Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat Enterprise Linux 7 Atomic Host z kontenerami linuksowymi

Red HatRed Hat, światowy dostawca rozwiązań open source, poinformował o dostępności Red Hat Enterprise Linux 7 Atomic Host - systemu operacyjnego, zoptymalizowanego pod kątem uruchamiania aplikacji w kontenerach linuksowych. Red Hat Enterprise Linux 7 Atomic Host oferuje wszystkie komponenty niezbędne do łatwego pakowania i uruchamiania aplikacji dedykowanych systemom Red Hat Enterprise Linux 6 i 7 w formie kontenerów.


Wraz z powszechniejszym stosowaniem aplikacji składających się z mikrousług, architektura kontenerowa pozwala przedsiębiorstwom wykorzystać pełny potencjał tego bardziej elastycznego podejścia. Red Hat Enterprise Linux 7 Atomic Host, który bazuje na czołowej korporacyjnej platformie linuksowej, umożliwia przedsiębiorstwom wprowadzenie architektury kontenerowej i skorzystanie na większej elastyczności tworzenia i wdrażania oprogramowania. Pozwala też na uproszczone utrzymanie, bez rezygnowania z wydajności, stabilności, bezpieczeństwa ani wartości, jaką zapewnia szeroki, certyfikowany ekosystem Red Hat.

"Dwanaście lat temu Red Hat dostarczył pierwsze wydanie systemu Red Hat Enterprise Linux, przekształcając nowoczesną technologię oprogramowania w fundament, na którym spoczywa całe przedsiębiorstwo, od serwerów do chmury. Wraz z dzisiejszą premierą Red Hat Enterprise Linux 7 Atomic Host robimy to samo z kontenerami linuksowymi. Łączymy innowacyjną, otwartą technologię ze stabilnością i bezpieczeństwem, którego wymagają przedsiębiorstwa. Red Hat Enterprise Linux 7 Atomic Host to nie zwykłe uzupełnienie oferty Red Hat Enterprise Linux, ale przyszłość aplikacji korporacyjnych - zaawansowane, elastyczne rozwiązanie większe, niż suma jego części i napędzane mocą otwartych innowacji" - powiedział Jim Totton, wiceprezes i dyrektor generalny, Platforms Business Unit, Red Hat.

Architektura aplikacyjna oparta na kontenerach linuksowych wymaga nie tylko narzędzi do ich budowania i uruchamiania, ale też bezpiecznej, niezawodnej platformy klasy korporacyjnej o jasno określonym cyklu życia, która spełni bieżące wymagania przedsiębiorstw w dłuższej perspektywie. Do wymagań tych należy dbałość o bezpieczeństwo, ciągłe ulepszanie produktu, prewencyjna diagnostyka oraz dostęp do pomocy technicznej. Red Hat zaoferuje przedsiębiorstwom kompletne i zintegrowane rozwiązanie infrastrukturalne oparte na kontenerach. Polegać ono będzie na połączeniu pakowania aplikacji z niezawodną, zoptymalizowaną infrastrukturą, umożliwiającą łatwe przenoszenie certyfikowanych aplikacji Red Hat Enterprise Linux (RHEL) między systemami fizycznymi maszynami wirtualnymi oraz chmurami prywatnymi i publicznymi. Wszystko odbywać się będzie w ramach cyklu wsparcia produktów i zabezpieczeń, jakiego wymagają klienci korporacyjni. Debiut systemu Red Hat Enterprise Linux 7 Atomic Host potwierdza, że Red Hat chce uczynić kontenery linuksowe stabilnym i niezawodnym komponentem korporacyjnych środowisk IT w modelu otwartej chmury hybrydowej.

Host kontenerowy do zastosowań korporacyjnych
Red Hat Enterprise Linux Atomic Host, zaprojektowany specjalnie pod kątem usługi kontenerów linuksowych, oferuje tylko te składniki systemu operacyjnego, które są potrzebne do uruchomienia aplikacji kontenerowej. Ogranicza to obciążenia dodatkowe i upraszcza utrzymanie. Jako że Red Hat Enterprise Linux 7 Atomic Host wywodzi się z systemu Red Hat Enterprise Linux 7, dziedziczy po nim stabilność i dojrzałość, a także szeroki ekosystem certyfikowanych partnerów sprzętowych.

