Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Aktualności

VCE - nowa epoka w dziedzinie infrastruktury konwergentnej

VCEFirma VCE, zaprezentowała znaczne rozszerzenie swojej infrastruktury konwergentnej w postaci szeregu innowacyjnych platform i oprogramowania. Nowe produkty mają przyspieszyć i uprościć migrację do chmur hybrydowych. VCE wychodzi z integracją infrastruktury konwergentnej poza czysto fizyczne elementy sprzętowe i obejmuje nią infrastrukturę aplikacji i chmury. Zapoczątkowuje tym samym przejście od infrastruktury konwergentnej do konwergentnych rozwiązań.


Firma VCE zaprezentowała rewolucyjne udoskonalenia swojej oferty rozwiązań konwergentnych:

Architektura VCE Vscale to nowa, innowacyjna architektura, która umożliwia skalowanie pionowe i poziome, a przy tym oferuje prostotę i szybkość w całym centrum przetwarzania danych. VCE Vscale wykorzystuje konwergentną infrastrukturę nowej generacji, aby połączyć wiele systemów infrastruktury konwergentnej i elementów centrów przetwarzania danych, zapewniając w ten sposób zoptymalizowane udostępnianie zasobów na żądanie.

Systemy VCE VxBlock to nowa rodzina systemów infrastruktury konwergentnej, które mają zwiększyć elastyczność komponentów systemowych. W pierwszym zaprezentowanym systemie VxBlock klienci będą mieli do dyspozycji architekturę Cisco Application Centric Infrastructure (ACI) lub VMware NSX (do wyboru) do obsługi sieci sterowanej programowo, a także rozwiązania sieciowe i obliczeniowe Cisco, pamięć masową i funkcje do ochrony danych EMC oraz narzędzia VMware do wirtualizacji i zarządzania środowiskiem wirtualnym.

Tak jak inne rozwiązania VCE również systemy VCE VxBlock będą fabrycznie wstępnie zintegrowane, przetestowane i sprawdzone pod kątem poprawności. Będą też oferować płynne aktualizacje na poziomie komponentów, bieżącą ochronę cyklu życia i wsparcie wymagające tylko jednego zgłoszenia niezależnie od sprawiającego problem elementu. Kolejne systemy VxBlock będą przedstawiane w kolejnych miesiącach 2015 roku.

VCE Vision Intelligent Operations 3.0 to istotna aktualizacja oprogramowania VCE do zarządzania infrastrukturą konwergentną, zapewniająca prostotę funkcjonowania dzięki spójnemu, precyzyjnemu i zintegrowanemu widokowi systemu. Rozszerzenia oprogramowania VCE Vision udostępniają ujednolicony przegląd obejmujący wiele systemów infrastruktury 2 konwergentnej VCE - niezależnych lub w ramach architektury Vscale - co umożliwia wydajne zarządzanie wieloma systemami i funkcjonowanie środowiska konwergentnego w dużej skali.

Infrastruktura konwergentna to chętnie wybierany dziś przez firmy sposób na wdrażanie rozwiązań informatycznych nowej generacji, który pozwala powiązać ich dotychczasowe aplikacje z chmurą. Nowe technologie powstają w szybkim tempie, a pozycja VCE jako ewidentnego lidera rynku bazuje na wyjątkowym podejściu tego przedsiębiorstwa do rozwiązań oraz dużym zaufaniu ze strony klientów. Wszystko to umożliwia VCE wyznaczenie kolejnego standardu branżowego.

"Jako pionier rynku infrastruktury konwergentnej VCE pokazuje, że specjaliści ds. IT chcą zdystansować się od integracji infrastruktury przez wykorzystanie nowoczesnych modeli używania rozwiązań i nformatycznych. Rozszerzona gama rozwiązań VCE oferuje znacznie większe poziomy skalowalności i model typu ‘open door’. Pozwala też informatykom zainwestować w rozwiązania VCE, które umożliwiają stworzenie sterowanego programow o centrum przetwarzania danych i zapewniają strategicznie długi okres eksploatacji" - powiedział Mark Bowker, starszy analityk w firmie Enterprise Strategy Group.

Oferta rozwiązań konwergentnych VCE Oprócz zaprezentowanych udoskonaleń firma VCE wprowadziła niedawno wiele rozszerzeń swojej oferty. To szeroka gama konwergentnych platform i rozwiązań, które mają zapewnić szybkość, skalowalność i prostotę oraz pomóc klientom w sprawniejszym wdrażaniu chmur hybrydowych.

