Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Synology przedstawia RC18015xs+ i RXD1215sas

synology rc18015Synology prezentuje RC18015xs+ i RXD1215sas, rozwiązanie klastra wysokiej dostępności dla przedsiębiorstw cechującego się dużą skalowalnością, świetną wydajnością i możliwością wykonywania kopii typu punkt w czasie.
 

"Dla współczesnych firm utrzymanie czasu pracy serwera jest kluczem do zapewnienia maksymalnej produktywności przy minimalizacji kosztów. Zaprojektowany przez nas klaster wysokiej dostępności z RC18015xs+ i RXD1215sas to doskonałe rozwiązanie pamięci masowej dla przedsiębiorstw poszukujących ciągłości działania, skalowalności i wszechstronnych narzędzi do ochrony danych" - powiedział Michael Wang, Product Manager w Synology Inc.

Synology klaster RC18015

RC18015xs+ oraz RXD1215sas oferują następujące zaawansowane funkcje:
• Klaster wysokiej dostępności: poprzez połączenie dwóch serwerów obliczeniowych i wielu jednostek do przechowywania danych w jeden klaster wysokiej dostępności, RC18015xs+ i RXD1215sas oferują bezkompromisową niezawodność i dostępność danych. Z aktywną/pasywną strukturą, usługi są automatycznie przełączane na inny serwer, jeśli jeden niespodziewanie przejdzie w tryb offline.
• Masowa skalowalność do 180 dysków/1PB z RXD1215sas: do piętnastu jednostek rozszerzających RXD1215sas może zostać podłączonych do dwóch serwerów obliczeniowych RC18015xs+, mogąc pomieścić do 180 dysków i oferując maksymalną surową pojemność ponad 1PB.
• Technologia wykonywania migawek oferuje przywracanie danych z określonego punktu w czasie: RC18015xs+ oferuje technologię migawek, pozwalając firmom automatycznie uchwycić kopię danych z danego punktu w czasie - nawet co 5 minut - bez zajmowania zasobów systemowych, jak również dostosować politykę retencji, aby zachować do 256 punktów przywracania co godzinę, dziennie lub tygodniowo.
• Efektywna pamięć masowa kolejnej generacji: dzięki wdrożeniu systemu plików Btrfs, RC18015xs+ oferuje kontrolę limitu pojemności dla udostępnianych folderów dodatkowo do kont użytkowników, a także wbudowaną kontrolę integralności danych.

Oprócz powyższych funkcji, RC18015xs+ i RXD1215sas oferują doskonałą przepustowość ponad 2,270 MB/s oraz 355 400 IOPS, 8GB ECC RAM (z rozbudową do 32GB), jeden slot PCI Express 3.0 x8 do instalacji karty sieciowej 10GbE (NIC), a także redundantne mechanizmy sprzętowe — jak moduły SAS, kable połączeniowe SAS, zasilacze— mające wyeliminować pojedyncze punkty awarii.

RC18015xs+ i RXD1215sas działają z DiskStation Manager (DSM), najbardziej zaawansowanym i intuicyjnym systemem operacyjnym urządzeń NAS, dostarczającym aplikacje oferujące zwiększenie wydajności pracy. Firma Synology otrzymała nagrodę  "PC Mag Business Choice Award winner" drugi rok z rzędu, zdobywając najlepszą ocenę w każdej kategorii tego rankingu, wliczając niezawodność, jakość i gotowość udzielenia rekomendacji.

RC18015xs+ i RXD1215sas są wspierane 5-letnią gwarancją Synology i usługą serwisową Synology Replacement Services (SRS) w wybranych krajach.

Synology RC18015xs+ i RXD1215sas trafiają do sprzedaży na całym świecie. RC18015xs+ oraz RXD1215sas są przeznaczone do pracy w klastrze wysokiej dostępności. Dwa serwery RC18015xs+ i co najmniej jedna jednostka rozszerzająca RXD1215sas są więc wymagane, aby działać normalnie.

Źródło: Synology