Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

10000 informatyków z całego świata o chmurze hybrydowej

Chmura hybrydowaFirma EMC Corporation opublikowała wyniki globalnego badania, które objęło 10451 osób podejmujących decyzje biznesowe w sprawach informatycznych w 33 krajach, przeprowadzonego przez firmę Vanson Bourne. Respondenci są zdania, że obecnie dział IT jest strategicznym czynnikiem rozwoju biznesu, ale koszty często wymykają mu się spod kontroli. Badanie pokazało rosnącą popularność przetwarzania w chmurze na całym świecie


Według większości ankietowanych, w celu wspomagania rozwoju przedsiębiorstwa działy informatyczne powinny pełnić funkcję wewnętrznych pośredników w dostarczaniu usług na żądanie. Presja ta, połączona z coraz większym niedoborem umiejętności informatycznych, wydaje się zwiększać zainteresowanie informatyków chmurą hybrydową.

Badanie pokazało rosnącą popularność przetwarzania w chmurze na całym świecie, przy czym większość respondentów wskazało na chmurę hybrydową jako preferowaną opcję w tym zakresie, zapewniającą większą elastyczność i bezpieczeństwo. Według większości ankietowanych, w celu wspomagania rozwoju przedsiębiorstwa działy informatyczne powinny pełnić funkcję wewnętrznych pośredników w dostarczaniu usług na żądanie. Presja ta, połączona z coraz większym niedoborem umiejętności informatycznych, wydaje się zwiększać zainteresowanie informatyków chmurą hybrydową.

Czynniki napędzające i hamujące wdrożenie chmury
• Mimo że 71% respondentów uważa, że dział informatyczny powinien pełnić funkcję wewnętrznego pośrednika w dostarczaniu usług na żądanie, respondenci mają wątpliwości co do tego, czy działy IT są w stanie wspomagać rozwój przedsiębiorstwa.
• 35% ankietowanych uważa, że ich przedsiębiorstwo nie dysponuje wystarczającymi umiejętnościami i wiedzą potrzebnymi do realizacji kluczowych priorytetów biznesowych.
• 69% respondentów stwierdziło, że w ciągu kolejnego roku lub dwóch przeszkolenie personelu informatycznego pod kątem nadążania za megatrendami takimi jak chmura, technologie mobilne i społecznościowe oraz wielkie zbiory danych będzie stanowić wyzwanie dla ich przedsiębiorstw.

Coraz większe znaczenie chmury hybrydowej i automatyzacji
Badanie pokazało coraz większe znaczenie automatyzacji oraz innowacji takich jak chmura hybrydowa.
• Od 2013 r. liczba wdrożeń chmury hybrydowej wzrosła o 9% - wdrożyło ją już 27% respondentów na całym świecie, przy czym największą popularnością cieszy się ona w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) (28%), a za nim plasuje się Ameryka Łacińska (24%) oraz Daleki Wschód i Japonia (24%).
• Ok. dwie trzecie respondentów (64%) stwierdziło, że chmura hybrydowa jest potrzebna ze względu na jej elastyczność i bezpieczeństwo.
• 74% uważa natomiast, że zwiększenie automatyzacji infrastruktury informatycznej ma krytyczne znaczenie dla rozwoju przedsiębiorstwa.

Przyszłość chmury i sceptyczne nastawienie do chmury publicznej
• Chociaż przedsiębiorstwa coraz częściej korzystają z rozwiązań online, to tylko 16% respondentów wyraziło gotowość do przeniesienia dowolnej aplikacji do chmury publicznej.
• Do aplikacji, których większość ankietowanych nie chciałaby umieścić w chmurze publicznej, należą m.in. aplikacje do planowania finansowego (39%), zarządzania kapitałem ludzkim (35%) i zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (32%).
• Przedsiębiorstwa na rynkach rozwiniętych, o bardziej zaawansowanej infrastrukturze informatycznej, zajmują pierwsze miejsce pod względem liczby wdrożeń chmury, natomiast przedsiębiorstwa na rynkach wschodzących są mniej skłonne do podejmowania ryzyka i ogólna liczba wdrożeń chmury jest tam niższa.
• Przedsiębiorstwa na rynkach wschodzących są jednak bardziej pozytywnie nastawione do działu informatycznego i chmury hybrydowej - 79% respondentów z tych rynków oczekuje, że megatrendy takie jak chmura, technologie mobilne i społecznościowe oraz wielkie zbiory danych przyniosą ich przedsiębiorstwu przewagę nad konkurencją (w porównaniu z 75% respondentów w krajach rozwiniętych), a 67% uważa, że połączenie chmury publicznej i prywatnej zwiększy elastyczność i bezpieczeństwo (w porównaniu z 60% w krajach rozwiniętych).

Źródło: EMC