Rozszerzenia technologiczne VCE to wstępnie zintegrowane, przetestowane i sprawdzone pod kątem poprawności rozszerzenia sprzętowe, które oferują dodatkową elastyczność i skalowalność dla nowych i istniejących systemów Vblock i VxBlock. Dzięki rozszerzeniom technologicznym VCE klienci mogą rozbudować infrastrukturę konwergentną VCE o dodatkową pamięć masową i zasoby obliczeniowe, w tym rozwiązania EMC Isilon, EMC XtremIO i Cisco Unified Computing System (UCS). Mają przy tym do dyspozycji dobrze znany komfort korzystania z platform VCE, w tym modernizację na poziomie komponentu i wsparcie wymagające tylko jednego zgłoszenia niezależnie od elementu sprawiającego problem.

• VCE Foundations for Federation Enterprise Hybrid Cloud to rozwiązanie konwergentne, które ma przyspieszyć wdrażanie chmur hybrydowych i zarządzanie środowiskami tego typu. Zwiększa ono stopień konwergencji przez rozszerzenie ustandaryzowanych, powtarzalnych procedur typowych dla platform VCE na rozwiązanie Federation Enterprise Hybrid Cloud. Zapewnia tym samym fabryczną integrację dodatkowych technologii VMware i EMC, w tym systemu wirtualizacji sieci VMware NSX, oprogramowania do zarządzania i koordynacji VMware vRealize™ oraz sterowanej programowo pamięci masowej EMC ViPR. Zawiera też narzędzia pozwalające korzystać z technologii VMware vCloud Air, dzięki czemu klienci mogą bez problemu zarządzać systemem, przenosić obciążenia i usuwać skutk i awarii w środowiska chchmur prywatnych i publicznych.

• Vblock System 540 to zaprezentowane w październiku 2014 r. rozwiązanie sprzedawane obecnie na pełną skalę. To pierwszy w branży system infrastruktury konwergentnej oparty w całości na pamięci flash, przeznaczony do konsolidacji obciążeń mieszanych, takich jak chmury prywatne, przetwarzanie uruchamiane przez użytkowników końcowych, bazy danych i inne aplikacje wrażliwe na duże opóźnienia. Vblock System 540 bazuje na najlepszych na rynku macierzach EMC XtremIO opartych w całości na pamięci flash, nowej generacji technologii Cisco Unified Computing i rozwiązaniach sieciowych Cisco Nexus ACI - Ready.

• Vblock System 740 to zaprezentowane w październiku 2014 r. rozwiązanie sprzedawane obecnie na pełną skalę. Jest to najbardziej zaawansowana, inteligentna infrastruktura konwergentna w branży, oferująca nie zrównaną wydajność, pojemność i dostępność dla najbardziej wymagających aplikacji o znaczeniu krytycznym. Vblock System 740 bazuje na nowej generacji technologii Cisco Unified Computing, rozwiązaniach sieciowych Cisco Nexus ACI-Ready i pamięci masowej EMC VMAX 3.

• VCE Foundations for Cisco UCS Director oferuje komfort użytkowania typowy dla VCE w oprogramowaniu do zarzą dzania chmurą firmy Cisco w systemach Vblock i VxBlock, dzięki czemu upraszcza wdrażanie przetwarzania w chmurze i zarządzanie środowiskami tego typu. Oprogramowanie jest ściśle zintegrowane z infrastrukturą konwergentną VCE i narzędziami VCE Vision. To gotowe rozwiązanie do przetwarzania w chmurze umożliwia szybkie, ekonomiczne wdrożenie infrastruktury chmury prywatnej lub hybrydowej przy najniższym ryzyku dla środowisk zarządzania chmurą opartych na oprogramowaniu Cisco UCS Director. Produkt udostępnia dobrze znane zalety rozwiązań VCE, takie jak modernizacje na poziomie komponentów i wsparcie wymagające tylko jednego zgłoszenia niezależnie od elementu sprawiającego problem.

Architekturę VCE Vscale, systemy VCE VxBlock i rozwiązanie VCE Vision Intelligent Operations 3.0 będzie można zamawiać w II kwartale 2015 r. Rozwiązania konwergentne VCE są dostępne w VCE i za pośrednictwem globalnej sieci partnerów biznesowych VCE.

Źródło: VCE