Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC i VMware dołączyły do projektu OPNFV

OPNFVOPNFV, projekt rozwijany przez społeczność open source, która postawiła sobie za zadanie stworzenie elastycznej platformy do wirtualizacji sieci (Network Functions Virtualization, NFV), zyskał wsparcie dwóch nowych firm. EMC dołącza do projektu jako członek ze statusem Platinium, natomiast VMware pozszerzył grono firm ze statusem Silver.


"Widzimy, że liderzy branży jednoczą się wokół projektu OPNFV. Liczymy na pomoc EMC i VMware w pracach nad stworzeniem platformy referencyjnej w obszarze open source NFV" - powiedział Heather Kirksey, dyrektor OPNFV.

Open Platform for Network Functions Virtualization (OPNFV) to projekt otwartoźródłowy, powołany jesienią ubiegłego roku przez Linux Foundation, mający posłużyć do przeniesienia takich usług jak NAT, DNS, zapory sieciowe, czy mechanizmy wykrywania ataków na wirtualne maszyny. Projekt oparto na idei zasygnalizowanej przed trzema laty przez Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych (ETSI).

Pomimo, iż na rynku istnieje wiele rozwiązań pozwalających na zwirtualizowanie ww. usług w ramach jednego serwera, to Open Platform for Network Functions Virtualization (OPNFV) ma pozwolić na pełną wirtualizację usług sieciowych, łącznie z warstwą zarządzającą i sposobem ich wdrażania. W początkowej fazie rozwoju główny nacisk położono na wykorzystanie istniejących rozwiązań otwartoźródłowych, takich jak OpenDaylight (software defined networking), OpenStack, Open vSwitch oraz jądro Linuksa.

"Branża telekomunikacyjna przechodzi fundamentalną transformację. EMC ma przyjemność stać się częścią OPNFV i wspierać główną ideę Projektu, jaką jest wykorzystanie rozwiązań open source do przyspieszenia ewolucji NFV" - powiedział David Hudson, starszy dyrektor w dziale Communication Service Provider i CTO w EMC Corporation.

"VMware zobowiązuje się do wspierania dostawców usług komunikacyjnych w transformacji chmury następnej generacji. Cieszę się, że możemy dołączyć wraz z EMC do Projektu OPNFV, by pomóc w przyspieszeniu przyjęcia przez rynek wirtualnych infrastruktur sieciowych wykorzystujących OpenStack" - powiedział David Wright, wiceprezes z działu Telco NFV w VMware.

Paul To, szef działu Cloud & NFV w firmie EMC dołączył do zarządu oraz komitetu technicznego OPNFV. EMC jako partner o statusie Platinium oddeleguje dodatkowych pracowników do pracy nad platformą referencyjną NFV.

Projekt OPNFV wspierany jest przez kilkadziesiąt firm, w tym AT&T, Brocade, China Mobile, Cisco, Dell, EMC, Ericsson, HP, Huawei, IBM, Intel, Juniper Networks, NEC, Nokia Networks, DOCOMO, Red Hat, Telecom Italia, Vodafone, ZTE, Alcatel-Lucent, Broadcom, Citrix, Midokura, Mirantis, VMware i inne.