Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix prezentuje CloudBridge dla wirtualnych sieci rozległych

CitrixCitrix zapowiedział rozwiązanie CloudBridge Virtual WAN Edition, które ogranicza nawet o 80 proc. koszt dostarczania aplikacji, dokumentów i usług IT do oddziałów firm, jednocześnie zapewniając blisko 100-procentową dostępność aplikacji. Nowe rozwiązanie CloudBridge Virtual WAN pozwala firmom stosować wiele efektywnych kosztowo technologii WAN, umożliwiając skalowanie przepustowości sieci rozległych niższym kosztem, niż w przypadku tradycyjnych metod.


Rozwiązanie zapewnia też użytkownikom możliwie najlepszy komfort pracy, przesyłając wrażliwe na opóźnienia dane najwydajniejszą trasą. CloudBridge Virtual WAN rozszerza platformę CloudBridge zintegrowaną z Citrix HDX oraz technologiami przyspieszania aplikacji, aby zaoferować ekonomiczny i wydajny sposób bezpiecznego dostarczania mobilnych obszarów roboczych z aplikacjami, dokumentami oraz usługami IT, które usprawniają pracę biur i oddziałów firm.

Firmy regularnie udostępniają kluczowe informacje biznesowe pracownikom, klientom i partnerom za pośrednictwem aplikacji, które mocno obciążają sieć. Interaktywne aplikacje graficzne, strumieniowe transmisje wideo HD oraz połączenia VoIP z roku na rok zajmują coraz więcej pasma. Skalowanie przepustowości sieci WAN jest kosztowne,  gdyż firmy korzystają z drogich usług MPLS, aby uniknąć przerw w działalności i utrzymać funkcjonowanie krytycznych aplikacji.
 
Nowe rozwiązanie CloudBridge Virtual WAN pozwala organizacjom stworzyć wirtualną sieć WAN poprzez połączenie wielu usług sieciowych, takich jak MPLS, łącza szerokopasmowe, mobilne i satelitarne, aby zmaksymalizować przepustowość i niezawodność sieci rozległej. CloudBridge Virtual WAN nieustannie ocenia wydajność tras w zwirtualizowanej sieci, aby szybko i automatycznie adaptować się do zmiennych warunków sieciowych. Gwarantuje to stałą łączność z krytycznymi aplikacjami bez interwencji człowieka albo złożonych rekonfiguracji tablicy routingu.

CloudBridge Virtual WAN oferuje też firmom dodatkowe korzyści, w tym:
• Znacznie niższy koszt zwiększania przepustowości. Firmy mogą uzupełnić MPLS ekonomicznymi usługami szerokopasmowymi, aby zwiększyć przepustowość na użytek priorytetowego ruchu aplikacyjnego, wideo i VoIP, jednocześnie uzyskując wyższą niezawodność w porównaniu z łączem WAN, które jest oparte wyłącznie na MPLS.
• Wyższy komfort pracy użytkowników z aplikacjami każdego typu. Organizacje mogą zapewnić użytkownikom wydajniejsze możliwości pracy w tym wyższą jakość transmisji głosu lub wideo. Jest to możliwe dzięki urządzeniom CloudBridge Virtual WAN, które nieustannie mierzą i monitorują opóźnienia, wahania wydajności oraz utratę pakietów na każdym łączu WAN oraz dynamicznie wybierają trasy o najwyższej jakości.
• Aktywne wykorzystanie łączy zapasowych. Wiele firm ma już zapasowe łącza, ale nie może z nich korzystać, dopóki nie dojdzie do awarii. CloudBridge Virtual WAN pozwala łatwo scalić łącza aktywne i zapasowe, a przez to wyeliminować marnotrawstwo pasma.
• Gwarantowana wydajność aplikacji o wysokim priorytecie. Kiedy jedna lub wiele usług WAN nie działa, CloudBridge Virtual WAN zapewnia system przełączania awaryjnego, który gwarantuje aplikacjom o znaczeniu krytycznym wystarczającą przepustowość na pozostałych trasach.
• Łatwe zarządzanie i monitorowanie wydajności łączy WAN. Przedsiębiorstwa zyskują prosty, kompleksowy system zarządzania, CloudBridge Virtual WAN Center, który zapewnia wgląd w funkcjonowanie sieci WAN oraz dostarczanie aplikacji z chmury, centrum danych lub oddziału firmy.
• Bezpieczne podłączenie chmury do oddziału firmy. Pozwala firmom połączyć dostarczanie aplikacji z centrum danych i z chmury poprzez zaawansowane szyfrowanie danych między urządzeniami CloudBridge w siedzibie klienta albo w chmurze, w przypadku korzystania z internetu.

Rozwiązanie CloudBridge Virtual WAN będzie dostępne jako nowa edycja oprogramowania do wybranych urządzeń CloudBridge w drugim kwartale 2015 r. Ponadto urządzenia wirtualne oraz wersje obsługujące zewnętrznych dostawców usług chmurowych, takich jak Amazon Web Services, będą dostępne w trzecim kwartale 2015 r.

Źródło: Citrix