Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Pokolenie informacji zmienia świat

EMC Information GenerationFirma EMC opublikowała wyniki globalnego badania wpływu „pokolenia informacji” - The Information Generation: Transforming The Future, Today („Pokolenie informacji: zmiana przyszłości już dziś”) - na sposób prowadzenia działalności biznesowej, które pokazuje jak nowe technologie zmieniły sposób funkcjonowania firm: zdemokratyzowały informacje i przyniosły nowe oczekiwania klientów.


Jak wynika z analiz firm Gartner i IDC, do 2020 r. ponad 7 mld ludzi korzystających z co najmniej 30 mld urządzeń utworzy 44 zettabajty (czyli 44 bln gigabajtów) danych. Szybko prowadzi to do powstania świata, w którym niemal każdy aspekt życia będzie oparty o dane komputerowe. Firmy wiedzą, że mogą wydobyć wartość z tych danych, 49% przyznaje jednak, że nie wie, jak te dane przekształcać w użyteczne informacje.

Najważniejsze informacje:
• Nowe, globalne badanie przeprowadzone przez analityków z Institute for the Future pokazuje przekonania, a także siłę pokolenia informacji.
• Szefowie firm (96%) uważają, że nowe technologie nieodwracalnie zmieniły reguły prowadzenia działalności biznesowej: zdemokratyzowały informacje i przyniosły nowe oczekiwania klientów.
• Badanie wskazało pięć najważniejszych cech, które przedsiębiorstwa muszą wykazywać, aby dotrzymać kroku pokoleniu informacji.
• Badanie dowodzi, że tylko w niewielu przypadkach przedsiębiorstwa rzeczywiście wykazują te cechy w wysokim stopniu i w skali całej firmy: 9% respondentów wprowadza innowacje w sposób elastyczny i dynamiczny, 12% potrafi przewidywać nowe możliwości, 11% zapewnia spersonalizowaną obsługę, 12% funkcjonuje w czasie rzeczywistym, a 14% wykazuje przejrzystość i wiarygodność.
• Szefowie firm przyznają, że ich aktualne możliwości wykorzystywania danych są ograniczone. 30% jest w stanie działać na podstawie informacji w czasie rzeczywistym, niemal 50% przyznaje, że nie wie, jak wykorzystywać wartość ukrytą w danych, a 24% ocenia, że ich przedsiębiorstwo „bardzo dobrze” radzi sobie ze skutecznym analizowaniem posiadanych danych i informacji.
• Analitycy przewidują duże zmiany w obszarze gospodarki, techniki, wykorzystywania informacji i ochrony prywatności, które do 2024 r. przyniosą całkiem nową przyszłość opartą na danych.

Przedsiębiorstwa, które chcą przetrwać w nowych warunkach, muszą wykazywać pięć fundamentalnych cech, które zdaniem autorów badania obecnie wykazywane są przez stosunkowo wąskie grono firm: wprowadzać innowacje w sposób elastyczny i dynamiczny, wykrywać trendy i przewidywać nowe możliwości, zapewniać klientom spersonalizowaną obsługę, funkcjonować w czasie rzeczywistym natychmiast reagując na docierające do nich informacje oraz wykazywać przejrzystość i wiarygodność.

Przedsiębiorstwa przygotowują się do spełnienia rosnących oczekiwań klientów, lecz świat rozwija się w równie szybkim tempie. Pojawiają się sygnały świadczące o powstawaniu środowiska, w którym niemal każdy aspekt życia będzie oparty na danych. Użytkownicy indywidualni i przedsiębiorstwa będą sprzedawać informacje, będą się nimi dzielić i będą handlować na otwartych platformach giełdowych. Otaczające nas martwe obiekty ożyją: będą cechować się większą świadomością, będą żywiej reagować i lepiej działać w sieci. Proces podejmowania decyzji zostanie udoskonalony dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji na niespotykane dotychczas sposoby.

Źródło: EMC