Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

Certyfikacja kluczowych pamięci Iomega

IOmegaFirma Iomega, poinformowała na konferencji „Storage Networking World” o uzyskaniu certyfikatów zgodności produktów z Microsoft Windows Server 2008 i 2003 oraz platformą wirtualizacji serwerów Citrix XenServer.

Flagowe pamięci masowe firmy Iomega: rackowy serwer NAS StorCenter ix4-200r, biurkowy serwer StorCenter ix4-200d oraz najnowszy StorCenter ix2-200 uzyskały certyfikaty Microsoft Windows Server Catalog i Citrix Hardware Compatibility Lists (HCLs), będącego częścią programu Citrix Ready. Dodatkowo ix2-200 iSCSI pojawi się do końca października w Windows Server Catalog.

Certyfikaty potwierdzają zdolność współpracy z produktami Microsoft i Citrix, umożliwiając klientom bez obaw instalowanie pamięci NAS firmy Iomega w zaawansowanych środowiskach sieciowych. Certyfikat zapewnia najlepszy możliwy poziom obsługi przez firmę Iomega i dostawców zgodnych systemów operacyjnych.

Certyfikaty środowiska Microsoft
Iomega StorCenter ix4-200r, ix4-200d i najnowszy ix2-200 zostały certyfikowanymi pamięciami masowymi NAS iSCSI RAID w środowiskach Microsoft Windows Server 2008 x86 i x64. Prestiżowe certyfikaty potwierdzają, że produkty Iomega iSCSI zostały poddane testom zgodnym ze standardami firmy Microsoft i klienci mogą używać urządzenia Iomega w środowiskach Windows Server. Produkty Iomea zostały także certyfikowane, jako urządzenia iSCSI dla środowisk Windows Server 2003 x86 i x64.

Certyfikat zgodności z Windows Server 2008 potwierdza zgodność wirtualnych środowisk Hyper-V łącznie z Microsoft MPIO. Windows Server i Windows Server Hyper-V współpracują z szeroką gamą pamięci, łącznie z tanimi urządzeniami iSCSI, takimi jak urządzenia firmy Iomega, jak też zaawansowanymi macierzami iSCSI i Fibre Channel SAN klasy enterprise.

“Firma Microsoft współpracuje z Iomega w procesie certyfikacji produktów StorCenter dla Windows Server i Hyper-V.” - powiedział Eric Jewett, dyrektor działu Windows Server Division w firmie Microsoft. “Małe pamięci masowe, takie jak produkty firmy Iomega, oferują klientom tani sposób wykorzystania środowisk Windows i Hyper-V, zapewniając jednocześnie zaawansowane technologie.”

Citrix XenServer
Certyfikat Citrix Ready dla produktów Iomega, które mogą działać jako pamięci masowe NAS i iSCSI, we współpracy z platformą wirtualizacji serwerów Citrix XenServer 5.5 umożliwia klientom korzystanie z zalet wirtualizacji przy zachowaniu niskich kosztów. Program Citrix Ready określa zweryfikowane urządzenia, które mogą współpracować z rodziną produktów Citrix Delivery Center™, która zawiera między innymi XenServer. Certyfikaty Citrix Ready przeznaczone są dla produktów innych firm, które sprostały kryteriom weryfikacyjnym Citrix.

„Dzięki certyfikacji współdziałania urządzeń Iomega z Citrix XenServer, firma gwarantuje swoim klientom możliwość korzystania z funkcji wirtualizacji wykorzystywanych systemów bez ponoszenia dodatkowych kosztów.” - powiedział Scott Armstrong, senior manager, Strategic Alliances, Citrix Systems. “Oznacza to, nie tylko rozszerzenie możliwości wykorzystania produktów dla obu firm, ale również pozwala naszym klientom łatwiej korzystać z wirtualizacji w istniejącym środowisku i tworzyć bardziej elastyczną wirtualną infrastrukturę.”

Iomega – rozszerzenie zastosowań pamięci masowych
Za sprawą certyfikacji, klienci Iomega będą mogli wykorzystywać pamięci masowe do współpracy z aplikacjami serwerowymi, które wcześniej nie były obsługiwane przez urządzenia klasy Iomega.

Iomega poinformowała również o zwiększeniu pojemności rackowych pamięci masowych NAS wysokiej wydajności - StorCenter ix4-200r. Dzięki wykorzystaniu dysków SATA o pojemności 2TB* ix4-200r jest obecnie dostępny w wersji 8TB, mogącej z powodzeniem obsługiwać środowiska wirtualizacyjne, współdzielenie plików oraz monitoring wideo. Wysoka wydajność pamięci masowych ix4-200r, wykorzystujących procesory Intel Celeron i dyski o łącznej pojemności 8TB, jak również wspomniane uprzednio certyfikaty, wyróżniają ix4-200r plasując je w czołówce produktów NAS dla małego biznesu, grup roboczych i oddziałów firm.

„Uzyskane certyfikaty potwierdzają, że nowi i obecni klienci mogą korzystać z pamięci NAS firmy Iomega, w nawet najbardziej rozbudowanych środowiskach sieciowych” - powiedział Jonathan Huberman, prezes firmy Iomega i działu Consumer and Small Business Products Division firmy EMC. „Jest to kolejny przykład synergii pomiędzy firmami EMC i Iomega, łączącej najlepsze praktyki EMC i innowacyjne pamięci masowe dla małego biznesu firmy Iomega. Iomega ix4-200r, oferując nowe pojemności i certyfikaty zgodności, zajmuje czołowe miejsce w swojej klasie produktów.”

Produkty sieciowe Iomega zostały umieszczone na listach zgodności produktów odpowiednich producentów, zaś nowy model ix4-200r jest już dostępny w sieci resellerów IT w Polsce i Europie.

Nowy rackowy serwer NAS StorCenter Pro ix4-200r w wersji 8.0TB dostępny jest na rynku cenie 2.699 Euro + VAT.

Źródło: IOmega
Skomentuj na forum