Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Aktualności

QNAP QTS 4.2 Beta z wirtualizacją kontenerową i innymi nowościami

Qnap ContainerFirma QNAP Systems poinformowała dziś o udostępnieniu oprogramowania QTS 4.2 Beta - czyli inteligentnego systemu operacyjnego urządzeń NAS, który umożliwia użytkownikom biznesowym oraz domowym pełne wykorzystanie możliwości tego sprzętu. Dzięki odświeżonemu interfejsowi oraz wielu nowym, ekscytującym funkcjom, QTS 4.2 zapewnia wygodniejsze, prostsze i efektywniejsze korzystanie z rozwiązań chmurowych, przy jednoczesnym zapewnieniu wyższego poziomu bezpieczeństwa.


"QNAP po raz kolejny burzy granice pomiędzy urządzeniami, platformami i miejscami, aby zagwarantować użytkownikom - zarówno w domu, jak i w firmie - wygodne korzystanie z funkcji chmurowych. Jesteśmy liderem w zakresie implementowania najnowocześniejszych technologii - takich jak kontenery, migawki (Snapshots) czy wielostrefowe streamowanie multimediów - w celu rozszerzenia możliwości urządzeń QNAP NAS. Dzięki QTS 4.2 jedynym, co będzie ograniczać użytkowników, będzie ich wyobraźnia" - mówi Willy Kuo, product manager w QNAP.

QNAP Control Panel

Nowe aplikacje i funkcje w QTS 4.2:
Odświeżony interfejs użytkownika z flat design: Dzięki zastosowaniu nowoczesnego stylu graficznego flat design (tzw. projektowanie płaskie) w zmodyfikowanym interfejsie czas ładowania poszczególnych okien jest krótszy, a transparentne okno logowania, pozbawiony ramek odtwarzacz multimediów czy nowy kosz czynią korzystanie z systemu jeszcze wygodniejszym.

Dopracowana obsługa multimediów: QTS 4.2 sprawia, że QNAP NAS staje się wielostrefowym systemem multimedialnym, z którego użytkownik może przesyłać (za pośrednictwem transmisji strumieniowej) multimedia do wielu różnych stref i urządzeń, za pośrednictwem HDMI, DLNA, Chromecast, Apple TV, Bluetooth oraz urządzeń USB. Odświeżona aplikacja Photo Station oferuje wygodne przeglądanie fotografii, zarządzanie nimi, łatwy w obsłudze pasek narzędzi oraz rozbudowany mechanizm udostępniania zasobów. Video Station wyposażono w opcję szukania napisów do filmów online, a aplikacja HD Station jest teraz wielojęzyczna i obsługuje multitasking (z aplikacjami Skype, Libre Office oraz Plex Home Theater).

Zoptymalizowane zarządzanie przestrzenią dyskową i backup w chmurze: w aplikacji Storage Manager pojawiło się wygodne w obsłudze narzędzie do tworzenia tzw. migawek dla wolumenów i LUN (Snapshot), wykonywania backupu i przywracania danych. Wprowadzono również szereg innych udoskonaleń, których zadaniem jest zwiększenie efektywności w firmach - m.in. akcelerację SSD Cache, migrację danych przy pomocy zewnętrznej obudowy JBOD oraz rozbudowane rozwiązania do backupu w chmurze.

Elastyczne, hybrydowe podejście do wirtualizacji: w QTS 4.2 wprowadzono unikalne w skali branży hybrydowe rozwiązanie wirtualizacje - dzięki aplikacjom Virtualization Station oraz Container Station. Zaktualizowana Virtualization Station została wyposażona w rozwiązania z zakresu definiowanych programowo sieci, co przekłada się na konkretne korzyści dla firm - elastyczne sieci, oszczędności i ogromny potencjał w różnych scenariuszach wykorzystania aplikacji. Nowa aplikacja Container Station to unikalna propozycja, integrująca technologie wirtualizacyjne LXC oraz Docker, co pozwala użytkownikowi na korzystanie z wielu izolowanych systemów Linux na jednym QNAP NAS, a także na pobieranie aplikacji z wbudowanego serwisu Docker Hub.

Wyższe bezpieczeństwo danych: Wprowadzono dodatkowe mechanizmy zabezpieczające, by zwiększyć poziom bezpieczeństwa - m.in. dwustopniowe uwierzytelnianie, szyfrowanie udostępnianych folderów, natychmiastowe powiadomienia na urządzenia mobilne oraz serwer VPN z obsługą L2TP/IPsec.

Dodatkowe połączenia w File Station: użytkownicy mogą teraz bezpośrednio przeglądać i przesyłać pliki pomiędzy ich urządzeniami QNAP a publicznymi serwisami chmurowymi, takimi jak np. Google Drive, Dropbox, Microsoft OneDrive, Box, Yandex Disk oraz Amazon Cloud Drive; możliwe jest również mapowanie dysków ze zdalnego NAS na lokalnym urządzeniu NAS za pośrednictwem FTP, CIFS/SMB oraz WebDAV. File Station obsługuje również funkcję podglądu online plików w Google Docs oraz Office, a także oferuje dodatkowe funkcje udostępniania plików.

Możliwość podłączenia i przeglądania wielu NAS-ów z poziomu myQNAPcloud: myQNAPcloud oferuje nowy pulpit zarządzający, z poziomu którego użytkownicy mogą centralnie zarządzać wieloma urządzeniami NAS, przeglądać dokumenty z Google Docs & Office Online oraz wysyłać pliki z wykorzystaniem wygodnego mechanizmu „przeciągnij i upuść”. Udostępnianie plików w chmurze jest teraz bezpieczniejsze dzięki rozwiązaniu myQNAPcloud ID Control oraz wykupieniu certyfikatów myQNAPcloud SSL.

Więcej aplikacji i narzędzi to większa produktywność: Qsirch to potężne, narzędzie do wyszukiwania danych, dzięki któremu użytkownicy mogą błyskawicznie znaleźć pliki zapisane na QNAP NAS. Qsync oferuje z kolei możliwość bezpośredniego zarządzania uprawnieniami użytkowników, konfigurowanie klientów Qsync oraz masowe implementowanie ustawień do wielu urządzeń. Q’center potrafi zmienić QNAP NAS w narzędzie do centralnego zarządzania wieloma NAS-ami - w tym m.in. przeglądania logów, analizowania historii użytkowania, aktualizacji firmware’u itp. Użytkownik może też pobrać dodatkowe aplikacje - są one dostępne w QTS App Center.

Więcej informacji o QTS 4.2 znaleźć można na stronie producenta.

Źródło: QNAP

Logowanie i rejestracja