Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Aktualności

Wirtualizacji aplikacji XenApp w XenDesktop 4

CitrixPrzed tygodniem informowaliśmy o premierze XenDesktop 4. Poniżej znajduje się oficjalna informacja na temat produktu Citrix.

Citrix Systems zapowiedział Citrix XenDesktop 4. W przeciwieństwie do rozwiązań pierwszej generacji, XenDesktop 4 z nową technologią dostarczania FlexCast jest pierwszym produktem, który obsługuje każdy model wirtualizacji desktopów w ramach pojedynczego, zintegrowanego rozwiązania. XenDesktop 4 upraszcza środowisko komputerowe, zawierając wszystkie funkcje Citrix XenApp co pozwala klientom dostarczać aplikacje na żądanie do desktopów fizycznych i wirtualnych w ramach ogólnej strategii desktopowej. Aby zagwarantować użytkownikom wysoki standard pracy w XenDesktop 4 zastosowano udoskonaloną technologię HDX. Umożliwiono również prostsze zarządzanie wirtualnymi desktopami z poziomu pakietu Microsoft System Center. Ogółem XenDesktop 4 zawiera ponad 70 nowych funkcji, które znacznie zwiększają jego wydajność, bezpieczeństwo i gotowość do dużych wdrożeń w skali całego przedsiębiorstwa.

„Rok 2010 będzie punktem zwrotnym w dziedzinie wirtualizacji desktopów i zapoczątkuje nową erę, rewolucjonizując sposób, w jaki pracujemy czy żyjemy - powiedział Mark Templeton, prezes i dyrektor generalny Citrix Systems. - 25 lat temu komputer osobisty przewrócił świat do góry nogami, radykalnie zwiększając wydajność pracy i komunikacji. Teraz czeka nas kolejna zmiana. Ludzie zaczynają dziś pracować zupełnie inaczej, korzystając z łączności internetowej, nowych urządzeń oraz potencjału sieci WWW. Nie chcą być skazani na zwykłe desktopy, które są przypisane do konkretnego biura, urządzenia lub sieci”.

Desktopowe przetwarzanie danych - szybsze, prostsze i bardziej elastyczne
XenDesktop 4 dostarcza obrazy desktopów na żądanie do dowolnego urządzenia. Wdrażanie nowo przyjętych pracowników ulega skróceniu a nowe oddziały można otwierać znacznie szybciej. Korzyści dla użytkowników są równie istotne. Użytkownicy XenDesktop 4 nie są przywiązani do konkretnego urządzenia. Mogą użyć dowolnego komputera PC, Mac, uproszczonego terminalu, laptopa lub notebooka, aby uzyskać szybki, bezpieczny dostęp do pełnego środowiska Windows z wszystkimi aplikacjami i danymi. Technologia XenDesktop HDX zapewnia pracę w środowiskach „wysokiej rozdzielczości” przy każdym logowaniu, bez względu na to, gdzie znajduje się dany użytkownik i jaka technologia wirtualnych desktopów jest wykorzystywana.

FlexCast - wirtualne desktopy dla każdego użytkownika
Głównym elementem rozwiązania XenDesktop 4 jest nowa, zaawansowana technologia FlexCast™, pozwalająca na dostarczanie dowolnego typu wirtualnego desktopu. XenDesktop 4 z technologią FlexCast umożliwia klientom korzystanie z dowolnej kombinacji opisanych niżej technologii desktopów wirtualnych w ramach jednego, centralnie zarządzanego rozwiązania:
• Dla pracowników zadaniowych, którzy używają podobnego zbioru aplikacji, najbezpieczniejszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest współdzielony, serwerowy desktop wirtualny. Model ten oferuje standardowy desktop, wykorzystywany do zadań, w których personalizacja nie jest konieczna. Pozwala obsłużyć do 500 użytkowników za pomocą jednego serwera i oferuje najwyższą oszczędność kosztów.
• Dla użytkowników zaawansowanych, którzy korzystają z profesjonalnych aplikacji, atrakcyjną opcją bywają serwery kasetowe działające w centrum danych. Podejście to oferuje wszystkie zalety centralizacji, gwarantując każdemu użytkownikowi wysoką moc obliczeniową poprzez hosting tylko jednego desktopu w serwerze.
• Dla pracowników biurowych, którzy potrzebują bardziej spersonalizowanych desktopów, często najlepszym rozwiązaniem jest model oparty na maszynach wirtualnych, nazywany infrastrukturą desktopów wirtualnych (VDI). Desktop każdego z nich działa w dedykowanej maszynie wirtualnej, co łączy korzyści centralnego zarządzania z pełnymi możliwościami wirtualizacji i umożliwia obsługę około 60 – 70 użytkowników przy wykorzystaniu jednego serwera.
• XenDesktop 4 obsługuje również szereg opcji klienckich, w tym możliwość strumieniowego dostarczania desktopów do urządzenia użytkownika
i uruchamiania ich lokalnie, podczas gdy system operacyjny, aplikacje i dane pozostają zarządzane centralnie. Podejście to oferuje klientom prosty, tani sposób wirtualizacji desktopów poprzez wykorzystanie istniejących zasobów PC i minimalizację kosztów związanych z centrum danych. Jest również idealne dla laboratoriów rządowych i uniwersyteckich, które używają komputerów bezdyskowych w celu maksymalizacji bezpieczeństwa danych.
• W niektórych przypadkach najprostszą opcją jest dostarczanie wirtualnych aplikacji do komputera, w którym działa tradycyjnie zainstalowany system operacyjny. Poprzez centralizację aplikacji i dostarczanie ich na żądanie do istniejących desktopów opcja ta oferuje wiele tych samych korzyści,
co całkowicie zwirtualizowany desktop, ale przy minimalnych kosztach konfiguracji, a więc jest doskonałym punktem wyjściowym dla klientów, którzy dopiero zaczynają korzystać z wirtualizacji desktopów. Aplikacje wirtualne mogą działać także w trybie offline co powoduje, że opcja ta jest także popularna wśród pracowników mobilnych.

