Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowy firewall Fortinet liderem wydajności

FortinetUrządzenie FortiGate-3810D produkcji Fortinet - pierwszy na rynku sprzętowy firewall z portami 100 Gb/s - zaprojektowane do pracy w dużych firmach, u operatorów telekomunikacyjnych oraz w centrach przetwarzania danych, uzyskało bardzo dobre wyniki wydajności w testach firmy Spirent Communications plc.


FortiGate-3810D wyposażono w procesory sieciowe FortiASIC (NP6) oraz procesory do przetwarzania treści (CP8), które przyśpieszają funkcje firewall’a i VPN oraz eliminują wąskie gardła w środowiskach wymagających dużej przepustowości.
 
Testy przeprowadzone przez Spirent dowodzą, że wyposażony w sześć portów 100 GbE FortiGate-3810D, zapewnia stabilną przepustowość ruchu TCP (ang. Transmission Control Protocol) na poziomie 292 Gb/s oraz UDP (ang. User Datagram Protocol) na poziomie 317 Gb/s. W obydwu przypadkach nie odnotowano strat pakietów (512B). Ponadto firewall jest w stanie zminimalizować opóźnienia do 4,23 mikrosekundy przy pełnym obciążeniu. Testy potwierdziły też, że nie ma różnic w wydajności pomiędzy obsługą ruchu IPv4 i IPv6. Wyniki pozostałych badań wykazały, że FortiGate-3810D jest w stanie obsłużyć ponad 100 milionów równoczesnych sesji oraz 550 tysięcy nowych połączeń na sekundę.

FortiGate 3810D

Przepustowość ruchu z wykorzystaniem protokołu UDP została zweryfikowana za pomocą rozwiązania Spirent TestCenter, które kierowało ruch UDP do czterech portów 100 GbE jednocześnie. Test został przeprowadzony z wykorzystaniem różnorodnych pakietów. Osiągnięto wydajność 231 milionów pakietów na sekundę, a minimalne opóźnienie wyniosło 4,23 mikrosekundy (pakiety 64-bajtowe, zerowe straty).

Test dotyczący przepustowości TCP został przeprowadzony za pomocą rozwiązania Spirent Avalanche, które służyło jako generator ruchu aplikacyjnego kierowanego do sześciu portów 100 GbE. Osiągnięto rezultat 292 Gb/s, co odpowiada w przybliżeniu działającym z pełną wydajnością 8 łączom L2 Ethernet o przepustowości 40 Gb/s. W ramach kompleksowego testu wydajnościowego sprawdzono również maksymalną liczbę zestawianych połączeń wykorzystujących protokół TCP. Osiągnięto wynik na poziomie 100 milionów równocześnie obsługiwanych, otwartych sesji oraz 550 tysięcy nowych połączeń na sekundę.

"FortiGate-3810D gwarantuje środowiskom wymagającym dużej przepustowości wysoką wydajność oraz bezpieczeństwo bez wpływu na szybkość działania sieci. Dzięki testom Spirent możemy obiektywne wykazać świetną wydajność i jakość naszego firewall’a, oferującego bezkonkurencyjne w tym przedziale cenowym połączenie przepustowości, elastyczności i bezpieczeństwa" - powiedział Michael Xie, założyciel Fortinet, dyrektor ds. technicznych oraz wiceprezes ds. inżynierii produktów.

Rozbudowane aplikacje i bogate w multimedia treści wymuszają zapotrzebowanie na coraz większą przepustowość infrastruktury sieciowej. Łącza są coraz bardziej nasycone, a rosnące natężenie ruchu w centrach przetwarzania danych sprawia, że dotychczasowy standard branżowy 10 Gb/s Ethernet (GbE) przestaje wystarczać. Ta tendencja wymaga wdrażania urządzeń do obsługi sieci rdzeniowej z przepustowością sięgającą 100 Gb/s i więcej. Firewall FortiGate-3810D został zaprojektowany z myślą o dziesięciokrotnym zwiększeniu wydajności sieci. Jest to najszybsze urządzenie tego rodzaju w branży.

Wyniki testów przeprowadzonych przez Spirent potwierdzają wydajność i skalowalność urządzenia. Nowemu produktowi Fortinet nie dorównał żaden inny dostępny na rynku firewall o obudowie wysokości 3U. FortiGate-3810D sprosta surowym wymaganiom dotyczącym przepustowości i obsługi połączeń współczesnych środowisk dużych przedsiębiorstw i centrów przetwarzania danych.

Rozwiązanie Spirent TestCenter umożliwia zmierzenie wydajności sieci nowej generacji - od tradycyjnych testów wydajnościowych po rygorystyczną analizę wirtualizacji, przetwarzania w chmurze, ruchu dosyłowego do sieci komórkowych oraz bardzo szybkiego Ethernetu. Spirent Avalanche z kolei umożliwia równoczesną obsługę wielu portów 10 Gb/s, testowanie zabezpieczeń i wydajności infrastruktury sieciowej, infrastruktury aplikacji WWW oraz usług zintegrowanych, co pozwala zapewnić klientom odpowiednie poziomy usług (QoS i QoE).

Źródło: Fortinet