Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat dostarcza OpenShift Enterprise 3 - PaaS z konteneryzacją

openshiftPod czas Red Hat Summit, firma Red Hat poinformowała o ogólnej dostępności rozwiązania OpenShift Enterprise 3, pierwszej gotowej do zastosowań biznesowych platformy aplikacji kontenerowych, opartej o Docker, mechanizmy koordynacji Kubernetes oraz system Red Hat Enterprise Linux 7. OpenShift Enterprise 3, nowa generacja rozwiązania typu Platform-as-a-Service (PaaS) firmy Red Hat, pomaga organizacjom przyspieszyć tworzenie i dostarczanie aplikacji, zwiększając elastyczność oraz efektywność pracy zespołów programistycznych i operacyjnych.


OpenShift Enterprise 3 oferuje kontenerową platformę aplikacyjną bazującą na Dockerze i napędzaną przez Red Hat Enterprise Linux, która zapewnia bezpieczny, efektywny i mobilny sposób tworzenia, wdrażania oraz uruchamiania usług aplikacyjnych. Użytkownicy OpenShift zyskują też dostęp do najszerszego ekosystemu gotowych komponentów aplikacyjnych, których bezpieczeństwo jest weryfikowane w ramach programu certyfikacji kontenerów Red Hat. Aby koordynować działanie aplikacji korporacyjnych, które zwykle są rozproszone po wielu kontenerach i hostach, OpenShift Enterprise 3 zawiera też Kubernetes, zaawansowany mechanizm do zarządzania kontenerami opracowany we współpracy z Google. Jako czołowy współtwórca projektów open source Docker i Kubernetes, Red Hat nie tylko wykorzystuje te technologie, ale również aktywnie rozwija je z korzyścią dla całej społeczności.

"Kontenery aplikacyjne zyskują coraz większą popularność, a Red Hat jest jednym z pierwszych i najbardziej zaangażowanych zwolenników tej technologii, czego wyrazem jest nacisk, jaki położono na korporacyjne zastosowania kontenerów w OpenShift Enterprise 3. Red Hat podąża za trendami poprzez natywną integrację kontenerów Dockera oraz mechanizmów koordynacyjnych Kubernetes. Wraz ze swoją społecznością i klientami, Red Hat pomaga kształtować najlepsze praktyki i standardy zarządzania kontenerami w rozwiązaniu Openshift Enterprise 3, które oferuje architekturę kontenerową na użytek nowych, chmurowych aplikacji oraz istniejącego oprogramowania korporacyjnego" - powiedział Jay Lyman, dyrektor ds. badań, platformy chmurowe, 451 Research.

OpenShift oferuje ponadto szeroką gamę narzędzi deweloperskich do tworzenia aplikacji i współpracy nad projektami z wykorzystaniem przeglądarkowego interfejsu OpenShift, wiersza poleceń albo zintegrowanych środowisk programistycznych. Deweloperzy mogą dostarczać kod aplikacji bezpośrednio z GIT i zautomatyzować proces budowania obrazów Dockera z wykorzystaniem narzędzia kompilacyjnego source-to-image. Mogą też zarządzać wdrażaniem i wycofywaniem aplikacji oraz połączyć OpenShift z istniejącymi narzędziami do tworzenia aplikacji i ciągłej integracji. OpenShift Enterprise 3 obejmuje też biznesowe usługi oprogramowania pośredniczącego z oferty Red Hat JBoss Middleware, w tym usługi kontenerów aplikacyjnych (Red Hat JBoss Enterprise Application Platform), serwer WWW Red Hat JBoss (Tomcat) oraz usługi komunikacyjne (Red Hat JBoss A-MQ).
 
Organizacje, które coraz intensywniej korzystają z rozwiązań do dostarczania aplikacji kontenerowych, potrzebują oprogramowania, które pozwalałoby efektywniej i konsekwentniej wdrażać te aplikacje, wykonywać je oraz zarządzać nimi. Przejście na aplikacje kontenerowe i niezmienną infrastrukturę ułatwia organizacjom wdrażanie architektury opartej na mikrousługach, a zarazem zarządzanie istniejącymi aplikacjami w środowiskach fizycznych i wirtualnych oraz w chmurach prywatnych i publicznych. OpenShift Enterprise 3 oferuje zaawansowaną, w pełni wspieraną platformę do tworzenia i wdrażania aplikacji kontenerowych oraz do zarządzania nimi w całym cyklu życia.

Wersja beta OpenShift Dedicated
Oprócz premiery OpenShift Enterprise 3, Red Hat zapowiedział wersję beta OpenShift Dedicated, nowej publicznej usługi chmurowej opartej na platformie OpenShift 3. Usługa ta stanowi rozwinięcie OpenShift Online, niezwykle popularnego publicznego rozwiązania PaaS firmy Red Hat, które od debiutu w listopadzie 2011 r. przyciągnęło ponad dwa i pół miliona aplikacji. Nowa usługa OpenShift Dedicated pozwala firmom szybko budować, uruchamiać i udostępniać innowacyjne aplikacje w chmurze publicznej z wykorzystaniem dedykowanej instancji OpenShift, którą zarządzana zespół operacyjny OpenShift.
 
Nowe usługi OpenShift zwiększają komfort pracy deweloperów
Aby pomóc użytkownikom i deweloperom w przejściu na OpenShift Enterprise 3, Red Hat dodaje nowe kursy do swojej obszernej oferty usług konsultingowych i szkoleniowych. Nowy kurs dla administratorów OpenShift Enterprise 3 uczy klientów, jak wdrażać i konfigurować środowisko OpenShift 3 i jak nim zarządzać. Kursanci mogą zdobyć certyfikat, zdając egzamin Red Hat Certificate of Expertise in Platform-as-a-Service (PaaS). Nowy kurs dla deweloperów OpenShift Enterprise 3 pokazuje użytkownikom, jak budować i wdrażać aplikacje oraz rozwiązywać problemy na tej platformie. Poprzez wprowadzenie narzędzi i metodologii, które usprawniają zarządzanie cyklem życia aplikacji, usługi Red Hat Consulting pozwalają na wydajniejszą pracę, umożliwiając szybsze pisanie kodu, skracając cykle, rozszerzając automatyzację oraz zwiększając efektywność.
 
"W wydaniu OpenShift Enterprise 3 zastosowano kontenery open source oraz mechanizmy koordynacji, aby ułatwić pracę deweloperom i przesunąć rozwiązanie w kierunku, którego domagają się klienci - elastycznej platformy pod architekturę mikrousługową. Nasz wkład w prace nad Dockerem i Kubernetesem pozwala nam dostarczać najbardziej aktualną platformę dla deweloperów i operatorów, dzięki której pozostają konkurencyjni za sprawą szybszego wprowadzania innowacji" - powiedział Ashesh Badani, wiceprezes i dyrektor generalny, OpenShift, Red Hat.

Źródło: Red Hat