 zapewni odpowiedni standard pracy również w trakcie migracji. XenApp pozwoli łatwo dostarczać wszystkie wymagane aplikacje Windows, co zapewni użytkownikom oraz firmom większą mobilność biznesową oraz produktywność na dowolnym urządzeniu przenośnym i desktopie.

By przenieść istniejące aplikacje Windows do systemu Windows 10, IT będzie mogło skorzystać z rozwiązania Citrix AppDNA, które pomaga w automatyzacji i analizie aplikacji, pozwala rozwiązywać potencjalne problemy ich kompatybilności z systemem operacyjnym, ogranicza koszty i złożoność aktualizacji aplikacji i ich migracji o blisko 90 procent. AppDNA integruje się z rozwiązaniami Microsoft App-V i System Center Configuration Manager w celu uproszczenia konteneryzacji i wdrażania aplikacji po sprawdzeniu ich zgodności z docelowym systemem operacyjnym. Oprogramowanie Citrix AppDNA do migracji aplikacji jest dostępne dla partnerów Citrix (Citrix Solution Advisors) bezpłatnie, by mogli szybko zidentyfikować i rozwiązać potencjalne problemy z kompatybilnością aplikacji dla systemu Windows 10.  

Ponadto, dla ułatwienia wdrażania systemu Windows 10, Citrix zaoferuje pełne wsparcie wirtualnych desktopów opartych na tym systemie, w ramach swojego rozwiązania do wirtualizacji Citrix XenDesktop. To pozwoli IT na łatwiejsze wdrażanie nowych wersji systemu operacyjnego w  różnych urządzeniach, rozproszonych w wielu lokalizacjach i zwiększy elastyczność zarządzania nimi. Jednocześnie pozwoli na obniżenie ogólnego poziomu złożoności i związanych z tym kosztów. Wdrożone raz wirtualne desktopy powodują, że cały proces związany z obsługą aktualizacji, modernizacją, utrzymaniem i migracją oprogramowania jest znacznie uproszczony.

Właściwe zarządzanie urządzeniami, które będą działać na systemie Windows 10, będzie możliwe dzięki pełnemu wsparciu tego procesu przez rozwiązanie za pomocą rozwiązania Citrix XenMobile. Klienci stosujący już to rozwiązanie będą nadal mogli w pełni zarządzać i zabezpieczać zarówno urządzenia działające na tym systemie jak również aplikacje i dane.  

Wsparcie migracji biznesu do chmury
Dla części organizacji migracja do systemu Windows 10, może być dobrą okazją do dalszej adopcji strategii przejścia do chmury obliczeniowej; poprzez outsourcing desktopów i opcje zarządzania urządzeniami przez usługodawców lub też przenoszenie własnych aplikacji i desktopów do infrastruktury w chmurze. Tym firmom, które chcą uwolnić się od zarządzania desktopami, może pomóc ponad 2700 partnerów (Citrix Service Provider), którzy mogą dostarczyć oparte na rozliczeniu abonamentowym biznesowe aplikacje, desktopy i pełne środowiska robocze, bazujące na rozwiązaniach XenApp, XenDesktop oraz Citrix NetScaler często zbudowane na bazie chmury Microsoft Azure.

Niektóre organizacje określają swoją strategię przejścia do chmury wokół wykorzystania rozwiązań SaaS, m.in. takich jak Office 365. Wprowadzenie przez Citrix wtyczek ShareFile dla Office 365 pozwala na bezpieczny, mobilny dostęp i możliwość edytowania dokumentów, przechowywanych w ramach takich usług jak SharePoint Online czy OneDrive for Business, dając organizacjom większą elastyczność biznesową. Użytkownicy końcowi, którzy stosują Microsoft Skype for Business czy Microsoft Lync dla połączeń głosowych, mogą skorzystać z rozszerzeń feature pack (FP1 oraz FP2) dla XenApp i XenDesktop z optymalizacją Lync i Skype, który wspiera pełen zakres funkcjonalny komunikacji (UC) również w obszarze Office 365.

Źródło: Citrix