Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Badanie: firmy na całym świecie planują wdrożyć OpenStack

Chmura obliczeniowa Jak wynika z badania dotyczącego upowszechniania OpenStack w przedsiębiorstwach, przeprowadzonego przez TechValidate na zlecenie firmy Red Hat, czołowego światowego dostawcy rozwiązań open source, korporacyjne działy IT przechodzą lub planują przejść na infrastrukturę chmurową OpenStack.


Sondaż przeprowadzony wśród ponad 310 decydentów i specjalistów IT z całego świata pokazuje, że większość respondentów (75 proc.) planuje używać OpenStack w inicjatywach chmurowych. Organizacje te są obecnie na różnych etapach wdrożenia, od nauki i analiz (40 proc.) poprzez prototypy/programy pilotażowe (40 proc.), aż do przygotowywania wdrożenia (18 proc.) i zastosowań produkcyjnych (16 proc.).

Z badania wynika, że plany wdrożeniowe dotyczące obciążeń roboczych OpenStack obejmują środowiska fizyczne i wirtualne oraz chmury prywatne i publiczne. Respondenci twierdzą, że zamierzają uruchamiać obciążenia robocze OpenCloud w innych środowiskach, takich jak tradycyjna wirtualizacja (35 proc.); serwery fizyczne (30 proc.), inne chmury prywatne/IaaS (Infrastructure-as-a-Service) (22 proc.) oraz chmury publiczne (18 proc.).

Najważniejsze wnioski z badania:
• Wdrożenia OpenStack obejmują różne typy obciążeń roboczych.  59 proc. respondentów używa lub planuje używać OpenStack do wykonywania nowych zadań, zoptymalizowanych pod kątem środowisk chmurowych, a 52 proc. badanych korzysta lub planuje wykorzystać OpenStack do wykonywania istniejących zwirtualizowanych obciążeń roboczych.
• Szybki wzrost i zakrojone na szeroką skalę plany wdrożeniowe  wywołują obawy dotyczące rozwoju umiejętności związanych z obsługą OpenStack. 45 proc. respondentów wskazuje brak wewnętrznych umiejętności IT jako największą przeszkodę dla wdrożeń OpenStack. Inne ważne bariery to dojrzałość OpenStack (43 proc.), niedopasowanie do bieżących architektur aplikacyjnych (22 proc.) oraz zła koordynacja między wewnętrznymi działami (21 proc.).
• Użytkownicy biznesowi szukają rozwiązania tych problemów w ofertach i wsparciu komercyjnych dostawców OpenStack. Według respondentów pomoc techniczna na poziomie środowiska produkcyjnego (82 proc.) jest najważniejszym aspektem komercyjnych ofert OpenStack. Na dalszych miejscach znalazły się: uproszczony proces instalacji (78 proc.), możliwość przenoszenia obciążeń roboczych między dostawcami i platformami (75 proc.) oraz wsparcie dla dodatkowych aplikacji do zarządzania chmurą, systemów operacyjnych i narzędzi deweloperskich (72 proc.).
• Rośnie popularność usług Platform-as-a-Service (PaaS) i kontenerów. 54 proc. uczestników badania planuje używać OpenStack w połączeniu z platformą pod postacią usługi, a 42 proc. twierdzi, że zamierza używać kontenerów w środowiskach OpenStack.
• KVM jest preferowanym hiperwizorem dla OpenStack. 75 proc. respondentów twierdzi, że używa lub planuje używać go w środowiskach OpenStack. 64 proc. respondentów wskazało VMware vSphere ESXi, 18 proc. Hyper-V, a 13 proc. Xen.
• Użytkownicy biznesowi liczą na to, że OpenStack skróci czas wdrożeń, obniży koszty i zapewni bardziej elastyczną infrastrukturę IT. Zdaniem badanch, trzy główne wskaźniki wydajności projektów OpenStack to: krótszy czas wdrażania usług (77 proc.), ograniczone koszty operacyjne IT (52 proc.) oraz infrastruktura szybciej reagująca na zmiany popytu (44 proc.).

"Wyniki sondażu pokazują, że OpenStack staje się preferowaną platformą do budowania chmur prywatnych i hybrydowych. Ponieważ pomoc techniczna na poziomie środowiska produkcyjnego jest wymieniana jako główna obawa związana z wdrożeniami OpenStack, cieszymy się, że Red Hat może rozwiązać ten problem dzięki technicznej wiedzy. Jednak nie tylko ona jest ważna, ale też oferta rozwiązań otwartych, potwierdzone osiągnięcia w dziedzinie świadczenia pomocy technicznej klasy korporacyjnej, a także pełna gama szkoleń i usług, które przyczyniają się do sukcesów naszych klientów" - Radhesh Balakrishnan, dyrektor generalny, OpenStack, Red Hat.

Metodologia badania
W dniach 28 kwietnia-5 maja 2015 r. niezależna firma badawcza TechValidate przeprowadziła internetowy sondaż  zlecony przez Red Hat. Badanie miałookreślić trendy w korporacyjnych wdrożeniach OpenStack. Zasięgnięto opinii ponad 310 specjalistów IT i osób podejmujących decyzje w globalnych organizacjach z różnych branż i różnej wielkości, od małych firm do przedsiębiorstw z listy Fortune 500.


Źródło: Red Hat