Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld
VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld

Podczas konferencji VMworld 2016 Europe trwającej w Barcelonie, firma VMware zapowiedziała nową wersję platformy wirtualizacji stanowiącej fundament dla chmur hybrydowych (hybrid cloud) i centrum danych definiowanych programowo (Software-defined Data Center, SDDC) - vSphere 6.5. Podanie tej informacji podczas europe...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix prezentuje CloudBridge dla wirtualnych sieci rozległych

CitrixCitrix zapowiedział rozwiązanie CloudBridge Virtual WAN Edition, które ogranicza nawet o 80 proc. koszt dostarczania aplikacji, dokumentów i usług IT do oddziałów firm, jednocześnie zapewniając blisko 100-procentową dostępność aplikacji. Nowe rozwiązanie CloudBridge Virtual WAN pozwala firmom stosować wiele efektywnych kosztowo technologii WAN, umożliwiając skalowanie przepustowości sieci rozległych niższym kosztem, niż w przypadku tradycyjnych metod.


Rozwiązanie zapewnia też użytkownikom możliwie najlepszy komfort pracy, przesyłając wrażliwe na opóźnienia dane najwydajniejszą trasą. CloudBridge Virtual WAN rozszerza platformę CloudBridge zintegrowaną z Citrix HDX oraz technologiami przyspieszania aplikacji, aby zaoferować ekonomiczny i wydajny sposób bezpiecznego dostarczania mobilnych obszarów roboczych z aplikacjami, dokumentami oraz usługami IT, które usprawniają pracę biur i oddziałów firm.

Firmy regularnie udostępniają kluczowe informacje biznesowe pracownikom, klientom i partnerom za pośrednictwem aplikacji, które mocno obciążają sieć. Interaktywne aplikacje graficzne, strumieniowe transmisje wideo HD oraz połączenia VoIP z roku na rok zajmują coraz więcej pasma. Skalowanie przepustowości sieci WAN jest kosztowne,  gdyż firmy korzystają z drogich usług MPLS, aby uniknąć przerw w działalności i utrzymać funkcjonowanie krytycznych aplikacji.
 
Nowe rozwiązanie CloudBridge Virtual WAN pozwala organizacjom stworzyć wirtualną sieć WAN poprzez połączenie wielu usług sieciowych, takich jak MPLS, łącza szerokopasmowe, mobilne i satelitarne, aby zmaksymalizować przepustowość i niezawodność sieci rozległej. CloudBridge Virtual WAN nieustannie ocenia wydajność tras w zwirtualizowanej sieci, aby szybko i automatycznie adaptować się do zmiennych warunków sieciowych. Gwarantuje to stałą łączność z krytycznymi aplikacjami bez interwencji człowieka albo złożonych rekonfiguracji tablicy routingu.

CloudBridge Virtual WAN oferuje też firmom dodatkowe korzyści, w tym:
• Znacznie niższy koszt zwiększania przepustowości. Firmy mogą uzupełnić MPLS ekonomicznymi usługami szerokopasmowymi, aby zwiększyć przepustowość na użytek priorytetowego ruchu aplikacyjnego, wideo i VoIP, jednocześnie uzyskując wyższą niezawodność w porównaniu z łączem WAN, które jest oparte wyłącznie na MPLS.
• Wyższy komfort pracy użytkowników z aplikacjami każdego typu. Organizacje mogą zapewnić użytkownikom wydajniejsze możliwości pracy w tym wyższą jakość transmisji głosu lub wideo. Jest to możliwe dzięki urządzeniom CloudBridge Virtual WAN, które nieustannie mierzą i monitorują opóźnienia, wahania wydajności oraz utratę pakietów na każdym łączu WAN oraz dynamicznie wybierają trasy o najwyższej jakości.
• Aktywne wykorzystanie łączy zapasowych. Wiele firm ma już zapasowe łącza, ale nie może z nich korzystać, dopóki nie dojdzie do awarii. CloudBridge Virtual WAN pozwala łatwo scalić łącza aktywne i zapasowe, a przez to wyeliminować marnotrawstwo pasma.
• Gwarantowana wydajność aplikacji o wysokim priorytecie. Kiedy jedna lub wiele usług WAN nie działa, CloudBridge Virtual WAN zapewnia system przełączania awaryjnego, który gwarantuje aplikacjom o znaczeniu krytycznym wystarczającą przepustowość na pozostałych trasach.
• Łatwe zarządzanie i monitorowanie wydajności łączy WAN. Przedsiębiorstwa zyskują prosty, kompleksowy system zarządzania, CloudBridge Virtual WAN Center, który zapewnia wgląd w funkcjonowanie sieci WAN oraz dostarczanie aplikacji z chmury, centrum danych lub oddziału firmy.
• Bezpieczne podłączenie chmury do oddziału firmy. Pozwala firmom połączyć dostarczanie aplikacji z centrum danych i z chmury poprzez zaawansowane szyfrowanie danych między urządzeniami CloudBridge w siedzibie klienta albo w chmurze, w przypadku korzystania z internetu.

Rozwiązanie CloudBridge Virtual WAN będzie dostępne jako nowa edycja oprogramowania do wybranych urządzeń CloudBridge w drugim kwartale 2015 r. Ponadto urządzenia wirtualne oraz wersje obsługujące zewnętrznych dostawców usług chmurowych, takich jak Amazon Web Services, będą dostępne w trzecim kwartale 2015 r.

Źródło: Citrix