Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Aktualności

Synology przedstawia RC18015xs+ i RXD1215sas

synology rc18015Synology prezentuje RC18015xs+ i RXD1215sas, rozwiązanie klastra wysokiej dostępności dla przedsiębiorstw cechującego się dużą skalowalnością, świetną wydajnością i możliwością wykonywania kopii typu punkt w czasie.
 

"Dla współczesnych firm utrzymanie czasu pracy serwera jest kluczem do zapewnienia maksymalnej produktywności przy minimalizacji kosztów. Zaprojektowany przez nas klaster wysokiej dostępności z RC18015xs+ i RXD1215sas to doskonałe rozwiązanie pamięci masowej dla przedsiębiorstw poszukujących ciągłości działania, skalowalności i wszechstronnych narzędzi do ochrony danych" - powiedział Michael Wang, Product Manager w Synology Inc.

Synology klaster RC18015

RC18015xs+ oraz RXD1215sas oferują następujące zaawansowane funkcje:
• Klaster wysokiej dostępności: poprzez połączenie dwóch serwerów obliczeniowych i wielu jednostek do przechowywania danych w jeden klaster wysokiej dostępności, RC18015xs+ i RXD1215sas oferują bezkompromisową niezawodność i dostępność danych. Z aktywną/pasywną strukturą, usługi są automatycznie przełączane na inny serwer, jeśli jeden niespodziewanie przejdzie w tryb offline.
• Masowa skalowalność do 180 dysków/1PB z RXD1215sas: do piętnastu jednostek rozszerzających RXD1215sas może zostać podłączonych do dwóch serwerów obliczeniowych RC18015xs+, mogąc pomieścić do 180 dysków i oferując maksymalną surową pojemność ponad 1PB.
• Technologia wykonywania migawek oferuje przywracanie danych z określonego punktu w czasie: RC18015xs+ oferuje technologię migawek, pozwalając firmom automatycznie uchwycić kopię danych z danego punktu w czasie - nawet co 5 minut - bez zajmowania zasobów systemowych, jak również dostosować politykę retencji, aby zachować do 256 punktów przywracania co godzinę, dziennie lub tygodniowo.
• Efektywna pamięć masowa kolejnej generacji: dzięki wdrożeniu systemu plików Btrfs, RC18015xs+ oferuje kontrolę limitu pojemności dla udostępnianych folderów dodatkowo do kont użytkowników, a także wbudowaną kontrolę integralności danych.

Oprócz powyższych funkcji, RC18015xs+ i RXD1215sas oferują doskonałą przepustowość ponad 2,270 MB/s oraz 355 400 IOPS, 8GB ECC RAM (z rozbudową do 32GB), jeden slot PCI Express 3.0 x8 do instalacji karty sieciowej 10GbE (NIC), a także redundantne mechanizmy sprzętowe — jak moduły SAS, kable połączeniowe SAS, zasilacze— mające wyeliminować pojedyncze punkty awarii.

RC18015xs+ i RXD1215sas działają z DiskStation Manager (DSM), najbardziej zaawansowanym i intuicyjnym systemem operacyjnym urządzeń NAS, dostarczającym aplikacje oferujące zwiększenie wydajności pracy. Firma Synology otrzymała nagrodę  "PC Mag Business Choice Award winner" drugi rok z rzędu, zdobywając najlepszą ocenę w każdej kategorii tego rankingu, wliczając niezawodność, jakość i gotowość udzielenia rekomendacji.

RC18015xs+ i RXD1215sas są wspierane 5-letnią gwarancją Synology i usługą serwisową Synology Replacement Services (SRS) w wybranych krajach.

Synology RC18015xs+ i RXD1215sas trafiają do sprzedaży na całym świecie. RC18015xs+ oraz RXD1215sas są przeznaczone do pracy w klastrze wysokiej dostępności. Dwa serwery RC18015xs+ i co najmniej jedna jednostka rozszerzająca RXD1215sas są więc wymagane, aby działać normalnie.

Źródło: Synology