Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware vCloud Air - ekspansja nie zwalnia tempa

vmware cloudFirma VMware, lider w dziedzinie wirtualizacji i chmury obliczeniowej, poinformowała o uruchomieniu kolejnego centrum danych na potrzeby vCloud Air, usługi chmurowej bazującej na modelu Infrastructure as a Service (IaaS). Nowe centrum danych w Melbourne, w Australii jest hostowane przez firmę Telestra.


Centra danych z vCloud Air (pod wcześniejszą nazwą vCloud Hybrid Service, vCHS), chmurą opartą o model IaaS, zbudowaną na bazie VMware vSphere, mającą stanowić konkurencję dla Amazon AWS czy Microsoft Azure, zostały uruchomione po raz pierwszy w sierpniu 2013 r. Od tego czasu vCloud Air pojawił się w kolejnych centra danych w USA, Japonii, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Australijskie data center, jest 11 centrum danych oferującym dostęp do chmury VMware.

Nowa lokalizacja VMware vCloud Air zagwarantuje australijskim klientom przechowywać i przetwarzać dane zgodnie z lokalnymi przepisami i uregulowaniami prawnymi.

Wśród globalnych graczy, VMware jest jednym z ostatnich, który ze swoją ofertą chmurową wchodzi na rynek (nie tylko australijski). AWS uruchomiono w Sydney w listopadzie 2012 roku, Azure wkroczył niedawno do dwóch centrów danych, w Sydney i Melbourne, IBM Softlayer również działa w Melbourne i Sydney. Chmura Cisco Intercloud jest w fazie testów u operatora Telstar, wykorzystując to samo centrum danych w Melbourne co VMware.

Z vCloud Air czerpać korzyści mogą również partnerzy handlowi VMware, pełniący kluczową rolę w integracji prywatnych centrów danych i chmur publicznych oraz dostarczaniu klientom rozwiązań hybrydowych. Chmura VMware vCloud Air zaprojektowana została specjalnie z myślą o kanale sprzedaży, pozwalając dystrybutorom, integratorom, dostawcom rozwiązań i partnerom OEM VMware, sprzedawać vCloud Air dokładnie w taki sam sposób, jak każdy inny produkt VMware.

Główną zaletą VMware jest to, że ma dominujący udział w lokalnym rynku wirtualizacji i może zaoferować łatwiejszą integrację pomiędzy lokalną, firmową infrastrukturą a chmurowym centrum danych, które oparte są na tym samym hypervisorze - VMware vSphere. "To nie jest konwersja, to nie jest migracja - to jest ta sama aplikacja" - powiedział Dan McLean, dyrektor VMware ds. chmury i usługodawców w regionie Australii i Nowej Zelandii. "Nie wymagamy od organizacji przebudowy sposobu prowadzenia biznesu, dopasowaliśmy się do tego jak działają od dawna".

"Możliwość wykorzystania istniejącej lokalnej infrastruktury VMware i poczynionych w tym kierunku inwestycji w narzędzia takie jak VMware vSphere i VMware vRealize Automation (dawniej VMware vCloud Automation Center), rozszerzają możliwość zarządzania o obciążenia hostowane w VMware vCloud Air, co jest bezcenne dla naszej organizacji" - powiedział Dean Pung, kierownik ds. systemów Windows w Newcastle University.