Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Nutanix liderem raportu IDC MarketScape

NutanixFirma Nutanix, dynamicznie rozwijający się dostawca rozwiązań z obszaru infrastruktury hiperkonwergentnej (Hyperconverged Infrastructure), została uznana za lidera w badaniu MarketScape: Global Hyperconverged Market, przeprowadzonym przez znaną firmę analityczną - IDC.


Według raportu "Nutanix był kluczową firmą, która przyczyniła się do powstania rynku hiperkonwergentnego i od początku wykazywał duże zapotrzebowanie na tę technologię. Rezultatem tego jest pozycja lidera w świadomości klientów, jak i udział w rynku. Spółka wypracowała 52 procent wszystkich globalnych przychodów w obszarze rozwiązań hiperkonwergentnych w pierwszej połowie 2014 roku, z dużymi nadziejami na wzrost w kolejnych okresach".

IDC MarketScape: Global Hyperconverged Market

Nutanix Virtual Computing Platform to skalowalne rozwiązanie klastrowe typu appliance, oparte o serwery z wbudowanymi pamięciami masowymi klasy Enterprise, pozwalającymi na zbudowanie w pełni funkcjonalnej platformy wirtualnej, opartej na dowolnym hypervisorze.

"Nasza pozycja lidera w raporcie IDC MarketScape jest świadectwem fundamentalnej roli jaką odegrał Nutanix w tworzeniu i kształtowaniu innowacyjnego rynku hiperkonwergentnego" - powiedział Greg Smith, dyrektor produktu i marketingu technicznego, Nutanix.

Nutanix zapewniając w ramach jednego produktu skonsolidowaną warstwę sprzętową, obliczeniową oraz oprogramowania, zapewnia niespotykaną redukcję czasu oraz prostotę wdrożenia, jak również łatwą rozbudowę przy zachowaniu zarządzania całą infrastrukturą z poziomu jednego panelu administracyjnego.

Dzięki rozwiązaniom Nutanix, firmy mogą ograniczyć lub wyeliminować konieczność stosowania drogich rozwiązań macierzowych w architekturze Storage Area Network (SAN) lub Network Attached Storage (NAS), przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej wydajności, skalowalności oraz niższych kosztów.

Choć początkowo, wdrożenia hiperkonwergentne koncentrowały się głównie na określonych obciążeniach, takich jak Virtual Desktop Infrastructure (VDI), Nutanix stał się liderem branży w rozwoju przypadków wykorzystanie hiperkonwergencji na potrzeby szerokiego wachlarza wymagających obciążeń w przedsiębiorstwach, takich jak wirtualizacja desktopów, wirtualizacja aplikacji, oprogramowanie SAP, Oracle, Microsoft Exchange, SQL Server, SharePoint, Splunk czy aplikacji z zakresu Unified Communications.

O badaniu IDC MarketScape

Model analizy dostawców IDC MarketScape ma na celu dostarczenie obrazu wybranego rynku w kontekście zdolności konkurencyjnej dostawców IT. Metodologia badań wykorzystuje rygorystyczną metodę punktacji w oparciu o kryteria jakościowe i ilościowe, która skutkuje opracowaniem jednej ilustracji graficznej, obrazującej pozycję każdego dostawcy na danym rynku. Punktacja możliwości mierzy produkty dostawcy, sposób wejścia na rynek oraz prowadzenie działalności w perspektywie krótkoterminowej. Punktacja strategii mierzy zgodność strategii dostawcy z wymaganiami klienta. Udział w rynku dostawcy jest przedstawiony przez wielkość okręgu. Wskaźnik rozwoju dostawcy rok do roku w odniesieniu do danego rynku jest oznaczony jako plus, neutralny, minus obok nazwy dostawcy. Nabywcy technologii otrzymują dzięki temu czytelne kryteria, pozwalające im na samodzielne porównanie mocnych i słabych stron aktualnych i przyszłych producentów.

Logowanie i rejestracja