Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix przedstawia nowości produktowe podczas Summit 2015

Citrix SummitPodczas odbywającego się w Las Vegas spotkania Citrix Summit 2015 firma przedstawiła szereg nowości produktowych. Wśród nich można znaleźć rozwiązanie WorkspacePod do dostarczania nowoczesnych środowisk roboczych, kompletną platformę EMM XenMobile 10, a także XenServer 6.5 rozwiązanie do wirtualizacji serwerów.


Citrix WorkspacePod to w pełni zintegrowane rozwiązanie do dostarczania nowoczesnych środowisk roboczych. Przy współpracy z partnerami technologicznymi Citrix rozwija wspólną ofertę, zintegrowanej pamięci masowej, sieci oraz mocy obliczeniowej, by obniżyć koszty i złożoność dostarczania aplikacji webowych, Windows i Linux. Klienci i partnerzy mogą wykorzystać WorkspacePod do wdrożenia wydajnych obszarów roboczych, skalowalnych nawet dla tysięcy użytkowników. Citrix WorkspacePod zapewnia prostotę i skalowalność infrastruktury konwergentnej w korzystnej cenie na użytkownika, konsolidując istniejącą lokalnie lub w chmurze infrastrukturę pamięci masowej i skracając czas potrzebny na uzyskanie wartości z wdrożeń mobilnych obszarów roboczych. Rozwiązanie może być stosowane samodzielnie lub też w ramach szerszej konfiguracji w centrum danych oraz w regionalnych oddziałach firmy. Wersja poglądowa (technical preview) będzie dostępna w pierwszym kwartale tego roku.

W Las Vegas przedstawiono WorkspacePod Powered by HP, które integruje infrastrukturalne oprogramowanie Citrix do tworzenia mobilnych obszarów roboczych z platformą HP Moonshot i serwerami HP ProLiant SL4540. Korzyści obejmują m.in.:
• Oszczędności sprzętowe do 40 procent - w porównaniu do tradycyjnej architektury SAN.
• Wysoką wydajność sieci - która obejmuje zintegrowany 40 gigabajtowy switching pomiędzy  mocą obliczeniową a pamięcią masową.
• Wysoką wydajność grafiki - wraz z zintegrowanym CPU/GPU dla wsparcia aplikacji i desktopów obsługujących grafikę w wysokiej rozdzielczości i wideo renderowanych na serwerze.
• Redundancję i dostępność - zapewnia w pełni redundantny i wysoko dostępny system dla infrastruktury, pamięci masowej i obciążeń roboczych.

XenServer 6.5
Kolejną nowością zaprezentowaną podczas Summit 2015, o której wydaniu informowaliśmy już przed dwoma dniami jest najnowsza wersja platformy wirtualizacyjnej XenServer 6.5, oparta na otwartym projekcie hypervisora Xen. Rozwiązanie oferuje pełną 64-bitową architekturę jądra, co pozwala na korzystanie z najnowszych platform sprzętowych i systemów operacyjnych, a także na obsługę sieci klasy korporacyjnej, magazynowanie i zarządzanie obciążeniem. Ponadto XenServer 6.5 wspiera technologię Intel Trusted Execution (Intel TXT), która zapewnia wykrycie potencjalnych prób ataku na hypervisor, zapobiegając uruchamianiu aplikacji na potencjalnie zainfekowanych maszynach. Nowa wersja umożliwia również geo-tagowanie obciążeń, co pozwala ograniczyć obciążenia działające w danej lokalizacji np. ze względów bezpieczeństwa. XenServer rozszerza także możliwości wirtualizacji GPU wspierając technologię NVIDIA GRID vGPU oraz umożliwia lepsze dostarczanie wysokiej klasy aplikacji graficznych 3D w ramach wirtualnych pulpitów. Nowa wersja charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością, począwszy od wzrostu szybkości bootowania dużej liczby maszyn wirtualnych (wzrost o 70% w stosunku do wersji 6.2), wyższą wydajność sieci (do 700% lepszą w stosunku do wersji 6.2), po wzrost wydajności odczytu i zapisu.

XenMobile 10
Citrix zaprezentował też nową wersję XenMobile 10, która optymalizuje komfort pracy użytkowników korzystających z firmowej mobilności, poprzez automatyzację i uproszczenie procesu wdrażania oraz zarządzania IT. Dla działów IT XenMobile 10 stanowi jednolitą platformę EMM, która upraszcza zarządzanie mobilnymi aplikacjami, danymi i urządzeniami, oferując biznesową elastyczność, bezpieczeństwo oraz wysoką skalowalność. Nowa wersja XenMobile 10, która jest dostępna do pobrania od zaraz zawiera między innymi:  
• Wyższą wydajność dzięki zoptymalizowanemu przepływowi informacji pomiędzy aplikacjami - XenMobile oferuje pełny zestaw aplikacji biznesowych, które zwiększają komfort pracy użytkowników. Nowe usprawnienia dotyczą zintegrowanych aplikacji Citrix, takich jak WorxMail, WorxWeb, WorxNotes, WorxEdit, WorxDesktop i ShareFile.
• Większą elastyczność IT w ramach jednego panelu kontrolnego - XenMobile upraszcza procesy administracyjne IT począwszy od zapisu, provisioningu, konfiguracji i wdrożenia po usuwanie problemów całego mobilnego środowiska.
• Pełne bezpieczeństwo minimalizujące ryzyko wdrożeń w zakresie firmowej mobilności - rozwiązanie gwarantuje zwiększone bezpieczeństwo interakcji pomiędzy urządzeniem mobilnym, zaporą sieciową a serwerem. Wspiera silną autentykację aplikacji przy wykorzystaniu platformy uwierzytelniającej RSA i zaawansowane szyfrowanie FIPS 140.2

Źródło: Citrix