Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Innowacje Citrix w obszarze dostarczania wirtualnych aplikacji i desktopów

CitrixNa konferencji Citrix Synergy firma zaprezentowała innowacje w dziedzinie dostarczania aplikacji oraz infrastruktury desktopów wirtualnych (VDI). Zaprezentowane nowości zwiększają wartość technologii XenApp i XenDesktop, pozwalając działom IT na dobranie idealnej kombinacji aplikacji i usług do każdego scenariusza biznesowego. Podczas konferencji Citrix pokazał integrację technologii Framehawk z HDX, a także nowe oprogramowanie Citrix Receiver, które zapewnia wysoki standard pracy w mobilnych obszarach roboczych.


Aby podkreślić bezpieczeństwo swoich produktów, Citrix zapowiedział nowe funkcje i certyfikaty branżowe wymagane przez klientów z sektora publicznego, usług finansowych i opieki zdrowotnej. Firma pokazała też ulepszenia dla użytkowników XenApp 6.5, które zwiększają wartość istniejących implementacji, oraz nowe usługi chmurowe, które pomogą tym klientom w migracji do najnowszych wersji. Z myślą o klientach z branży produkcyjnej i inżynierskiej, którzy używają aplikacji linuksowych, Citrix przedstawił nową funkcję wirtualnych desktopów dla systemu Linux, która integruje się z dostarczaniem aplikacji Windows w rozwiązaniach XenApp i XenDesktop.

Nowy standard dostarczania wirtualnych aplikacji i desktopów
Ludzie potrzebują szybkiego dostępu do aplikacji i danych z dowolnego miejsca. Wiele podróżujących służbowo osób często musi używać Wi-Fi lub sieci komórkowych, które bywają powolne  i zawodne, co pogarsza komfort pracy mobilnej. Aby zagwarantować właściwy standard, Citrix zapowiedział integrację rozwiązania Framehawk z HDX, zbiorem unikatowych technologii przyspieszających transfer, które mimo trudnych warunków w szerokopasmowej sieci bezprzewodowej zapewniają wysoki poziom korzystania z aplikacji biurowych, dostęp do aplikacji internetowych lub oglądanie wideo.

Rosnąca różnorodność urządzeń używanych do celów zawodowych oznacza, że każdy interfejs wygląda i działa inaczej, w zależności od urządzenia i systemu operacyjnego. Aby ułatwić użytkownikom pracę, a działom IT zarządzanie, Citrix połączył mobilne środowisko aplikacyjne Worx Home z nową wersją Citrix Receiver, co pozwala na prostszy dostęp do aplikacji, bez względu na urządzenie. Nowy Citrix Receiver oferuje jedno intuicyjne środowisko, które wygląda i działa tak samo na każdym urządzeniu i systemie operacyjnym. Pozwala również administratorom IT łatwo dostosować wygląd i działanie interfejsu tak, aby pracownicy organizacji mogli pracować w jednakowy sposób na dowolnym urządzeniu z systemem Windows, Mac, iOS, Android, Chrome lub Linux. Ponadto aby ułatwić znajdowanie i wczytywanie aplikacji wirtualnych, mobilnych czy też SaaS, Citrix Receiver połączono z oprogramowaniem Citrix StoreFront 3.0, które ujednolici usługi IT dostarczane przez XenApp, XenDesktop i XenMobile w wersjach produktów wydawanych w ciągu 2015 r. StoreFront zapewnia infrastrukturę dostępową dla Receivera i konsoliduje dostęp do aplikacji Windows, Linux, internetowych i mobilnych. StoreFront 3.0 dostarcza działom IT mechanizmy zwiększające komfort obsługi, bezpieczeństwo i elastyczność, które ułatwiają zarządzanie, w tym funkcje spełniające potrzeby dużych przedsiębiorstw w zakresie publikacji aplikacji. StoreFront umożliwia też przenoszenie zadań do NetScaler Gateway w celu uzyskania wyższej wydajności i bezpieczeństwa. Partnerzy i działy IT mogą również wykorzystać StoreFront 3.0, aby dostosować wygląd Receivera do brandingu firmowego.

Z myślą o klientach, którzy używają Microsoft Lync, Citrix podkreślił optymalizacje pod kątem Lync - w tym wsparcie dla Lync 2013 w urządzeniach dostępowych z systemami Windows, Linux i Mac - co zapewnia pełną obsługę zaawansowanych funkcji komunikacji głosowej, umożliwiając korzystanie z programu Lync dostarczanego przez XenApp jako podstawowego telefonu biznesowego.

