Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe produkty i rozwiązania wspierające Data Lake Foundation

EMCFirma EMC prezentuje nowe produkty i rozwiązania wspierające Data Lake Foundation - infrastrukturę pamięci masowej stanowiącą podstawę biznesowego repozytorium Data Lake. Repozytorium tego typu łączy dane, aplikacje i analizy, a przy tym udostępnia użytkownikom narzędzia analityczne wszędzie tam, gdzie są potrzebne.


W ubiegłym roku firma EMC przedstawiła strategię dla platformy Data Lake Foundation, wprowadzając na rynek takie produkty jak EMC Isilon i EMC ECS (Elastic Cloud Storage), które mają pomóc klientom wyeliminować odseparowane zasoby pamięci masowej i udostępnić prostsze sposoby przechowywania danych i zarządzania nimi. Dzięki takim narzędziom firmy mogą w większym stopniu skoncentrować swoje starania na generowaniu analiz i wydobywaniu wartości ze swoich danych.

Platforma Data Lake Foundation przynosi firmom wiele korzyści:
• Wydajna pamięć masowa - eliminuje odseparowane zasoby pamięci masowej, upraszcza zarządzanie i podwyższa stopień wykorzystania.
• Olbrzymia skalowalność - skalowalna architektura umożliwia rozbudowę na wielką skalę i zapewnia proste zarządzanie.
• Większa elastyczność operacyjna - narzędzia dostosowane do wielu protokołów i wykorzystujące funkcje nowej generacji umożliwiają obsługę tradycyjnych i innowacyjnych aplikacji.
• Atrybuty korporacyjne - rozwiązanie chroni dane dzięki wydajnym, elastycznym mechanizmom tworzenia kopii zapasowych i usuwania skutków awarii oraz opcjom zabezpieczeń.
• Narzędzia do analizy wielkich zbiorów danych dostępne na miejscu - rozwiązanie wykorzystuje współużytkowaną pamięć masową i obsługę takich protokołów jak HDFS, aby zapewnić użytkownikom ekonomiczne, dostępne na miejscu narzędzia analityczne generujące szybsze rezultaty.

Nowy system Isilon HD400 umożliwi klientom rozbudowę platformy Data Lake Foundation do niezrównanych 50 PB w jednym klastrze. To idealne rozwiązanie dla klientów, którzy potrzebują zaawansowanego, skalowalnego środowiska o dużej pojemności do przechowywania od 2 PB do 50 PB. Taka pojemność doskonale sprawdza się w przypadku archiwizacji danych, które prawdopodobnie nigdy nie będą już używane, lecz nie mogą zostać usunięte, a także do odtwarzania danych i rozbudowy platformy Data Lake Foundation o dużej pojemności. Co więcej, cechujący się wyjątkową gęstością upakowania (3,2 PB/stelaż) system HD400 pomaga obniżyć wydatki operacyjne, w tym koszty zasilania, chłodzenia i powierzchni centrum przetwarzania danych o 50%.

Oprócz nowej macierzy EMC prezentuje też nowe funkcje, które pozwolą klientom generować zaawansowane analizy w oparciu o dane przechowywane w repozytorium Data Lake. Nowy system operacyjny OneFS 7.2 będzie obsługiwał nowsze i bardziej aktualne wersje protokołów Hadoop, w tym HDFS 2.3 i HDFS 2.4, co umożliwi szybsze przeprowadzanie analiz.

Zgodność z technologią OpenStack Swift, pozwoli obsługiwać zarówno pliki, jak i obiekty, czyli te typy danych nieusystematyzowanych, których ilość rośnie najszybciej.

Kluczem do wydobycia korzyści z danych na platformie Data Lake Foundation jest wykorzystanie zaawansowanych narzędzi analitycznych dostarczanych przez współpracujących z EMC niezależnych producentów oprogramowania, takich jak Cloudera i Pivotal. Aplikacje tych partnerów mają certyfikaty poświadczające zgodność z platformą Isilon Data Lake Foundation. Certyfikację rozwiązań dla platformy Enterprise Hadoop oferuje również kolejny lider branży - firma Hortonworks. Certyfikacja ta stanowi ukoronowanie skoordynowanych prac inżynieryjnych EMC, których celem było stworzenie najwszechstronniejszego pakietu testowego Hadoop dla systemu Isilon OneFS. Firma w dalszym ciągu współpracuje też ściśle z kilkoma innymi partnerami z branży narzędzi analitycznych, aby zapewnić klientom zaawansowane rozwiązania Data Lake.

Źródło: EMC