Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowy firewall Fortinet liderem wydajności

FortinetUrządzenie FortiGate-3810D produkcji Fortinet - pierwszy na rynku sprzętowy firewall z portami 100 Gb/s - zaprojektowane do pracy w dużych firmach, u operatorów telekomunikacyjnych oraz w centrach przetwarzania danych, uzyskało bardzo dobre wyniki wydajności w testach firmy Spirent Communications plc.


FortiGate-3810D wyposażono w procesory sieciowe FortiASIC (NP6) oraz procesory do przetwarzania treści (CP8), które przyśpieszają funkcje firewall’a i VPN oraz eliminują wąskie gardła w środowiskach wymagających dużej przepustowości.
 
Testy przeprowadzone przez Spirent dowodzą, że wyposażony w sześć portów 100 GbE FortiGate-3810D, zapewnia stabilną przepustowość ruchu TCP (ang. Transmission Control Protocol) na poziomie 292 Gb/s oraz UDP (ang. User Datagram Protocol) na poziomie 317 Gb/s. W obydwu przypadkach nie odnotowano strat pakietów (512B). Ponadto firewall jest w stanie zminimalizować opóźnienia do 4,23 mikrosekundy przy pełnym obciążeniu. Testy potwierdziły też, że nie ma różnic w wydajności pomiędzy obsługą ruchu IPv4 i IPv6. Wyniki pozostałych badań wykazały, że FortiGate-3810D jest w stanie obsłużyć ponad 100 milionów równoczesnych sesji oraz 550 tysięcy nowych połączeń na sekundę.

FortiGate 3810D

Przepustowość ruchu z wykorzystaniem protokołu UDP została zweryfikowana za pomocą rozwiązania Spirent TestCenter, które kierowało ruch UDP do czterech portów 100 GbE jednocześnie. Test został przeprowadzony z wykorzystaniem różnorodnych pakietów. Osiągnięto wydajność 231 milionów pakietów na sekundę, a minimalne opóźnienie wyniosło 4,23 mikrosekundy (pakiety 64-bajtowe, zerowe straty).

Test dotyczący przepustowości TCP został przeprowadzony za pomocą rozwiązania Spirent Avalanche, które służyło jako generator ruchu aplikacyjnego kierowanego do sześciu portów 100 GbE. Osiągnięto rezultat 292 Gb/s, co odpowiada w przybliżeniu działającym z pełną wydajnością 8 łączom L2 Ethernet o przepustowości 40 Gb/s. W ramach kompleksowego testu wydajnościowego sprawdzono również maksymalną liczbę zestawianych połączeń wykorzystujących protokół TCP. Osiągnięto wynik na poziomie 100 milionów równocześnie obsługiwanych, otwartych sesji oraz 550 tysięcy nowych połączeń na sekundę.

"FortiGate-3810D gwarantuje środowiskom wymagającym dużej przepustowości wysoką wydajność oraz bezpieczeństwo bez wpływu na szybkość działania sieci. Dzięki testom Spirent możemy obiektywne wykazać świetną wydajność i jakość naszego firewall’a, oferującego bezkonkurencyjne w tym przedziale cenowym połączenie przepustowości, elastyczności i bezpieczeństwa" - powiedział Michael Xie, założyciel Fortinet, dyrektor ds. technicznych oraz wiceprezes ds. inżynierii produktów.

Rozbudowane aplikacje i bogate w multimedia treści wymuszają zapotrzebowanie na coraz większą przepustowość infrastruktury sieciowej. Łącza są coraz bardziej nasycone, a rosnące natężenie ruchu w centrach przetwarzania danych sprawia, że dotychczasowy standard branżowy 10 Gb/s Ethernet (GbE) przestaje wystarczać. Ta tendencja wymaga wdrażania urządzeń do obsługi sieci rdzeniowej z przepustowością sięgającą 100 Gb/s i więcej. Firewall FortiGate-3810D został zaprojektowany z myślą o dziesięciokrotnym zwiększeniu wydajności sieci. Jest to najszybsze urządzenie tego rodzaju w branży.

Wyniki testów przeprowadzonych przez Spirent potwierdzają wydajność i skalowalność urządzenia. Nowemu produktowi Fortinet nie dorównał żaden inny dostępny na rynku firewall o obudowie wysokości 3U. FortiGate-3810D sprosta surowym wymaganiom dotyczącym przepustowości i obsługi połączeń współczesnych środowisk dużych przedsiębiorstw i centrów przetwarzania danych.

Rozwiązanie Spirent TestCenter umożliwia zmierzenie wydajności sieci nowej generacji - od tradycyjnych testów wydajnościowych po rygorystyczną analizę wirtualizacji, przetwarzania w chmurze, ruchu dosyłowego do sieci komórkowych oraz bardzo szybkiego Ethernetu. Spirent Avalanche z kolei umożliwia równoczesną obsługę wielu portów 10 Gb/s, testowanie zabezpieczeń i wydajności infrastruktury sieciowej, infrastruktury aplikacji WWW oraz usług zintegrowanych, co pozwala zapewnić klientom odpowiednie poziomy usług (QoS i QoE).

Źródło: Fortinet