Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Barracuda Networks wprowadza Web Application Firewall 8.0

Barracuda NetworksBarracuda Networks wprowadza Web Application Firewall (8.0) z obsługą najnowszych funkcji Barracuda Control Server, lokalnej scentralizowanej platformy administracyjnej. Usprawnia to zarządzanie aktualizacjami produktów, współdzielonymi zasadami oraz usługami w wielu klastrach i centrach danych. Jako rozszerzenie wsparcia Microsoft Azure AD, Barracuda Web Application Firewall oferuje ulepszoną obsługę Security Assertion Markup Language (SAML). Dzięki temu może współdziałać z szerszą gamą systemów wykorzystujących SAML, takich jak Microsoft ADFS, Swiss ID i innymi.


Najnowsza wersja Barracuda Web Application Firewall zapewnia też ulepszoną inspekcję treści JavaScript Object Notation (JSON), które są coraz częściej używane w wywołaniach API usług REST (Representational State Transfer) oraz w innych technologiach internetowych do obsługi chmury, rozwiązań SaaS (software-as-a-service) oraz aplikacji mobilnych.

Nową wersję Barracuda Web Application Firewall zoptymalizowano pod kątem najnowszych ulepszeń w rozwiązaniu Barracuda Control Server. Jest ono dostępne do wdrożeń lokalnych w postaci urządzenia wirtualnego i oferuje skalowalną, scentralizowaną konsolę do jednolitego zarządzania, kontrolowania i monitorowania wielu fizycznych i wirtualnych urządzeń firmy.

Do najważniejszych funkcji nowej wersji Barracuda Control Server należą:
• Szablony konfiguracyjne na poziomie usługi. Używa się ich podczas promowania usług do kolejnych faz cyklu wdrożeniowego. Szablonów konfiguracyjnych można użyć do migrowania ustawień związanych z aplikacjami internetowymi, w miarę, jak przechodzą one przez fazy alfa i beta i trafiają do środowiska produkcyjnego. Poprzednio rozwiązanie Barracuda Control Server obsługiwało migrację konfiguracji na poziomie urządzenia, a nie poszczególnych usług.
• Współdzielone szablony zasad. Zapewniają spójność zasad bezpieczeństwa w odniesieniu do wielu usług w ramach konfiguracji jednego urządzenia fizycznego lub wirtualnego, a także między urządzeniami.
• Scentralizowane zarządzanie wersjami oprogramowania wbudowanego. Barracuda Control Server zawiera interfejs, za pomocą którego można centralnie zarządzać wersjami oprogramowania podobnych i różnych produktów w skali całego wdrożenia. Poprzednio rozwiązanie Barracuda Control Server obsługiwało tylko zarządzanie aktualizacjami na poziomie grupy urządzeń lub konfiguracji.

Ulepszona obsługa treści JSON
Zmiany technik programowania używanych w chmurze, SaaS i aplikacjach mobilnych przysparzają problemów tradycyjnym bramom SOA (service-oriented architecture) oraz systemom wykrywania włamań (intrusion detection systems, IDS). W szczególności rosnąca popularność technologii JSON i REST zmieniła zastosowania oraz charakter transakcji Hyper Text Transfer Protocol (HTTP). Najnowsza wersja Barracuda Web Application Firewall skuteczniej zabezpiecza treści JSON, zapewniając kompleksową ochronę wywołań REST API oraz dynamicznych aplikacji internetowych.

Wersja 8.0 Barracuda Web Application Firewall jest już dostępna bez dodatkowych opłat dla istniejących użytkowników bieżącej platformy sprzętowej z aktywną subskrypcją Energize Updates. Ceny Barracuda Web Application Firewall zaczynają się od 5399 euro za urządzenie i 1449 euro za subskrypcję Energize Updates. Opcjonalna usługa Instant Replacement oferująca priorytetową wymianę uszkodzonego sprzętu oraz bezpłatną wymianę urządzeń po czterech latach użytkowania jest dostępna w cenie 1199 euro rocznie. Ceny i dostępność mogą się różnić w zależności od regionu.

Najnowsza wersja Barracuda Control Server do lokalnych środowisk wirtualnych, w tym VMware, Microsoft Hyper-V i Citrix XenServer, jest dostępna w cenie 8599 euro rocznie. Klienci zainteresowani cenami i dostępnością Barracuda Control Server jako urządzenia fizycznego albo instancji w chmurze publicznej mogą skontaktować się z Barracuda Networks.

Barracuda Total Threat Protection
Barracuda Web Application Firewall oraz Barracuda Control Server to część inicjatywy Barracuda Total Threat Protection, która ma na celu zapewnienie zaawansowanej, zintegrowanej ochrony w przystępnej cenie. Barracuda Total Threat Protection to ochrona obejmująca wiele wektorów ataku - w tym pocztę elektroniczną, aplikacje internetowe, dostęp zdalny, przeglądanie internetu przez użytkowników sieci, dostęp mobilny oraz granice sieci - we wdrożeniach chmury prywatnej i publicznej. Inicjatywa łączy nagradzane rozwiązania zabezpieczające, wspólny interfejs administracyjny, pojedynczy punkt wsparcia oraz przystępną cenę.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://cuda.co/.

Źródło: Barracuda Networks