Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

F-Secure Freedome for Business - bezpieczeństwo firmowych urządzeń mobilnych

BYODObecnie pracownicy chcą korzystać w pracy z urządzeń, które sami wybiorą. To znaczy, ze firmy muszą zmierzyć się z wyzwaniami polityki Bring Your Own Device (BYOD), która niewłaściwie wdrożona bywa zagrożeniem dla bezpieczeństwa. Jak zabezpieczyć firmowe środowisko? F-Secure proponuje Freedome for Business.


Aktualne trendy biznesowe pozwalają pracownikom korzystać z tych urządzeń, z którym czują się najlepiej. To efektywne rozwiązanie, niewiążące się z dużymi nakładami finansowymi – mówi Pekka Usva, wiceprezes F-Secure ds. bezpieczeństwa korporacyjnego. Próba zarządzania różnymi urządzeniami i zróżnicowanym oprogramowaniem stwarza jednak duże wyzwania dla rozwiązań zabezpieczających. Oferowanie ich w formie usługi dla coraz liczniejszej mobilnej floty to znakomita szansa dla naszych partnerów.

Usługa Freedome for Business, godzi ogień z wodą, gdyż dzięki jednemu rozwiązaniu personel może czerpać korzyści z elastyczności urządzeń przenośnych, pozostając jednocześnie odpowiednio zabezpieczonym.

Freedome for Business to biznesowa wersja aplikacji F-Secure Freedome, która została dostosowana do potrzeb nowoczesnych, mobilnych firm. Zachowała intuicyjny interfejs wersji konsumenckiej, ale zawiera zestaw funkcjonalności niezbędnych przedsiębiorstwom, aby chronić ich dane i bezpieczeństwo połączeń sieciowych.

Badania Gartnera potwierdzają, że trend BYOD rośnie. Firma prognozuje, że 38 proc. przedsiębiorstw nie będzie dostarczało pracownikom służbowych urządzeń do końca 2016 r. A nowsze badanie podkreśla, jakie potencjalne zagrożenia dla bezpieczeństwa niesie BYOD, z co czwartym respondentem przyznającym, że miał problemy na tym polu. Dodając do siebie te dwie kwestie mamy zjawisko, które były doradca Białego Domu ds. cyberbezpieczeństwa, Richard Clarke, określił jako „największą ułomność” amerykańskiego biznesu.

Według Usvy BYOD pokazuje, jak frustrujące mogą być dla pracowników kwestie bezpieczeństwa. Wielu pracodawców wdraża rozwiązania zabezpieczające, które ograniczają swobodę personelu. Dlatego pracownicy zaczynają korzystać z własnych urządzeń. Freedome for Business wprowadza prostotę użytkowania znaną z wersji konsumenckiej do oferty dla przedsiębiorstw. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby aktywować aplikację na urządzeniu mobilnym i zacząć bezpieczną pracę.

F-Secure Freedome dostępny jest w pakiecie Protection Service for Business (PSB). PSB oparte jest tej samej technologii, która zdobyła nagrodę AV-Test “Best Protection” cztery lata z rzędu. Dzięki Freedome ochrona ta rozszerzona jest na urządzenia przenośne z Androidem i iOSem, które są włączone w firmową sieć. Umożliwia pracownikom szyfrowanie komunikacji i zabezpieczania ich aplikacji. Daje im też bezpieczne przeglądanie internetu, bez obaw o wyciek poufnych firmowych danych. Firmy zaś dzięki Freedome zyskują dodatkowe funkcje, takie jak ochrona antykradzieżowa, aby mieć pewność, że firmowe dane są bezpieczne.

Źródło: F-Secure