Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix prezentuje CloudBridge dla wirtualnych sieci rozległych

CitrixCitrix zapowiedział rozwiązanie CloudBridge Virtual WAN Edition, które ogranicza nawet o 80 proc. koszt dostarczania aplikacji, dokumentów i usług IT do oddziałów firm, jednocześnie zapewniając blisko 100-procentową dostępność aplikacji. Nowe rozwiązanie CloudBridge Virtual WAN pozwala firmom stosować wiele efektywnych kosztowo technologii WAN, umożliwiając skalowanie przepustowości sieci rozległych niższym kosztem, niż w przypadku tradycyjnych metod.


Rozwiązanie zapewnia też użytkownikom możliwie najlepszy komfort pracy, przesyłając wrażliwe na opóźnienia dane najwydajniejszą trasą. CloudBridge Virtual WAN rozszerza platformę CloudBridge zintegrowaną z Citrix HDX oraz technologiami przyspieszania aplikacji, aby zaoferować ekonomiczny i wydajny sposób bezpiecznego dostarczania mobilnych obszarów roboczych z aplikacjami, dokumentami oraz usługami IT, które usprawniają pracę biur i oddziałów firm.

Firmy regularnie udostępniają kluczowe informacje biznesowe pracownikom, klientom i partnerom za pośrednictwem aplikacji, które mocno obciążają sieć. Interaktywne aplikacje graficzne, strumieniowe transmisje wideo HD oraz połączenia VoIP z roku na rok zajmują coraz więcej pasma. Skalowanie przepustowości sieci WAN jest kosztowne,  gdyż firmy korzystają z drogich usług MPLS, aby uniknąć przerw w działalności i utrzymać funkcjonowanie krytycznych aplikacji.
 
Nowe rozwiązanie CloudBridge Virtual WAN pozwala organizacjom stworzyć wirtualną sieć WAN poprzez połączenie wielu usług sieciowych, takich jak MPLS, łącza szerokopasmowe, mobilne i satelitarne, aby zmaksymalizować przepustowość i niezawodność sieci rozległej. CloudBridge Virtual WAN nieustannie ocenia wydajność tras w zwirtualizowanej sieci, aby szybko i automatycznie adaptować się do zmiennych warunków sieciowych. Gwarantuje to stałą łączność z krytycznymi aplikacjami bez interwencji człowieka albo złożonych rekonfiguracji tablicy routingu.

CloudBridge Virtual WAN oferuje też firmom dodatkowe korzyści, w tym:
• Znacznie niższy koszt zwiększania przepustowości. Firmy mogą uzupełnić MPLS ekonomicznymi usługami szerokopasmowymi, aby zwiększyć przepustowość na użytek priorytetowego ruchu aplikacyjnego, wideo i VoIP, jednocześnie uzyskując wyższą niezawodność w porównaniu z łączem WAN, które jest oparte wyłącznie na MPLS.
• Wyższy komfort pracy użytkowników z aplikacjami każdego typu. Organizacje mogą zapewnić użytkownikom wydajniejsze możliwości pracy w tym wyższą jakość transmisji głosu lub wideo. Jest to możliwe dzięki urządzeniom CloudBridge Virtual WAN, które nieustannie mierzą i monitorują opóźnienia, wahania wydajności oraz utratę pakietów na każdym łączu WAN oraz dynamicznie wybierają trasy o najwyższej jakości.
• Aktywne wykorzystanie łączy zapasowych. Wiele firm ma już zapasowe łącza, ale nie może z nich korzystać, dopóki nie dojdzie do awarii. CloudBridge Virtual WAN pozwala łatwo scalić łącza aktywne i zapasowe, a przez to wyeliminować marnotrawstwo pasma.
• Gwarantowana wydajność aplikacji o wysokim priorytecie. Kiedy jedna lub wiele usług WAN nie działa, CloudBridge Virtual WAN zapewnia system przełączania awaryjnego, który gwarantuje aplikacjom o znaczeniu krytycznym wystarczającą przepustowość na pozostałych trasach.
• Łatwe zarządzanie i monitorowanie wydajności łączy WAN. Przedsiębiorstwa zyskują prosty, kompleksowy system zarządzania, CloudBridge Virtual WAN Center, który zapewnia wgląd w funkcjonowanie sieci WAN oraz dostarczanie aplikacji z chmury, centrum danych lub oddziału firmy.
• Bezpieczne podłączenie chmury do oddziału firmy. Pozwala firmom połączyć dostarczanie aplikacji z centrum danych i z chmury poprzez zaawansowane szyfrowanie danych między urządzeniami CloudBridge w siedzibie klienta albo w chmurze, w przypadku korzystania z internetu.

Rozwiązanie CloudBridge Virtual WAN będzie dostępne jako nowa edycja oprogramowania do wybranych urządzeń CloudBridge w drugim kwartale 2015 r. Ponadto urządzenia wirtualne oraz wersje obsługujące zewnętrznych dostawców usług chmurowych, takich jak Amazon Web Services, będą dostępne w trzecim kwartale 2015 r.

Źródło: Citrix

Logowanie i rejestracja