Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Oficjalnie: Windows 10 pojawi się latem w sześciu odsłonach

Windows 10Na blogu produktowym Microsoft, poświęconym desktopowym wersjom Windows, Tony Prophet poinformował, że już tego lata wydana zostanie finalna wersja Windows 10. System zadebiutuje równolegle w 190 krajach, w 111 wersjach językowych i sześciu głównych edycjach.


System Windows 10 będzie odpowiadał za funkcjonowanie szerokiej gamy urządzeń, począwszy od komputerów, tabletów, telefonów, konsol Xbox One, okularów HoloLens, tablic Surface Hub, po bankomaty czy urządzenia rozwijane zgodnie z trendem Internetu przedmiotów (IoT).

I tak w zależności od urządzeń i potrzeb konsumentów Windows 10 będzie dostępny w następujących edycjach:

• Windows 10 Home: klasyczny system dla użytkowników komputerów osobistych czy tabletów, który będzie w stanie sprostać wymaganiom większości użytkowników, wykorzystujących te urządzenia w domu. Poza podstawowymi funkcjami w systemie pojawi się asystentka Cortana (początkowo na ograniczonej liczbie rynków), Contunuum dla urządzeń dotykowych, nowa przeglądarka Microsoft Edge, System autoryzacji biometrycznej Hello oraz zestaw podstawowych aplikacji do obsługi multimediów i Internetu. Gracze zyskają możliwość grania w gry z Xbox One na komputerze dzięki połączeniu poprzez konto Xbox Live.

• Windows 10 Mobile: system zaprojektowany z myślą o użytkownikach korzystających z urządzeń dotykowych o niewielkim ekranie. System będzie zawierał te same aplikacje co w edycji Home, jak również Office z interfejsem pozwalającym na wygodną prace z poziomu ekranów dotykowych. Dodatkowo system zostanie wyposażony w zestaw mechanizmów zabezpieczających pozwalających na bezpieczne korzystanie z prywatnego urządzenia w środowisku firmowym. System pozwoli również na podłączenie do smartfona większego ekranu, pozwalając na korzystanie z niego jak z komputera osobistego.

• Windows 10 Pro: edycja dla komputerów osobistych i tabletów zawierająca funkcjonalności dostępne w edycji Home, rozbudowana o dodatkowe możliwości w celu zaspokojenia potrzeb małych firm i użytkowników zaawansowanych. Znajdą się w niej mechanizmy usprawniające zarządzanie urządzeniami i aplikacjami, podnoszące poziom ochrony danych, ułatwiające pracę w grupie czy pozwalające na wykorzystanie rozwiązań chmurowych. W tej edycji pojawi się mechanizm Windows Update for Business, usprawniający zarządzanie aktualizacjami.

• Windows 10 Enterprise: edycja zbudowana na bazie Windows 10 Pro wzbogacona o możliwość pracy w domenie i funkcje wymagane przez średnie i duże organizacje. Edycja ta będzie również posiadała bogaty zestaw rozwiązań podwyższający poziom ochrony wrażliwych danych i tożsamości pracowników. System w tej edycji będzie dostępny dla klientów korzystających z licencji grupowych (Volume Licensing).

• Windows 10 Education: bazujące na edycji Enterprise, wydanie zaprojektowane z myślą o instytucjach edukacyjnych, spełniająca wymagania pracowników dydaktycznych, administracji i uczniów.

• Windows 10 Mobile Enterprise: edycja systemu dla smartfonów i małych tabletów wykorzystywanych w środowiskach biznesowych. System w tej edycji będzie zawierał zaawansowane funkcje pozwalające na zarządzanie i zabezpieczanie tymi urządzeniami i aplikacjami na nich zainstalowanymi.

Ponadto pojawi się Windows 10 IoT Core, dostosowany do prostych urządzeń elektronicznych, takich jak np. Raspberry Pi.

Duża liczba edycji może nieco zaskakiwać. Podczas gdy w Windows 8 liczba edycji została zredukowana, teraz pojawiają się głosy krytyczne, mówiące że edycji jest zbyt wiele i nie jest to do końca to, czego oczekiwano po pierwszej prezentacji systemu.

Jak podano na początku roku, z aktualizacji Windows 10 Home, Windows 10 Mobile oraz Windows 10 Pro, bezpłatnie w ciągu pierwszego roku od premiery, będą mogli skorzystać posiadacze systemów Windows 7, Windows 8.1 oraz Windows Phone 8.1 (z wyłączeniem klientów korporacyjnych). Nie podano szczegółów dotyczących opłat za system, jak również tego czy system będzie dostępny w wersjach OEM/BOX.