Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Wizja transformacji IT według Citrix

CitrixPodczas konferencji Citrix Synergy, firma zaprezentowała zmianę w podejściu IT, w ramach której udostępnianie infrastruktury opartej na założeniu „jednorazowej budowy i pełnego wdrożenia”, ułatwia zarządzanie i zapewnia możliwość korzystania z dowolnych punktów dostępu, niezależnych od rodzaju samego urządzenia, z którego łączy się użytkownik. Tym samym firmy mogą szybko wdrożyć nowe formy pracy, przy jednoczesnej optymalizacji bezpieczeństwa, elastyczności oraz standardu pracy użytkowników.


Współczesne środowiska pracy nie są już ograniczone do fizycznej lokalizacji
oraz konkretnego urządzenia. Coraz częściej bazują na cyfrowych narzędziach, które pozwalają na pracę z dowolnego miejsca. W rezultacie przedsiębiorcy znajdują się obecnie pod sporą presją by sprostać wymaganiom związanym nie tylko z udostępnianiem użytkownikom przyjaznych w użyciu aplikacji, ale także z zapewnieniem im odpowiedniego standardu pracy - w tym pełnej dostępności do firmowych zasobów i usług czy programów BYOD, które  pozwalają im na korzystanie z preferowanego przez nich urządzenia. Do tej pory rozwiązania IT nie były wystarczająco elastyczne, by spełniać wymagania związane z nowymi urządzeniami oraz modelami dostarczania usług i wymagały znacznego dostosowania polityk bezpieczeństwa, procesów zarządzania oraz ustawień dostępu użytkowników końcowych.

"Żyjemy w rzeczywistości, w której ciągle zmieniający się rynek konsumentów definiuje technologie, z jakich ludzie chcą korzystać w biznesie - i słusznie, ponieważ mają one znaczący wpływ na ludzką efektywność i wydajność. Chcemy znaleźć sposób, aby pomóc przedsiębiorstwom w skutecznym reagowaniu na zmieniające się warunki biznesowe. Dostarczając „IT na żądanie” firmy mogą łatwo wdrażać i zarządzać zasobami, bez względu na to, w jakim miejscu i z jakiego urządzenia korzysta użytkownik, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo i efektywność biznesową organizacji" - powiedział Mark Templeton, prezes i dyrektor zarządzający w Citrix.

Na trwającej w tym tygodniu konferencji Citrix Synergy, uczestnicy dowiedzą się, jak można wykorzystać elastyczną i zarazem bezpieczną infrastrukturę IT, która pozwala osiągać lepsze korzyści biznesowe i wyższy zwrot z inwestycji.

Tym samym podczas konferencji firma zaprezentuje:
• Nową platformę do zarządzania usługami w chmurze, łączącą środowiska „on premise” i te ulokowane w chmurze. Dzięki niej menadżerowie IT będą mogli tworzyć bezpieczne i mobilne obszary robocze, zawierające zarówno desktopy, aplikacje
i dane z dowolnego źródła infrastruktury tak, by najlepiej spełniać potrzeby biznesowe własnej organizacji.
• Innowacje w zakresie zwiększenia komfortu pracy użytkownika, podwyższenia  bezpieczeństwa, lepszej elastyczności w zarządzaniu oraz ułatwienia w instalacji poprawek i dokonywania migracji dla rozwiązań do dostarczania aplikacji oraz środowisk VDI.
• Obszary robocze, które migrują razem z użytkownikami poprzez cztery typy urządzeń końcowych, zapewniając nowe podejście do ograniczeń związanych z udostępnianiem dokumentów na podstawie zawartości pliku, aby umożliwić bezpieczną i kreatywną współpracę.
• Swoją wizję w zakresie infrastruktury sieciowej, jako jednolitego systemu, który zabezpiecza i dostarcza wszelkie aplikacje poprzez skalowanie i optymalizację  hybrydowych środowisk chmurowych.
• Ulepszenia w technologii do zarządzania firmową mobilnością (EMM), połączone z integracją i rozszerzonym ekosystemem partnerskim, co zapewni lepsze bezpieczeństwo, elastyczność dla firm i standard pracy dla użytkowników.

Źródło: Citrix