Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe serwery Fujitsu PRIMERGY o rekordowej wydajności

FuitsuFirma Fujitsu poinformowała o powiększeniu swojej serii dwuprocesorowych serwerów PRIMERGY o dwa nowe modele, które umożliwiają realizację większej liczby zadań biznesowych w centrach przetwarzania danych z ograniczeniami dotyczącymi zasilania i powierzchni, zoptymalizowane pod kątem wirtualizacji oraz innych wymagających obciążeń.


Nowe serwery stelażowe i typu blade produkcji Fujitsu zostały opracowane z myślą o zmniejszeniu kosztów, poprawie sprawności energetycznej i przyspieszeniu przetwarzania obciążeń. Zapewniają optymalne poziomy produktywności, a jednocześnie spełniają specyficzne wymagania dotyczące ograniczeń zajmowanego miejsca w stelażu oraz zasilania i chłodzenia.

Nowy, dwuprocesorowy serwer stelażowy FUJITSU PRIMERGY RX2530 M1 zapewnia dużą wydajność i mieści się w obudowie o wysokości 1U, dzięki czemu idealnie nadaje się do wirtualizacji i skalowania poziomego. Jego możliwości doskonale obrazuje nowy rekord w teście sprawności energetycznej SPECpower_ssj2008 w klasie serwerów stelażowych 1U1, w którym uzyskał najlepszy w branży wynik 9811 ssj_ops/watt (liczba operacji na wat pobieranej mocy). Osiągnięcie to potwierdza, że firma Fujitsu stale oferuje serwery, które zapewniają maksymalne wykorzystywanie energii.

Uwe Neumeier, wiceprezes działu serwerów w firmie Fujitsu, powiedział: „Zauważamy, że nasi klienci w swoich obecnych środowiskach centrów przetwarzania danych napotykają na ograniczenia dotyczące przestrzeni fizycznej i poboru mocy. Jednocześnie w większości firm występuje potrzeba stałego podwyższania skalowalności, dostępności i wydajności. Fujitsu oferuje rozwiązanie tego problemu za pomocą serwerów o bardzo dużej sprawności energetycznej, takich jak nowy, dwuprocesorowy model stelażowy PRIMERGY RX2530 o wysokości 1U, który właśnie ustanowił rekord oszczędności energii w swojej klasie”.

Fujitsu rozszerza także swoją bogatą ofertę serwerów typu blade, wprowadzając nowy model PRIMERGY BX2580 M1, zoptymalizowany pod kątem wirtualizacji oraz innych wymagających obciążeń. Obydwa nowe serwery wchodzą w skład serii PRIMERGY, która została całkowicie odświeżona we wrześniu 2014 r. przez wprowadzenie systemów dwuprocesorowych z wieloma udoskonaleniami uwzględniającymi postulaty klientów.

Nowe serwery charakteryzują się sprawdzoną jakością i niezawodnością produktów z serii PRIMERGY. Dzięki najnowszym procesorom Intel Xeon z rodziny E5-2600 v3 oraz pamięci w modułach DDR4 znacznie większa jest wydajność aplikacji. Fujitsu umożliwia także zmniejszenie kosztów ogólnych administrowania i zarządzania zespołami serwerów dzięki innowacyjnym dodatkom, takim jak funkcja Embedded Lifecycle Management, która jest częścią szeroko wykorzystywanego oprogramowania FUJITSU ServerView Suite.

Obydwa nowe modele PRIMERGY są zoptymalizowane pod kątem integracji z dotychczasowymi środowiskami sieciowymi. Unikatowa modularna, skalowalna, wymienna architektura LOM (LAN On Mainboard), znana jako DynamicLoM, oraz uniwersalne konwergentne karty sieciowe umożliwiają dynamiczne skalowanie przepustowości we-wy zależnie od potrzeb aplikacji.

Źródło: Fujitsu