Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat Cloud Suite for Applications - otwarte rozwiązanie IaaS i PaaS

Red Hat CloudRed Hat, dostawca rozwiązań open source, zapowiedział Red Hat Cloud Suite for Applications - pierwsze zintegrowane rozwiązanie IaaS i PaaS, umożliwiające szybsze tworzenie i wdrażanie oprogramowania oraz zarządzanie skalowalnymi aplikacjami z wykorzystaniem technologii open source.


"Idea open source prowadzi do znaczących innowacji w chmurowym przetwarzaniu danych. Obecnie usługi IaaS i PaaS są na kursie zbieżnym. Łącząc ze sobą te rozwiązania open source, wraz ze zintegrowanym zarządzaniem Red Hat pozwala klientom wykorzystać konwergencję chmurową za sprawą zintegrowanego stosu technologii o całkowicie otwartym kodzie źródłowym" - powiedział Gary Chen, dyrektor ds. badań, Cloud and Virtualization System Software, IDC.

Obecnie wiele wdrożeń chmurowych ewoluuje w kierunku architektury mikrousług, które uruchamiane są w kontenerach w celu zwiększenia skalowalności, efektywności i mobilności. Wykorzystanie pełnego potencjału tego typu podejścia wymaga bardzo skalowalnej infrastruktury. Jednak wiele organizacji dysponuje również obciążeniami roboczymi, które nie zostały zaadaptowane pod kątem architektury mikrousługowej lub opartej o kontenery. Te firmy i instytucje mogłyby skorzystać na rozwiązaniu, które wspiera zarówno wykonywanie aplikacji w maszynach wirtualnych, jak i nowe środowiska kontenerowe. Dla przykładu deweloperzy mogą potrzebować usług przechowywania danych, które są wymagane podczas tworzenia aplikacji zapamiętujących informacje, obok nowych usług kontenerowych. Możliwość wdrażania obu typów obciążeń roboczych na jednej platformie ze zunifikowanym zarządzaniem pozwali osiągnąć nowy stopień efektywności.

Klienci coraz częściej szukają kompletnych rozwiązań open source, które zapewniałyby zarówno skalowalną infrastrukturę, jak i większą produktywność twórców aplikacji - z szerokim wyborem certyfikowanych dostawców sprzętu i oprogramowania.

Red Hat Cloud Suite for Applications rozwiązuje te dylematy, oferując zarówno „infrastrukturę jako usługę” (Infrastructure-as-a-Service, IaaS) w celu zapewnienia dużej skalowalności, jak i „platformę jako usługę” (Platform-as-a-Service, PaaS) w celu szybszego dostarczania aplikacji, w połączeniu z ujednoliconym środowiskiem administracyjnym, które obsługuje hybrydowe modele wdrożeniowe. Jako pierwsze w branży, zintegrowane rozwiązanie IaaS i PaaS o całkowicie otwartym kodzie źródłowym, Red Hat Cloud Suite for Applications pozwala na uniknięcie tworzenia „silosów” chmurowych i wybrać preferowany model usług, aby jak najlepiej spełniać zmieniające się wymagania biznesowe.

Red Hat Cloud Suite for Applications łączy produkty PaaS i IaaS firmy Red Hat z rozwiązaniem do zarządzania chmurą hybrydową - odpowiednio OpenShift by Red Hat, Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platform oraz Red Hat CloudForms. Zarządzając zarówno OpenShift, jak i OpenStack za pomocą Red Hat CloudForms - rozwiązania administracyjnego, które pomaga w tworzeniu otwartych chmur hybrydowych poprzez zapewnienie spójnego wglądu w infrastrukturę wirtualną oraz platformy chmur publicznych - operatorzy mogą efektywniej kontrolować zarówno usługi PaaS, jak i IaaS z poziomu jednej konsoli.

Dzięki integracji OpenShift z OpenStack użytkownicy zyskują nie tylko szybszy sposób tworzenia, wdrażania i zarządzania aplikacjami, ale również dostęp do pełnego pakietu oprogramowania pośredniczącego i usług mobilnych. Ponadto Red Hat Cloud Suite for Applications obsługuje szeroką gamę certyfikowanego sprzętu, serwerów i dodatków firm trzecich, zapewniając użytkownikom większy wybór rozwiązań.

Rozwiązanie Red Hat Cloud Suite for Applications jest obecnie dostępne w ramach programu Early Access. Ogólna dostępność zostanie zapowiedziana w późniejszym terminie.

Źródło: Red Hat