Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Aktualności

Badanie: firmy na całym świecie planują wdrożyć OpenStack

Chmura obliczeniowa Jak wynika z badania dotyczącego upowszechniania OpenStack w przedsiębiorstwach, przeprowadzonego przez TechValidate na zlecenie firmy Red Hat, czołowego światowego dostawcy rozwiązań open source, korporacyjne działy IT przechodzą lub planują przejść na infrastrukturę chmurową OpenStack.


Sondaż przeprowadzony wśród ponad 310 decydentów i specjalistów IT z całego świata pokazuje, że większość respondentów (75 proc.) planuje używać OpenStack w inicjatywach chmurowych. Organizacje te są obecnie na różnych etapach wdrożenia, od nauki i analiz (40 proc.) poprzez prototypy/programy pilotażowe (40 proc.), aż do przygotowywania wdrożenia (18 proc.) i zastosowań produkcyjnych (16 proc.).

Z badania wynika, że plany wdrożeniowe dotyczące obciążeń roboczych OpenStack obejmują środowiska fizyczne i wirtualne oraz chmury prywatne i publiczne. Respondenci twierdzą, że zamierzają uruchamiać obciążenia robocze OpenCloud w innych środowiskach, takich jak tradycyjna wirtualizacja (35 proc.); serwery fizyczne (30 proc.), inne chmury prywatne/IaaS (Infrastructure-as-a-Service) (22 proc.) oraz chmury publiczne (18 proc.).

Najważniejsze wnioski z badania:
• Wdrożenia OpenStack obejmują różne typy obciążeń roboczych.  59 proc. respondentów używa lub planuje używać OpenStack do wykonywania nowych zadań, zoptymalizowanych pod kątem środowisk chmurowych, a 52 proc. badanych korzysta lub planuje wykorzystać OpenStack do wykonywania istniejących zwirtualizowanych obciążeń roboczych.
• Szybki wzrost i zakrojone na szeroką skalę plany wdrożeniowe  wywołują obawy dotyczące rozwoju umiejętności związanych z obsługą OpenStack. 45 proc. respondentów wskazuje brak wewnętrznych umiejętności IT jako największą przeszkodę dla wdrożeń OpenStack. Inne ważne bariery to dojrzałość OpenStack (43 proc.), niedopasowanie do bieżących architektur aplikacyjnych (22 proc.) oraz zła koordynacja między wewnętrznymi działami (21 proc.).
• Użytkownicy biznesowi szukają rozwiązania tych problemów w ofertach i wsparciu komercyjnych dostawców OpenStack. Według respondentów pomoc techniczna na poziomie środowiska produkcyjnego (82 proc.) jest najważniejszym aspektem komercyjnych ofert OpenStack. Na dalszych miejscach znalazły się: uproszczony proces instalacji (78 proc.), możliwość przenoszenia obciążeń roboczych między dostawcami i platformami (75 proc.) oraz wsparcie dla dodatkowych aplikacji do zarządzania chmurą, systemów operacyjnych i narzędzi deweloperskich (72 proc.).
• Rośnie popularność usług Platform-as-a-Service (PaaS) i kontenerów. 54 proc. uczestników badania planuje używać OpenStack w połączeniu z platformą pod postacią usługi, a 42 proc. twierdzi, że zamierza używać kontenerów w środowiskach OpenStack.
• KVM jest preferowanym hiperwizorem dla OpenStack. 75 proc. respondentów twierdzi, że używa lub planuje używać go w środowiskach OpenStack. 64 proc. respondentów wskazało VMware vSphere ESXi, 18 proc. Hyper-V, a 13 proc. Xen.
• Użytkownicy biznesowi liczą na to, że OpenStack skróci czas wdrożeń, obniży koszty i zapewni bardziej elastyczną infrastrukturę IT. Zdaniem badanch, trzy główne wskaźniki wydajności projektów OpenStack to: krótszy czas wdrażania usług (77 proc.), ograniczone koszty operacyjne IT (52 proc.) oraz infrastruktura szybciej reagująca na zmiany popytu (44 proc.).

"Wyniki sondażu pokazują, że OpenStack staje się preferowaną platformą do budowania chmur prywatnych i hybrydowych. Ponieważ pomoc techniczna na poziomie środowiska produkcyjnego jest wymieniana jako główna obawa związana z wdrożeniami OpenStack, cieszymy się, że Red Hat może rozwiązać ten problem dzięki technicznej wiedzy. Jednak nie tylko ona jest ważna, ale też oferta rozwiązań otwartych, potwierdzone osiągnięcia w dziedzinie świadczenia pomocy technicznej klasy korporacyjnej, a także pełna gama szkoleń i usług, które przyczyniają się do sukcesów naszych klientów" - Radhesh Balakrishnan, dyrektor generalny, OpenStack, Red Hat.

Metodologia badania
W dniach 28 kwietnia-5 maja 2015 r. niezależna firma badawcza TechValidate przeprowadziła internetowy sondaż  zlecony przez Red Hat. Badanie miałookreślić trendy w korporacyjnych wdrożeniach OpenStack. Zasięgnięto opinii ponad 310 specjalistów IT i osób podejmujących decyzje w globalnych organizacjach z różnych branż i różnej wielkości, od małych firm do przedsiębiorstw z listy Fortune 500.


Źródło: Red Hat

Logowanie i rejestracja