Bezpieczeństwo dostarczanych aplikacji i VDI
Odpowiednie rozwiązania do dostarczania wirtualnych aplikacji i desktopów powinny dawać  firmom pewność, że ich informacje i zasoby są bezpieczne. Citrix XenApp i XenDesktop to kompleksowe rozwiązania do dostarczania aplikacji i desktopów wirtualnych, które spełniają normy Common Criteria oraz FIPS 140-2. Certyfikat Common Criteria gwarantuje agencjom rządowym i przedsiębiorstwom korzystanie z bezpiecznych i niezawodnych rozwiązań, które zostały ocenione zgodnie z najwyższymi standardami branżowymi. W XenApp i XenDesktop 7.6 Citrix wprowadził natywną zgodność z FIPS 140-2 w technologii HDX, aby zapewnić najwyższe bezpieczeństwo w zakresie dostępu do danych w środowiskach wirtualnych.

Citrix wprowadził też rejestrator sesji SmartAuditor dla XenApp i XenDesktop, funkcję, która zapewnia administratorom bardziej szczegółowy wgląd w sesje użytkowników, aby zwiększyć poziom identyfikacji i umożliwić prewencyjne rozwiązywanie problemów.
 
Elastyczność umożliwiająca adaptację do potrzeb biznesowych
Warto mieć na uwadze, że część organizacji korzysta z aplikacji inżynierskich działających w Linuksie a chce dostarczać je w postaci wirtualnej. Aby spełnić tę potrzebę, Citrix wprowadza funkcję wirtualnych desktopów Linuksa, która pozwala pracownikom uruchamiać aplikacje linuksowe w urządzeniach z innymi systemami operacyjnymi.

Wielu osób potrzebuje dostępu do aplikacji biznesowych w sytuacjach, w których połączenie z siecią jest niemożliwe. Citrix DesktopPlayer for Mac pozwala użytkownikom Mac uruchamiać wirtualne desktopy i biznesowe aplikacje Windows bez względu na to, czy są oni online, offline, czy też dysponują powolnym albo przerywanym połączeniem z siecią. Citrix oferuje wersję Tech Preview oprogramowania DesktopPlayer for Windows, która zapewnia bezpieczny dostęp do aplikacji biznesowych na firmowych lub osobistych laptopach Windows, jednocześnie umożliwiając centralne zarządzanie obrazem desktopu.

Prostsze aktualizacje produktów i migracje
Citrix oferuje nowe wdrożeniowe usługi online, które ułatwiają klientom migrację z wcześniejszych wdrożeń XenApp do najnowszych wersji XenApp i XenDesktop. Aby uprościć i zautomatyzować ten proces, firma w tym roku udostępniła wersję beta usługi aktualizacji XenApp, chmurowe narzędzie, które gromadzi informacje o konfiguracji i ustawieniach, a następnie automatycznie generuje skrypt do przeniesienia tych ustawień do nowego środowiska XenApp. Za jej pomocą partnerzy i klienci Citrix przenieśli już ponad 36 000 aplikacji do XenApp 7.6. Nowa wersja beta, która zostanie udostępniona jeszcze w tym kwartale, pozwoli klientom użyć usług Citrix Lifecycle Management, by stworzyć schemat i wdrożyć nowe środowisko. Nowa wersja usługi aktualizacyjnej będzie publiczną wersją beta i będzie można uzyskać do niej dostęp bezpośrednio z witryny aktualizacji XenApp oraz z poziomu Citrix Workspace Cloud.

Część klientów planuje zaktualizować istniejące środowiska XenApp 6.5 do wersji XenApp 7.6 w 2015 roku, inni z kolei koordynują migrację z innymi aplikacjami, systemami operacyjnymi i modernizacjami serwerów, co powoduje, że tymczasowo muszą pozostać przy bieżącej wersji. Aby pomóc im w uzyskaniu dodatkowych korzyści ze środowisk XenApp 6.5, Citrix wydaje Feature Pack for XenApp 6.5 z wieloma nowymi funkcjami, takimi jak StoreFront 3.0, Provisioning Server 7.6, AppDNA, nowe oprogramowanie Receiver czy optymalizacje Microsoft Lync itd. Funkcje te umożliwiają wdrożenie XenApp 6.5 równolegle z XenApp 7.6 i ułatwiają migrację do nowej wersji. Ponadto Citrix przeniósł datę zakończenia konserwacji (End of Maintenance, EOM) XenApp 6.5 2008R2 na koniec 2017 r., zapewniając tym klientom więcej czasu na dopracowanie planów aktualizacji i migracji XenApp.

Źródło: Citrix