Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC i VMware dołączyły do projektu OPNFV

OPNFVOPNFV, projekt rozwijany przez społeczność open source, która postawiła sobie za zadanie stworzenie elastycznej platformy do wirtualizacji sieci (Network Functions Virtualization, NFV), zyskał wsparcie dwóch nowych firm. EMC dołącza do projektu jako członek ze statusem Platinium, natomiast VMware pozszerzył grono firm ze statusem Silver.


"Widzimy, że liderzy branży jednoczą się wokół projektu OPNFV. Liczymy na pomoc EMC i VMware w pracach nad stworzeniem platformy referencyjnej w obszarze open source NFV" - powiedział Heather Kirksey, dyrektor OPNFV.

Open Platform for Network Functions Virtualization (OPNFV) to projekt otwartoźródłowy, powołany jesienią ubiegłego roku przez Linux Foundation, mający posłużyć do przeniesienia takich usług jak NAT, DNS, zapory sieciowe, czy mechanizmy wykrywania ataków na wirtualne maszyny. Projekt oparto na idei zasygnalizowanej przed trzema laty przez Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych (ETSI).

Pomimo, iż na rynku istnieje wiele rozwiązań pozwalających na zwirtualizowanie ww. usług w ramach jednego serwera, to Open Platform for Network Functions Virtualization (OPNFV) ma pozwolić na pełną wirtualizację usług sieciowych, łącznie z warstwą zarządzającą i sposobem ich wdrażania. W początkowej fazie rozwoju główny nacisk położono na wykorzystanie istniejących rozwiązań otwartoźródłowych, takich jak OpenDaylight (software defined networking), OpenStack, Open vSwitch oraz jądro Linuksa.

"Branża telekomunikacyjna przechodzi fundamentalną transformację. EMC ma przyjemność stać się częścią OPNFV i wspierać główną ideę Projektu, jaką jest wykorzystanie rozwiązań open source do przyspieszenia ewolucji NFV" - powiedział David Hudson, starszy dyrektor w dziale Communication Service Provider i CTO w EMC Corporation.

"VMware zobowiązuje się do wspierania dostawców usług komunikacyjnych w transformacji chmury następnej generacji. Cieszę się, że możemy dołączyć wraz z EMC do Projektu OPNFV, by pomóc w przyspieszeniu przyjęcia przez rynek wirtualnych infrastruktur sieciowych wykorzystujących OpenStack" - powiedział David Wright, wiceprezes z działu Telco NFV w VMware.

Paul To, szef działu Cloud & NFV w firmie EMC dołączył do zarządu oraz komitetu technicznego OPNFV. EMC jako partner o statusie Platinium oddeleguje dodatkowych pracowników do pracy nad platformą referencyjną NFV.

Projekt OPNFV wspierany jest przez kilkadziesiąt firm, w tym AT&T, Brocade, China Mobile, Cisco, Dell, EMC, Ericsson, HP, Huawei, IBM, Intel, Juniper Networks, NEC, Nokia Networks, DOCOMO, Red Hat, Telecom Italia, Vodafone, ZTE, Alcatel-Lucent, Broadcom, Citrix, Midokura, Mirantis, VMware i inne.