Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

NetApp AltaVault - zintegrowane z chmurą rozwiązania do backupu

Netapp chmuraTradycyjne rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych stosowane we współczesnym świecie biznesu są powolne, drogie i skomplikowane. Użytkownicy oczekują natychmiastowego przywracania danych przy minimalnym poziomie strat, podczas gdy dział IT z ledwością nadąża za ich wymaganiami, stosując przestarzałe strategie backupu i przywracania danych. Z myślą o spełnieniu tych wymagań NetApp wprowadza do oferty rozwiązania i usługi pamięci masowej zintegrowanej z chmurą NetApp AltaVault (poprzednio SteelStore) dla środowisk VMware ESXi, Microsoft Hyper-V, AWS oraz Azure.


Nowe rozwiązania umożliwiają one szybkie tworzenie kopii zapasowych w dowolnej chmurze po kosztach nawet o 90% niższych niż w przypadku rozwiązań działających w siedzibie klienta.

Pojemność pamięci masowej w przedsiębiorstwach rośnie, ale budżety i koszty nabycia pozostają na dotychczasowym poziomie, a koszty i ograniczenia prędkości transferu stają się bardziej dotkliwe w przypadku większych zbiorów danych. Sytuacji nie poprawia to, że wiele firm i instytucji nadal używa napędów taśmowych, co zwiększa ryzyko utraty nośników podczas transportu, prowadzi do dłuższych przestojów i utraty danych oraz uniemożliwia odpowiednie przetestowanie procedur przywracania działania systemów po awarii.

"Strategia tworzenia kopii zapasowych w chmurze hybrydowej przy użyciu rozwiązań NetApp AltaVault jest atrakcyjna finansowo i zapewnia szybką transmisję oraz bezpieczeństwo danych. Dzięki temu firmy i instytucje mogą dotrzymać zakładanych poziomów usług związanych z tworzeniem kopii zapasowych i przywracaniem danych. Rozwiązania do zarządzania cyklem istnienia danych, takie jak AltaVault, stanowią kluczowy element naszej wizji Data Fabric. Dzięki niej klienci zyskują pewność, że niezależnie od umiejscowienia danych będą mogli je kontrolować, integrować, przenosić, chronić i spójnie nimi zarządzać" - powiedział Phil Brotherton, wiceprezes Cloud Solutions Group firmy NetApp.

"Niemal połowa firm i instytucji przyznaje, że gdyby to było możliwe, zmieniłaby wybrane podejście do ochrony danych. Wiele podmiotów zmieniających to podejście uwzględni usługi w chmurze. Aż 88% respondentów ankiety przeprowadzonej niedawno przez ESG uznało możliwość rozbudowy rozwiązań o łączność z chmurą za ważną, bardzo ważną lub niezbędną w kontekście przyszłej strategii ochrony danych. Klienci różnej wielkości, którzy poszukują łatwego sposobu na dodanie pamięci masowej w chmurze do już istniejącej lub nowej topologii ochrony danych, powinni rozważyć zakup wirtualizatora pamięci masowej w chmurze, takich jak NetApp AltaVault, które są specjalnie przystosowane do różnych scenariuszy ochrony danych" - mówi Jason Buffington, starszy analityk zajmujący się ochroną danych w ESG.

Nowe rozwiązanie AltaVault obejmuje urządzenia fizyczne, wirtualne (do środowisk wirtualizacji VMware ESX i Microsoft Hyper-V) oraz chmurowe (m.in. AWS oraz Azure). Zaspokaja potrzeby klientów, a jedocześnie integruje się z dotychczasowym oprogramowaniem do tworzenia kopii zapasowych, chroniąc poprzednie inwestycje.

Urządzenia fizyczne NetApp AltaVault AVA400 oraz urządzenia wirtualne AVA-8, AVA-16 i AVA-32 działające w środowiskach ESX i Hyper-V są już dostępne do nabycia w firmie NetApp i u jej sprzedawców. Chmurowe wersje urządzenia AltaVault można obecnie kupić w sklepie AWS. Dostępność fizycznych urządzeń AVA800 jest planowana na III kwartał 2015 r.

Źródło: NetApp