Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Badanie: firmy na całym świecie planują wdrożyć OpenStack

Chmura obliczeniowa Jak wynika z badania dotyczącego upowszechniania OpenStack w przedsiębiorstwach, przeprowadzonego przez TechValidate na zlecenie firmy Red Hat, czołowego światowego dostawcy rozwiązań open source, korporacyjne działy IT przechodzą lub planują przejść na infrastrukturę chmurową OpenStack.


Sondaż przeprowadzony wśród ponad 310 decydentów i specjalistów IT z całego świata pokazuje, że większość respondentów (75 proc.) planuje używać OpenStack w inicjatywach chmurowych. Organizacje te są obecnie na różnych etapach wdrożenia, od nauki i analiz (40 proc.) poprzez prototypy/programy pilotażowe (40 proc.), aż do przygotowywania wdrożenia (18 proc.) i zastosowań produkcyjnych (16 proc.).

Z badania wynika, że plany wdrożeniowe dotyczące obciążeń roboczych OpenStack obejmują środowiska fizyczne i wirtualne oraz chmury prywatne i publiczne. Respondenci twierdzą, że zamierzają uruchamiać obciążenia robocze OpenCloud w innych środowiskach, takich jak tradycyjna wirtualizacja (35 proc.); serwery fizyczne (30 proc.), inne chmury prywatne/IaaS (Infrastructure-as-a-Service) (22 proc.) oraz chmury publiczne (18 proc.).

Najważniejsze wnioski z badania:
• Wdrożenia OpenStack obejmują różne typy obciążeń roboczych.  59 proc. respondentów używa lub planuje używać OpenStack do wykonywania nowych zadań, zoptymalizowanych pod kątem środowisk chmurowych, a 52 proc. badanych korzysta lub planuje wykorzystać OpenStack do wykonywania istniejących zwirtualizowanych obciążeń roboczych.
• Szybki wzrost i zakrojone na szeroką skalę plany wdrożeniowe  wywołują obawy dotyczące rozwoju umiejętności związanych z obsługą OpenStack. 45 proc. respondentów wskazuje brak wewnętrznych umiejętności IT jako największą przeszkodę dla wdrożeń OpenStack. Inne ważne bariery to dojrzałość OpenStack (43 proc.), niedopasowanie do bieżących architektur aplikacyjnych (22 proc.) oraz zła koordynacja między wewnętrznymi działami (21 proc.).
• Użytkownicy biznesowi szukają rozwiązania tych problemów w ofertach i wsparciu komercyjnych dostawców OpenStack. Według respondentów pomoc techniczna na poziomie środowiska produkcyjnego (82 proc.) jest najważniejszym aspektem komercyjnych ofert OpenStack. Na dalszych miejscach znalazły się: uproszczony proces instalacji (78 proc.), możliwość przenoszenia obciążeń roboczych między dostawcami i platformami (75 proc.) oraz wsparcie dla dodatkowych aplikacji do zarządzania chmurą, systemów operacyjnych i narzędzi deweloperskich (72 proc.).
• Rośnie popularność usług Platform-as-a-Service (PaaS) i kontenerów. 54 proc. uczestników badania planuje używać OpenStack w połączeniu z platformą pod postacią usługi, a 42 proc. twierdzi, że zamierza używać kontenerów w środowiskach OpenStack.
• KVM jest preferowanym hiperwizorem dla OpenStack. 75 proc. respondentów twierdzi, że używa lub planuje używać go w środowiskach OpenStack. 64 proc. respondentów wskazało VMware vSphere ESXi, 18 proc. Hyper-V, a 13 proc. Xen.
• Użytkownicy biznesowi liczą na to, że OpenStack skróci czas wdrożeń, obniży koszty i zapewni bardziej elastyczną infrastrukturę IT. Zdaniem badanch, trzy główne wskaźniki wydajności projektów OpenStack to: krótszy czas wdrażania usług (77 proc.), ograniczone koszty operacyjne IT (52 proc.) oraz infrastruktura szybciej reagująca na zmiany popytu (44 proc.).

"Wyniki sondażu pokazują, że OpenStack staje się preferowaną platformą do budowania chmur prywatnych i hybrydowych. Ponieważ pomoc techniczna na poziomie środowiska produkcyjnego jest wymieniana jako główna obawa związana z wdrożeniami OpenStack, cieszymy się, że Red Hat może rozwiązać ten problem dzięki technicznej wiedzy. Jednak nie tylko ona jest ważna, ale też oferta rozwiązań otwartych, potwierdzone osiągnięcia w dziedzinie świadczenia pomocy technicznej klasy korporacyjnej, a także pełna gama szkoleń i usług, które przyczyniają się do sukcesów naszych klientów" - Radhesh Balakrishnan, dyrektor generalny, OpenStack, Red Hat.

Metodologia badania
W dniach 28 kwietnia-5 maja 2015 r. niezależna firma badawcza TechValidate przeprowadziła internetowy sondaż  zlecony przez Red Hat. Badanie miałookreślić trendy w korporacyjnych wdrożeniach OpenStack. Zasięgnięto opinii ponad 310 specjalistów IT i osób podejmujących decyzje w globalnych organizacjach z różnych branż i różnej wielkości, od małych firm do przedsiębiorstw z listy Fortune 500.


Źródło: Red Hat