Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Certyfikacja z zakresu OpenStack na horyzoncie

openstack certificationOpenStack Foundation wraz Linux Foundation planuje stworzenie profesjonalnej certyfikacji technicznej dla osób wykorzystujących technologie otwartoźródłowe w projektach chmurowych. Plan zakłada wprowadzenie globalnej certyfikacji z zakresu umiejętności z OpenStack na początku przyszłego roku.


We wrześniu 2013 roku OpenStack Foundation otworzyła Marketplace z szkoleniami z zakresu OpenStack, jednak umiejętności z tego obszaru w znaczącym stopniu stanowią problemem i swego rodzaju deficyt na rynku.

"Często słyszymy, że ciężko znaleźć osoby z doświadczeniem w obszarze OpenStack. Oczywiście mamy świadomość, że to nowa technologia. Dlatego pracujemy bardzo ciężko nad wprowadzeniem nowych szkoleń i zaczynamy tworzyć wokół tego standaryzację" - powiedział Jonathan Bryce, dyrektor wykonawczy w OpenStack Foundation. "Chcieliśmy uruchomić program certyfikacji w zeszłym roku ale nadal pewne kwestie nie były klarowne i nie mogliśmy dojść do konsensusu w sprawie tego jakie wspólne ramy powinna mieć certyfikacja".

Podczas OpenStack Summit w Vancouver, Bryce powiedział także, że powstanie kilka różnych poziomów kształcenia, a niektóre z nich będą specjalnie skierowane do operatorów wdrażających OpenStack. Będą one obejmowały swą tematyką podstawy platformy, począwszy od tego gdzie i w jaki sposób można z OpenStack skorzystać, jak rozwiązanie wdrożyć, monitorować czy aktualizować. Szkolenia bardziej ukierunkowane na użytkownika końcowego i deweloperów korzystających z chmury będą wprowadzone w kolejnym etapie rozwoju certyfikacji.

Osoby pracujące nad nowym programem certyfikacyjno-edukacyjnym, poza częścią bazową, rozważają również rozszerzenie programu o elementy charakterystyczne dla poszczególnych dostawców, jak SUSE, Mirantis czy Red Hat.

OpenStack jest projektem open-source, nad którym prace rozpoczęły w 2010 roku Rackspace i NASA do tworzenia komponentów do budowy chmur prywatnych i publicznych na standardowym sprzęcie.

Aktualnie rozwiązanie jest wspierane przez ponad 200 dostawców, w tym Cisco, Dell, HP, IBM, Intel, Oracle, Red Hat i VMware, z dużą społecznością programistów pracujących nad wieloma luźno połączonymi projektami.