Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Certyfikacja kluczowych pamięci Iomega

IOmegaFirma Iomega, poinformowała na konferencji „Storage Networking World” o uzyskaniu certyfikatów zgodności produktów z Microsoft Windows Server 2008 i 2003 oraz platformą wirtualizacji serwerów Citrix XenServer.

Flagowe pamięci masowe firmy Iomega: rackowy serwer NAS StorCenter ix4-200r, biurkowy serwer StorCenter ix4-200d oraz najnowszy StorCenter ix2-200 uzyskały certyfikaty Microsoft Windows Server Catalog i Citrix Hardware Compatibility Lists (HCLs), będącego częścią programu Citrix Ready. Dodatkowo ix2-200 iSCSI pojawi się do końca października w Windows Server Catalog.

Certyfikaty potwierdzają zdolność współpracy z produktami Microsoft i Citrix, umożliwiając klientom bez obaw instalowanie pamięci NAS firmy Iomega w zaawansowanych środowiskach sieciowych. Certyfikat zapewnia najlepszy możliwy poziom obsługi przez firmę Iomega i dostawców zgodnych systemów operacyjnych.

Certyfikaty środowiska Microsoft
Iomega StorCenter ix4-200r, ix4-200d i najnowszy ix2-200 zostały certyfikowanymi pamięciami masowymi NAS iSCSI RAID w środowiskach Microsoft Windows Server 2008 x86 i x64. Prestiżowe certyfikaty potwierdzają, że produkty Iomega iSCSI zostały poddane testom zgodnym ze standardami firmy Microsoft i klienci mogą używać urządzenia Iomega w środowiskach Windows Server. Produkty Iomea zostały także certyfikowane, jako urządzenia iSCSI dla środowisk Windows Server 2003 x86 i x64.

Certyfikat zgodności z Windows Server 2008 potwierdza zgodność wirtualnych środowisk Hyper-V łącznie z Microsoft MPIO. Windows Server i Windows Server Hyper-V współpracują z szeroką gamą pamięci, łącznie z tanimi urządzeniami iSCSI, takimi jak urządzenia firmy Iomega, jak też zaawansowanymi macierzami iSCSI i Fibre Channel SAN klasy enterprise.

“Firma Microsoft współpracuje z Iomega w procesie certyfikacji produktów StorCenter dla Windows Server i Hyper-V.” - powiedział Eric Jewett, dyrektor działu Windows Server Division w firmie Microsoft. “Małe pamięci masowe, takie jak produkty firmy Iomega, oferują klientom tani sposób wykorzystania środowisk Windows i Hyper-V, zapewniając jednocześnie zaawansowane technologie.”

Citrix XenServer
Certyfikat Citrix Ready dla produktów Iomega, które mogą działać jako pamięci masowe NAS i iSCSI, we współpracy z platformą wirtualizacji serwerów Citrix XenServer 5.5 umożliwia klientom korzystanie z zalet wirtualizacji przy zachowaniu niskich kosztów. Program Citrix Ready określa zweryfikowane urządzenia, które mogą współpracować z rodziną produktów Citrix Delivery Center™, która zawiera między innymi XenServer. Certyfikaty Citrix Ready przeznaczone są dla produktów innych firm, które sprostały kryteriom weryfikacyjnym Citrix.

„Dzięki certyfikacji współdziałania urządzeń Iomega z Citrix XenServer, firma gwarantuje swoim klientom możliwość korzystania z funkcji wirtualizacji wykorzystywanych systemów bez ponoszenia dodatkowych kosztów.” - powiedział Scott Armstrong, senior manager, Strategic Alliances, Citrix Systems. “Oznacza to, nie tylko rozszerzenie możliwości wykorzystania produktów dla obu firm, ale również pozwala naszym klientom łatwiej korzystać z wirtualizacji w istniejącym środowisku i tworzyć bardziej elastyczną wirtualną infrastrukturę.”

Iomega – rozszerzenie zastosowań pamięci masowych
Za sprawą certyfikacji, klienci Iomega będą mogli wykorzystywać pamięci masowe do współpracy z aplikacjami serwerowymi, które wcześniej nie były obsługiwane przez urządzenia klasy Iomega.

Iomega poinformowała również o zwiększeniu pojemności rackowych pamięci masowych NAS wysokiej wydajności - StorCenter ix4-200r. Dzięki wykorzystaniu dysków SATA o pojemności 2TB* ix4-200r jest obecnie dostępny w wersji 8TB, mogącej z powodzeniem obsługiwać środowiska wirtualizacyjne, współdzielenie plików oraz monitoring wideo. Wysoka wydajność pamięci masowych ix4-200r, wykorzystujących procesory Intel Celeron i dyski o łącznej pojemności 8TB, jak również wspomniane uprzednio certyfikaty, wyróżniają ix4-200r plasując je w czołówce produktów NAS dla małego biznesu, grup roboczych i oddziałów firm.

„Uzyskane certyfikaty potwierdzają, że nowi i obecni klienci mogą korzystać z pamięci NAS firmy Iomega, w nawet najbardziej rozbudowanych środowiskach sieciowych” - powiedział Jonathan Huberman, prezes firmy Iomega i działu Consumer and Small Business Products Division firmy EMC. „Jest to kolejny przykład synergii pomiędzy firmami EMC i Iomega, łączącej najlepsze praktyki EMC i innowacyjne pamięci masowe dla małego biznesu firmy Iomega. Iomega ix4-200r, oferując nowe pojemności i certyfikaty zgodności, zajmuje czołowe miejsce w swojej klasie produktów.”

Produkty sieciowe Iomega zostały umieszczone na listach zgodności produktów odpowiednich producentów, zaś nowy model ix4-200r jest już dostępny w sieci resellerów IT w Polsce i Europie.

Nowy rackowy serwer NAS StorCenter Pro ix4-200r w wersji 8.0TB dostępny jest na rynku cenie 2.699 Euro + VAT.

Źródło: IOmega
Skomentuj na forum