Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat Atomic Enterprise Platform usprawnia wdrażanie kontenerów

Docker Red HatPodczas Red Hat Summit, zaprezentowano Red Hat Atomic Enterprise Platform - zintegrowaną platformę infrastrukturalną do wykonywania, koordynowania oraz skalowania kontenerowych aplikacji i usług. Platforma wykorzystuje te same kluczowe technologie, co Red Hat OpenShift Enterprise 3, m.in. Docker jako format kontenerów linuksowych oraz Kubernetes do koordynacji kontenerów.


Po wprowadzeniu Red Hat Atomic Enterprise Platform, Red Hat może zaoferować zintegrowaną rodzinę platform obsługujących kontenery - od działającego w fizycznych maszynach systemu Red Hat Enterprise Linux po skalowaną poziomo platformę do orkiestracji kontenerów, a także pełne rozwiązania Platform-as-a-Service (PaaS) oraz Infrastructure-as-a-Service (IaaS). Wszystkie te rozwiązania wykorzystują te same kluczowe technologie i zapewniają możliwość przenoszenia aplikacji kontenerowych w ramach chmury hybrydowej.

Kontenery szybko zdobywają uznanie we współczesnych środowiskach korporacyjnych. 67 proc. uczestników badania, które przeprowadzono na zlecenie Red Hat wśród decydentów oraz specjalistów IT, planuje produkcyjne wdrożenia aplikacji kontenerowych w ciągu następnych dwóch lat. Organizacje traktują kontenery jako nowy sposób dostarczania aplikacji, który pomoże zwiększyć ich wydajność, przenośność i skalowalność, a w ostatecznym rozrachunku także przyspieszy czas wdrażania rozwiązań. Organizacje, które zamierzają wykorzystać kontenery do wykonywania zarówno natywnych usług chmurowych, jak i tradycyjnych aplikacji, potrzebują bezpiecznego i niezawodnego fundamentu, aby konsekwentnie koordynować i skalować aplikacje wielokontenerowe.

"Prawdziwa wartość kontenerów linuksowych nie kryje się w jednej czy dwóch aplikacjach kontenerowych wdrożonych w środowisku produkcyjnym. To kontenery liczone w setkach lub tysiącach przyniosą obiecaną innowację w postaci elastycznych aplikacji składanych z wielu komponentów. Red Hat Atomic Enterprise Platform to gotowy do zastosowań biznesowych fundament pod te skalowalne wdrożenia, zbudowany na korporacyjnej platformie linuksowej oraz wspierany przez programy certyfikacji i pomocy technicznej Red Hat" - powiedział Paul Cormier, prezes ds. produktów i technologii, Red Hat.

Red Hat Atomic Enterprise Platform zaprojektowano w sposób umożliwiający spójne koordynowanie aplikacji tradycyjnych i chmurowych oraz skalowanie ich zgodnie ze zmiennymi potrzebami biznesowymi.

Red Hat Atomic Enterprise Platform zaoferuje:
• Zarządzany, skalowany poziomo klaster instancji Red Hat Enterprise Linux 7 lub Red Hat Enterprise Linux Atomic Host - kontenerowego systemu operacyjnego Red Hat stworzonego na bazie Red Hat Enterprise Linux 7, który umożliwia wdrażanie aplikacji kontenerowych na dużą skalę.
• Docker jako format uruchamiania i pakowania aplikacji w celu przyspieszenia tworzenia i wdrażania kontenerów linuksowych.
• Wyższy stopień bezpieczeństwa kontenerów dzięki zabezpieczeniom wbudowanym w Red Hat Enterprise Linux oraz dołączeniu zaawansowanych narzędzi zabezpieczających, takich jak SELinux.
• Koordynację kontenerów z wykorzystaniem platformy Kubernetes - pozwala ona dostarczać nowoczesne aplikacje złożone z wielu kontenerów, które są koordynowane automatycznie w ramach klastra hostów, m.in. za pomocą „wtyczek” do obsługi łączności sieciowej i pamięci masowej definiowanej przez oprogramowanie.
• Usługi infrastrukturalne na poziomie całego klastra, w tym agregacja dzienników oraz interfejsy API do skalowania aplikacji i usług.
• Proste przejście do pełnych możliwości zarządzania cyklem życia aplikacji poprzez wdrożenie rozwiązania OpenShift Enterprise 3, które zawiera Red Hat Atomic Enterprise Platform.

Nacisk na bezpieczeństwo i certyfikację kontenerów
Bezpieczeństwo i certyfikacja tego, co znajduje się wewnątrz kontenerów, ma ogromne znaczenie dla korzystających z nich przedsiębiorstw, zwłaszcza że obecnie ponad 30 procent zweryfikowanych obrazów kontenerowych, które są publicznie dostępne do pobrania, zawiera znane luki w zabezpieczeniach, takie jak Heartbleed i Shellshock. Aby rozwiać te obawy, w marcu Red Hat uruchomił unikatowy program certyfikacji kontenerów Red Hat, który ma na celu weryfikowanie ich zawartości i pochodzenia. Program ten daje przedsiębiorstwom pewność, że certyfikowane kontenery będą działały bezproblemowo i bezpiecznie na wszystkich platformach Red Hat, takich jak Red Hat Enterprise Linux Atomic Host, a teraz również Red Hat Atomic Enterprise Platform oraz OpenShift Enterprise 3.  

Źródło: Red Hat