Bezpieczeństwo zawsze stanowi priorytet dla przedsiębiorstw. Jednak ochrona kontenerów - w tym możliwość utrzymywania bezpieczeństwa w całym cyklu ich życia - budziła dotąd pewne wątpliwości. Aby je złagodzić, Red Hat Enterprise Linux Atomic Host oferuje zautomatyzowane aktualizacje zabezpieczeń na żądanie, zapewniając klientom korporacyjnym te same korzyści, co Red Hat Enterprise Linux w systemie ograniczonej wielkości. Niezależnie, czy chodzi o Heartbleed, Shellshock, Ghost, czy też inną lukę w zabezpieczeniach, klienci Red Hat otrzymują powiadomienia i aktualizacje produktów. Ponadto mają też dostęp do narzędzi, które zwiększają niezawodność i bezpieczeństwo kontenerów. Jest to unikatowa korzyść, którą Red Hat oferuje klientom korporacyjnym wdrażającym aplikacje kontenerowe.

Red Hat Enterprise Linux 7 Atomic Host oferuje wiele korzyści, w zakresie budowy i utrzymania o budowanie i konserwowanie infrastruktury kontenerowej, m.in.:
• Atomowe aktualizowanie i cofanie zmian poprzez mechanizm aktualizacji przypominający pliki obrazu. Aktualizację atomową można pobrać i wdrożyć w jednym kroku, podczas gdy poprzednia wersja jest zachowywana i można do niej wrócić w razie potrzeby.
• Obrazy kontenerów w formacie Dockera można wdrażać i uruchamiać jako kontenery aplikacyjne.
• Koordynacja kontenerów na dużą skalę za pośrednictwem rozwiązania Kubernetes, tworzenie dużych aplikacji biznesowych z oddzielnych usług wdrażanych jako kontenery w klastrach Red Hat Enterprise Linux 7 Atomic Host.
• Certyfikacja i wsparcie, wraz z łańcuchem zaufania dla kontenerów zbudowanych z obrazów platform takich jak Red Hat Enterprise Linux 6 i 7 oraz dla certyfikowanych kontenerów niezależnych producentów oprogramowania (ISV), będących partnerami Red Hata.
• Kontener z przywilejami superużytkownika umożliwia aplikacjom administracyjnym bezpieczny dostęp do hosta i innych kontenerów. Ten specjalny kontener pozwala instalować oprogramowanie firm trzecich, a atomowe komendy charakterystyczne dla Red Hat Enterprise Linux 7 Atomic Host sprawiają, że tworzenie i uruchamianie kontenerów uprzywilejowanych staje się znacznie łatwiejsze.
• Skuteczniejsze domyślne zabezpieczenia w postaci takich mechanizmów jak SELinux, cgroups oraz przestrzenie nazw jądra, które izolują poszczególne kontenery w środowiskach z wieloma kontenerami.
• Przenośność aplikacji w ramach otwartej chmury hybrydowej poprzez wykorzystanie szerokiego certyfikowanego ekosystemu Red Hat umożliwia bezpieczne, stabilne wdrażanie kontenerów na sprzęcie fizycznym, na certyfikowanych hiperwizorach, w tym Red Hat Enterprise Virtualization (RHEV), VMware i Microsoft Hyper-V oraz w certyfikowanych publicznych usługach chmurowych, takich jak Amazon Web Services i Google Cloud Platform.

Wirtualne wydarzenie
12 marca 2015 r., o godz. 11.00 czasu EDT odbędzie się wirtualne wydarzenie pt. „Transform Application Delivery with Containers”, które przybliży praktyczne zastosowania oraz wartość kontenerów linuksowych. Więcej informacji oraz formularz rejestracji można znaleźć pod adresem http://bit.ly/1Aigjde.

Źródło: Red Hat