Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix prezentuje CloudBridge dla wirtualnych sieci rozległych

CitrixCitrix zapowiedział rozwiązanie CloudBridge Virtual WAN Edition, które ogranicza nawet o 80 proc. koszt dostarczania aplikacji, dokumentów i usług IT do oddziałów firm, jednocześnie zapewniając blisko 100-procentową dostępność aplikacji. Nowe rozwiązanie CloudBridge Virtual WAN pozwala firmom stosować wiele efektywnych kosztowo technologii WAN, umożliwiając skalowanie przepustowości sieci rozległych niższym kosztem, niż w przypadku tradycyjnych metod.


Rozwiązanie zapewnia też użytkownikom możliwie najlepszy komfort pracy, przesyłając wrażliwe na opóźnienia dane najwydajniejszą trasą. CloudBridge Virtual WAN rozszerza platformę CloudBridge zintegrowaną z Citrix HDX oraz technologiami przyspieszania aplikacji, aby zaoferować ekonomiczny i wydajny sposób bezpiecznego dostarczania mobilnych obszarów roboczych z aplikacjami, dokumentami oraz usługami IT, które usprawniają pracę biur i oddziałów firm.

Firmy regularnie udostępniają kluczowe informacje biznesowe pracownikom, klientom i partnerom za pośrednictwem aplikacji, które mocno obciążają sieć. Interaktywne aplikacje graficzne, strumieniowe transmisje wideo HD oraz połączenia VoIP z roku na rok zajmują coraz więcej pasma. Skalowanie przepustowości sieci WAN jest kosztowne,  gdyż firmy korzystają z drogich usług MPLS, aby uniknąć przerw w działalności i utrzymać funkcjonowanie krytycznych aplikacji.
 
Nowe rozwiązanie CloudBridge Virtual WAN pozwala organizacjom stworzyć wirtualną sieć WAN poprzez połączenie wielu usług sieciowych, takich jak MPLS, łącza szerokopasmowe, mobilne i satelitarne, aby zmaksymalizować przepustowość i niezawodność sieci rozległej. CloudBridge Virtual WAN nieustannie ocenia wydajność tras w zwirtualizowanej sieci, aby szybko i automatycznie adaptować się do zmiennych warunków sieciowych. Gwarantuje to stałą łączność z krytycznymi aplikacjami bez interwencji człowieka albo złożonych rekonfiguracji tablicy routingu.

CloudBridge Virtual WAN oferuje też firmom dodatkowe korzyści, w tym:
• Znacznie niższy koszt zwiększania przepustowości. Firmy mogą uzupełnić MPLS ekonomicznymi usługami szerokopasmowymi, aby zwiększyć przepustowość na użytek priorytetowego ruchu aplikacyjnego, wideo i VoIP, jednocześnie uzyskując wyższą niezawodność w porównaniu z łączem WAN, które jest oparte wyłącznie na MPLS.
• Wyższy komfort pracy użytkowników z aplikacjami każdego typu. Organizacje mogą zapewnić użytkownikom wydajniejsze możliwości pracy w tym wyższą jakość transmisji głosu lub wideo. Jest to możliwe dzięki urządzeniom CloudBridge Virtual WAN, które nieustannie mierzą i monitorują opóźnienia, wahania wydajności oraz utratę pakietów na każdym łączu WAN oraz dynamicznie wybierają trasy o najwyższej jakości.
• Aktywne wykorzystanie łączy zapasowych. Wiele firm ma już zapasowe łącza, ale nie może z nich korzystać, dopóki nie dojdzie do awarii. CloudBridge Virtual WAN pozwala łatwo scalić łącza aktywne i zapasowe, a przez to wyeliminować marnotrawstwo pasma.
• Gwarantowana wydajność aplikacji o wysokim priorytecie. Kiedy jedna lub wiele usług WAN nie działa, CloudBridge Virtual WAN zapewnia system przełączania awaryjnego, który gwarantuje aplikacjom o znaczeniu krytycznym wystarczającą przepustowość na pozostałych trasach.
• Łatwe zarządzanie i monitorowanie wydajności łączy WAN. Przedsiębiorstwa zyskują prosty, kompleksowy system zarządzania, CloudBridge Virtual WAN Center, który zapewnia wgląd w funkcjonowanie sieci WAN oraz dostarczanie aplikacji z chmury, centrum danych lub oddziału firmy.
• Bezpieczne podłączenie chmury do oddziału firmy. Pozwala firmom połączyć dostarczanie aplikacji z centrum danych i z chmury poprzez zaawansowane szyfrowanie danych między urządzeniami CloudBridge w siedzibie klienta albo w chmurze, w przypadku korzystania z internetu.

Rozwiązanie CloudBridge Virtual WAN będzie dostępne jako nowa edycja oprogramowania do wybranych urządzeń CloudBridge w drugim kwartale 2015 r. Ponadto urządzenia wirtualne oraz wersje obsługujące zewnętrznych dostawców usług chmurowych, takich jak Amazon Web Services, będą dostępne w trzecim kwartale 2015 r.

Źródło: Citrix