Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam wprowadza FastSCP dla Microsoft Azure

Veeam FastSCP AzureVeeam Software, dostawca rozwiązań zapewniających wysoką dostępność nowoczesnych centrów danych, udostępnił wersję beta, bezpłatnego narzędzia Veeam FastSCP, umożliwiającego bezpieczne kopiowanie plików do i z maszyn wirtualnych ulokowanych w chmurze Microsoft Azure.


Veeam FastSCP dla Microsoft Azure dołącza do rodziny bezpłatnych narzędzi, które Veeam w ostatnich latach udostępnił społeczności IT, takich jak Veeam Endpoint Backup FREE, Veeam Backup Free Edition, Veeam ONE Free Edition oraz Veeam Task Manager for Hyper-V. Veeam FastSCP dla Microsoft Azure upraszcza i przyspiesza wdrożenia chmur hybrydowych w dużych i małych organizacjach.

"Ekonomia i elastyczność chmurowej pamięci masowej sprawia, że jest to atrakcyjne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych, przywracania danych, a nawet usuwania skutków awarii. Największym wyzwaniem jest jednak niezawodne, proste i ekonomiczne przenoszenie danych między chmurą a systemami lokalnymi. Veeam FastSCP dla Microsoft Azure zapewnia tę możliwość w środowisku Azure" - powiedział Phil Goodwin, dyrektor ds. badań w IDC.

Najnowsze, bezpłatne narzędzie zaprojektowane z myślą o administratorach IT i deweloperach korzystających z platformy Azure, oferuje:
• Łatwe w użyciu, niezawodne i szybkie kopiowanie plików. Proste kopiowanie plików między systemami lokalnymi a maszynami wirtualnymi Azure.
• Bezpieczne kopiowanie plików. Dane są przesyłane z wykorzystaniem protokołu HTTPS, co nie wymaga tunelu VPN między systemem lokalnym a Azure.
• Automatyzację zadań kopiowania plików.  Konfiguracja okresowych zadań kopiowania plików z i do maszyn wirtualnych Azure pozwoli administratorom IT bez obaw zajmować się innymi zadaniami.
• Konfigurację bez pisania skryptów. Konfiguracja zadania sprowadza się do kilku kliknięć myszą w kreatorze i nie wymaga znajomości żadnego języka skryptowego.

"Dzięki ścisłej integracji z Azure, Veeam może dostarczać rozwiązania, które pomagają naszym partnerom rozszerzyć model biznesowy, ułatwiając ich klientom przejście do chmury hybrydowej. Veeam FastSCP dla Microsoft Azure to doskonały przykład naszych inwestycji w rozwój ekosystemu Azure oraz pracy, jaką wkładamy w to, aby dostarczać społeczności IT innowacyjne rozwiązania" - powiedział Doug Hazelman, wiceprezes ds. strategii produktowej w Veeam.

Veeam FastSCP dla Microsoft Azure nie wymaga dodatkowego oprogramowania ani zakupów. Choć jest prostym narzędziem, eliminuje wiele barier, takich jak problemy z połączeniami i komplikacje administracyjne, związane z przenoszeniem danych między systemami lokalnymi a maszyną wirtualną Azure. Ponadto narzędzie to zachęca do wdrożenia Azure, ograniczając jedną z największych przeszkód na drodze do upowszechnienia się chmury publicznej - brak niezawodnych rozwiązań, które pozwalałyby łatwo kopiować pliki do i z maszyn wirtualnych Azure.

"Oferując Veeam FastSCP dla Microsoft Azure, Veeam otwiera klientom i partnerom drogę do chmury hybrydowej. Veeam FastSCP dla Microsoft Azure - wraz z rozwiązaniem Veeam Cloud Connect for Service Providers dostępnym w Azure Marketplace, stanowi ważny wkład w społeczność Azure, umożliwiając klientom i partnerom łatwe zintegrowanie hybrydowej chmury Microsoftu z ich strategiami IT" - powiedział Vibhor Kapoor, dyrektor ds. marketingu produktu, Microsoft Azure.

Dostępność finalnej wersji Veeam FastSCP dla Microsoft Azure zaplanowano na III kwartał 2015 r. Publiczną wersję beta rozwiązania można pobrać z tej strony.

Źródło: Veeam

Logowanie i rejestracja