Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Aktualności

Synology przedstawia RC18015xs+ i RXD1215sas

synology rc18015Synology prezentuje RC18015xs+ i RXD1215sas, rozwiązanie klastra wysokiej dostępności dla przedsiębiorstw cechującego się dużą skalowalnością, świetną wydajnością i możliwością wykonywania kopii typu punkt w czasie.
 

"Dla współczesnych firm utrzymanie czasu pracy serwera jest kluczem do zapewnienia maksymalnej produktywności przy minimalizacji kosztów. Zaprojektowany przez nas klaster wysokiej dostępności z RC18015xs+ i RXD1215sas to doskonałe rozwiązanie pamięci masowej dla przedsiębiorstw poszukujących ciągłości działania, skalowalności i wszechstronnych narzędzi do ochrony danych" - powiedział Michael Wang, Product Manager w Synology Inc.

Synology klaster RC18015

RC18015xs+ oraz RXD1215sas oferują następujące zaawansowane funkcje:
• Klaster wysokiej dostępności: poprzez połączenie dwóch serwerów obliczeniowych i wielu jednostek do przechowywania danych w jeden klaster wysokiej dostępności, RC18015xs+ i RXD1215sas oferują bezkompromisową niezawodność i dostępność danych. Z aktywną/pasywną strukturą, usługi są automatycznie przełączane na inny serwer, jeśli jeden niespodziewanie przejdzie w tryb offline.
• Masowa skalowalność do 180 dysków/1PB z RXD1215sas: do piętnastu jednostek rozszerzających RXD1215sas może zostać podłączonych do dwóch serwerów obliczeniowych RC18015xs+, mogąc pomieścić do 180 dysków i oferując maksymalną surową pojemność ponad 1PB.
• Technologia wykonywania migawek oferuje przywracanie danych z określonego punktu w czasie: RC18015xs+ oferuje technologię migawek, pozwalając firmom automatycznie uchwycić kopię danych z danego punktu w czasie - nawet co 5 minut - bez zajmowania zasobów systemowych, jak również dostosować politykę retencji, aby zachować do 256 punktów przywracania co godzinę, dziennie lub tygodniowo.
• Efektywna pamięć masowa kolejnej generacji: dzięki wdrożeniu systemu plików Btrfs, RC18015xs+ oferuje kontrolę limitu pojemności dla udostępnianych folderów dodatkowo do kont użytkowników, a także wbudowaną kontrolę integralności danych.

Oprócz powyższych funkcji, RC18015xs+ i RXD1215sas oferują doskonałą przepustowość ponad 2,270 MB/s oraz 355 400 IOPS, 8GB ECC RAM (z rozbudową do 32GB), jeden slot PCI Express 3.0 x8 do instalacji karty sieciowej 10GbE (NIC), a także redundantne mechanizmy sprzętowe — jak moduły SAS, kable połączeniowe SAS, zasilacze— mające wyeliminować pojedyncze punkty awarii.

RC18015xs+ i RXD1215sas działają z DiskStation Manager (DSM), najbardziej zaawansowanym i intuicyjnym systemem operacyjnym urządzeń NAS, dostarczającym aplikacje oferujące zwiększenie wydajności pracy. Firma Synology otrzymała nagrodę  "PC Mag Business Choice Award winner" drugi rok z rzędu, zdobywając najlepszą ocenę w każdej kategorii tego rankingu, wliczając niezawodność, jakość i gotowość udzielenia rekomendacji.

RC18015xs+ i RXD1215sas są wspierane 5-letnią gwarancją Synology i usługą serwisową Synology Replacement Services (SRS) w wybranych krajach.

Synology RC18015xs+ i RXD1215sas trafiają do sprzedaży na całym świecie. RC18015xs+ oraz RXD1215sas są przeznaczone do pracy w klastrze wysokiej dostępności. Dwa serwery RC18015xs+ i co najmniej jedna jednostka rozszerzająca RXD1215sas są więc wymagane, aby działać normalnie.

Źródło: Synology