Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu ułatwia dostęp do środowisk HPC

Fujitsu ServerFirma Fujitsu poinformowała o wprowadzeniu na rynek przełomowego rozwiązania, które zapewnia znacznie większej liczbie klientów łatwy dostęp do wydajnych systemów obliczeniowych (HPC). Jednym z elementów rozwiązania jest internetowe centrum demonstracyjne, w którym użytkownicy mogą poznać zalety środowiska HPC, korzystając z własnych danych.


Ciągły rozwój oprogramowania symulacyjnego i technologii sprzętowych sprawia, że systemy HPC stają się coraz bardziej atrakcyjne dla szerokiej grupy klientów. Wśród korzyści płynących z używania systemów HPC warto wymienić obniżenie kosztów prototypowania, skrócenie czasu projektowania i sprawdzania poprawności, usunięcie błędów i zwiększenie jakości produktów dzięki optymalizacji. Ponadto systemy HPC zwiększają innowacyjność dzięki funkcji przeglądania projektu oraz opcjom analizy z wykorzystaniem wirtualnych eksperymentów, których nie da się zrealizować w praktyce.

W ramach inicjatywy, której celem jest udostępnienie rozwiązań HPC szerszej grupie odbiorców, firma Fujitsu otwiera w Tuluzie (Francja) internetowe centrum demonstracyjne oprogramowania HPC Gateway. Centrum pozwala klientom samodzielnie przekonać się, w jaki sposób wizja „innowacji ukierunkowanych na człowieka” firmy Fujitsu upraszcza używanie technologii HPC i rozszerza zakres jej zastosowań w różnych scenariuszach wdrażania.

Centrum demonstracyjne zostało zbudowane w oparciu o zintegrowany system FUJITSU PRIMEFLEX dla zastosowań HPC. Dzięki uruchamianiu symulacji i testowaniu różnorodnych funkcji w oprogramowaniu Fujitsu HPC Cluster klienci mogą ocenić, w jaki sposób technologie HPC są w stanie usprawnić działanie ich przedsiębiorstw. Mogą przy tym skorzystać z własnych danych i pracować w wygodnych warunkach w siedzibie firmy - bezpieczny dostęp do danych zapewnia internetowe, zintegrowane środowisko pracy Fujitsu HPC Gateway.

"Firma Fujitsu stawia na prostotę rozwiązań, które pozwalają klientom wejść w świat technologii HPC. Większa grupa użytkowników może teraz szybko poznać nowe środowisko i bardziej efektywnie pracować z wydajnymi systemami obliczeniowymi. Ograniczamy przy tym ryzyko, a jednocześnie zwiększamy zwrot z inwestycji. Katalog aplikacji umożliwi wielu nowym klientom uzyskanie natychmiastowego dostępu do naszej wiedzy specjalistycznej w poszczególnych branżach. Rozwiązania odznaczają się skalowalnością, zatem sprawdzają się nawet w przypadku najliczniejszych zespołów i grup użytkowników" - powiedział Darius Wilke, dyrektor generalny globalnego działu rozwiązań High Performance Computing w firmie Fujitsu.

Produkt FUJITSU Software HPC Gateway upraszcza mechanizmy działania wydajnych systemów obliczeniowych dzięki uwzględnieniu wiedzy specjalistycznej i zastosowaniu nowej metody dostępu do klastrów i serwerów HPC za pośrednictwem interfejsu WWW.

W odróżnieniu od innych aplikacji tego typu, które często oferują ograniczony, konwencjonalny obraz systemu, oprogramowanie Fujitsu HPC Gateway wykorzystuje znane użytkownikom, bogate funkcjonalnie i interaktywne środowisko „pulpitu”, charakteryzujące się większą elastycznością i wygodą pracy. Intuicyjny, naturalny interfejs jest łatwy do opanowania także w przypadku nowych użytkowników, którzy są w stanie szybko uzyskać wymaganą produktywność. Możliwość skorzystania z wielu równoległych widoków wprowadza ściślejsze powiązanie między działaniami i danymi, co pozwala zwiększyć efektywność przepływu pracy w projekcie.

Fujitsu stara się również zwiększyć dostępność rozwiązań HPC poprzez wprowadzenie katalogu aplikacji składającego się z gotowych pakietów opracowanych w oparciu o często używane fragmenty kodu. Do tego celu Fujitsu wykorzystuje swoje doświadczenie w obszarze procesów, metod i wizualizacji HPC. Oznacza to, że użytkownicy końcowi mogą wydajnie pracować od momentu pierwszego zalogowania w rozwiązaniu HPC Gateway, a obciążenia HPC będą działać bardziej stabilnie i efektywnie.

Źródło: Fujitsu