Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam zintegruje Veeam Availability Suite v9 z Oracle

Veeam Availability Suite v9Veeam Software, innowacyjny dostawca rozwiązań zapewniających wysoką dostępność współczesnych centrów danych (Availability for the Modern Data Center), zapowiedział kolejną nowość - która zostanie wprowadzona wraz z Veeam Availability Suite v9 - narzędzie Veeam Explorer for Oracle. Poza wieloma unikalnymi funkcjami, takimi jak przywracanie baz danych Oracle na poziomie poszczególnych transakcji oraz tworzenia kopii zapasowych bez użycia agentów, firma przedstawiła też kilka dodatkowych funkcji klasy korporacyjnej w narzędziach Veeam Explorer dla Microsoft Active Directory, Exchange, SQL Server i SharePoint.


Z ponad 400 tysiącami klientów - w tym 100 z Listy Fortune 100 - Oracle jest liderem w branży. Nowy pakiet Veeam Explorer for Oracle dodano na życzenie klientów korporacyjnych, poszukujących zaawansowanego wsparcia, pozwalającego zachować ciągłość biznesową (Always-On Business).

Veeam od dawna oferuje odzyskiwanie danych z baz Oracle i innych popularnych aplikacji za pośrednictwem kreatora U-AIR (Universal Application-Item Recovery). Teraz Veeam Explorer for Oracle zapewnia znacznie prostsze i bardziej zaawansowane przywracanie, dołączając do rodziny narzędzi Veeam Explorer opracowanych z myślą o Microsoft Active Directory, Exchange, SharePoint i SQL Server.    

W rezultacie nowy pakiet Veeam Availability Suite v9 zaoferuje jeszcze większe możliwości zaawansowanego, precyzyjnego przywracania maszyn wirtualnych.

Do najważniejszych nowości należą:
• Veeam Explorer for Oracle. Oferuje unikalne przywracanie baz danych Oracle na poziomie poszczególnych transakcji, w tym wykonywanie kopii zapasowej dziennika transakcji bez użycia agenta, dzięki czemu klienci mogą cofnąć się do ściśle określonego punktu w czasie, aby zachować niski wskaźnik punktu przywracania (recovery point objective, RPO); obsługę baz danych działających w Windows i Linuksie; szybkie i proste przywracanie poszczególnych baz danych jednym kliknięciem myszy oraz pełną zgodność z Oracle Automatic Storage Management (ASM).
• Nowe funkcje eDiscovery w Veeam Explorer for Microsoft Exchange. Oferuje szczegółowe raporty eksportu, które pozwalają administratorom dokładnie określić, co zostało wyeksportowane, skąd i z jakimi kryteriami wyszukiwania; dodaje funkcje szacowania wyników kwerend.
• Usprawnienia klasy korporacyjnej. Umożliwia przywracanie obiektów zasad grupy (Group Policy Objects), zintegrowanych rekordów DNS oraz obiektów partycji konfiguracyjnej za pomocą narzędzia Veeam Explorer for Microsoft Active Directory, przywracanie pełnej witryny i kolekcji witryn za pomocą Veeam Explorer for Microsoft SharePoint, a także przywracanie na poziomie tabel za pomocą Veeam Explorer for Microsoft SQL Server.

"Jeśli chodzi o bazy danych, żadna firma nie ma takiej pozycji na rynku, jak Oracle i jako dostawca numer jeden dla przedsiębiorstw na całym świecie wspiera działania o krytycznym znaczeniu. Przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na przestoje i choć nic nie jest w 100 procentach niezawodne, użytkownicy oczekują dostępności do danych i możliwości ich odzyskania w ciągu kilku minut, bowiem każda chwila bezczynności kosztuje! Veeam czuje się zobowiązany do wprowadzania innowacji w branży i chce zagwarantować wysoką dostępność współczesnych centrów danych (Availability for the Modern Data Center), co oznacza uzyskanie wskaźnika czasu i punktu przywracania (RTPO) nie dłuższego niż 15 minut dla wszystkich aplikacji i danych o znaczeniu krytycznym. Dzięki tej decyzji Veeam oferuje wsparcie dla przedsiębiorstw i pomaga im uzyskać ciągłość biznesową (Always-On Business) oraz przewagę konkurencyjną" - powiedział Ratmir Timashev, dyrektor generalny Veeam.

Veeam Explorer for Oracle jest częścią Veeam Backup Free Edition i jest dostępny dla wszystkich administratorów baz danych Oracle za darmo. Zaawansowane funkcje są dostępne tylko w wersji Enterprise i Enterprise Plus.

Firma Veeam Software została założona w 2006 roku. Obecnie posiada ponad 30 500 partnerów (ProPartner) i ponad 145 500 klientów na świecie. Główna siedziba firmy mieści się w Baar w Szwajcarii, a biura znajdują się w wielu krajach.

Więcej informacji znajdziesz na polskiej stronie Veeam.

Czytaj również:
-> Gartner umieszcza Veeam wśród wizjonerów w raporcie Magic Quadrant
-> Veeam zapowiada konferencję VeeamON 2015
-> Dokument Veeam: Microsoft Azure, jako repozytorium dla backupów
-> Veeam Cloud Connect z zaawansowaną replikacją obrazów maszyn wirtualnych