XenApp - aplikacje na żądanie
Duża część kosztów i problemów związanych z zarządzaniem desktopami wynika bezpośrednio z faktu, iż aplikacje działają niezależnie u poszczególnych użytkowników. Integracja wszystkich możliwości technologii Citrix XenApp z rozwiązaniem XenDesktop 4 zwiększa zyski z inwestycji w wirtualizację desktopów, gdyż dostarczanie aplikacji staje się częścią ogólnej strategii zarządzania desktopami. Dział IT może kontrolować dostęp do danych, zarządzać mniejszą liczbą obrazów desktopów, wyeliminować konflikty systemowe oraz ograniczyć regresyjne testy aplikacji.

Technologia HDX
XenDesktop 4 zawiera również nowe funkcje, które usprawniają zarządzanie zasilaniem i zasobami, ułatwiają monitorowanie usług i zwiększają skalowalność, bezpieczeństwo oraz wydajność. Najważniejsze są ulepszenia technologii „wysokiej rozdzielczości” HDX, które gwarantują użytkownikom pracę w najwyższym standardzie, bez względu na to, która technologia desktopów wirtualnych jest wykorzystywana. HDX oferuje lepszą obsługę treści multimedialnej, współpracy w czasie rzeczywistym, urządzeń peryferyjnych USB oraz grafiki 3D. Nowe ulepszenia HDX zużywają nawet o 90 procent pasma mniej w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami.

XenDesktop 4 wykorzystuje ulepszenia zawarte w platformach Windows Server 2008 R2 Remote Desktop Services, Microsoft VDI Suites oraz zwiększoną wydajność i dostępność Windows Server 2008 R2 Hyper-V. Od wersji 4 XenDesktop jest dostarczany również z Hyper-V. Citrix wraz z Microsoftem pracują również nad uproszczeniem zarządzania fizycznymi i wirtualnymi desktopami oraz aplikacjami z poziomu platformy administracyjnej Microsoft System Center, oraz planują zintegrować takie rozwiązania, jak Microsoft Application Virtualization (App-V), ze środowiskiem Citrix XenDesktop. XenDesktop 4 wykorzystuje również najnowsze funkcje Microsoft Windows 7.

„Rok 2010 powinien potwierdzić tezę, że wirtualizacja desktopów może stać
się typową, strategiczną inicjatywą IT - powiedział Matt Eastwood, wiceprezes grupy Enterprise Platform Research, IDC. - Kluczowe czynniki, takie jak wymiana starszych komputerów na działające pod kontrolą Windows 7 oraz dostępność ulepszonych technologii - w tym XenDesktop 4, pozwalającej na dostarczanie różnych typów desktopów wirtualnych - pomogą wprowadzić wirtualizację na masowy rynek”.


Otwarta architektura
XenDesktop 4 to jedyny produkt na rynku, który obsługuje każdą platformę wirtualizacji serwerów, w tym Citrix XenServer, Microsoft Windows Server Hyper-V oraz VMware ESX. Jest to również jedyny produkt do wirtualizacji desktopów, który obsługuje VMware vSphere. Ta elastyczność ułatwia klientom wybór hiperwizora najlepiej dostosowanego do ich potrzeb biznesowych, bez ograniczeń ani wiązania się z jednym producentem.

Ceny i dostępność
XenDesktop 4 będzie ogólnie dostępny od 16 listopada 2009 roku i licencjonowany w zależności od liczby użytkowników. Taki model pozwala każdemu użytkownikowi korzystać z nieograniczonej liczby urządzeń online lub offline bez dodatkowych kosztów. XenDesktop 4 będzie oferowany w trzech edycjach z następującymi sugerowanymi cenami:
• Standard – 75 dol. za użytkownika
• Enterprise – 225 dol. za użytkownika
• Platinum – 350 dol. za użytkownika

W ramach specjalnej, ograniczonej czasowo oferty użytkownicy Citrix XenApp będą mogli wymienić istniejące licencje XenApp na nowe licencje XenDesktop 4.

Źródło: Citrix
Skomentuj na forum

Logowanie i rejestracja