Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Bezpieczeństwo firmowych sieci - IV edycja konferencji

konferencjaZ problemem zabezpieczania sieci firmowej boryka się nie jedno przedsiębiorstwo. Niebezpieczeństwa mają różne postacie, ale wszystkie mogą spowodować straty dla firmy. W jaki sposób skutecznie kontrolować dostęp do firmowych danych? Jak zapewnić odpowiednią politykę bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie? Dowiesz się już 27 maja 2015 r. w Warszawie, podczas kolejnej edycji konferencji Bezpieczeństwo firmowych sieci.


Obecnie w każdej firmie niezbędny jest system zabezpieczający, który zapewni jej ochronę przed złośliwym oprogramowaniem oraz bezpośrednimi atakami hakerów. Wdrażając zabezpieczenia należy mieć na uwadze profil firmy, oraz uprawnienia i stanowiska użytkowników. Podczas konferencji będziesz mógł wziąść udział w atrakcyjnych wykładach i ciekawych dyskusjach, poznać najnowsze case studies oraz wymienić doświadczenia z wybitnymi ekspertami podczas przerw kawowych.

Zaproszenie do wygłoszenia wykładu przyjęli:
• Grzegorz Długajczyk - Koordynator ds. bezpieczeństwa informacji i zarządzania ryzykiem IT, Departament Zarządzania Ryzykiem Operacyjnym w ING Bank Śląski - „Czy Twoja sieć firmowa jest bezpieczna?”
• Anna Jaworska - Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Departament Bezpieczeństwa Systemów Informatycznych i Zarządzania Dostawcami. City Handlowy w Warszawie S.A. - „Problem spamu a działalność marketingowa w Internecie”
• Kamil Kiliński - Kierownik Bezpieczeństwa Informacji, Liberty Ubezpieczenia - „Audyt i polityka bezpieczeństwa sieci”
• Tomasz Habiger - Dyrektor Działu Technicznego, SSK S.A. - „Uptime24 - ochrona przed skutkami awarii i zwiększenie bezpieczeństwa zasobów”
• Krzysztof Kroczyński - Prezes i Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju, Orion Instruments Polska - „Przypadki użycia systemów SIEM”

Zagadnienia tematyczne konferencji:
• zarządzanie pasmem sieci QoS
• VPN - Wirtualne Sieci Prywatne
• systemy wykrywania włamań (IDS) i zapobiegania włamaniom (IPS)
• firewall  Appliance, firewalle sprzętowe, programowe
• audyt i polityka bezpieczeństwa sieci
• zarządzanie tożsamością i kontrola dostępu
• narzędzia do zarządzania siecią
• bezpieczeństwo sieci bezprzewodowych, ochrona antywirusowa
• ochrona przed spamem na serwerze i po stronie klienta
•  bezpieczeństwo serwerów pocztowych
• oprogramowanie typu spyware i adware
• problem spamu a działalność marketingowa w Internecie

Do całkowicie bezpłatnego działu w konferencji, organizator zaprasza przedstawicieli branży: finansowej, ubezpieczeniowej, przemysłu, telekomunikacji, administracji, energetyki, branży usługowej, w szczególności: osoby odpowiedzialne za utrzymanie bezpieczeństwa w firmie oraz dyrektorów i managerów ds. bezpieczeństwa, decydentów w sprawach wyboru i zakupu rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa.

Data: Środa, 27 maja 2015 r.
Miejsce: Warszawa, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych
-> Rejestracja

Serwis Virtual-IT.pl został patronem medialnym konferencji. Zapraszamy!