Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu RunMyProcess - wykorzystanie Internetu rzeczy do ratowania życia

fujitsu RunmyprocessIdea wszechobecnego Internetu, zwana też Internetem rzeczy (Internet of Things - IoT) niesie ze sobą wielkie możliwości rozwoju gospodarki światowej. Firma Fujitsu RunMyProcess pokazuje, jak pomaga zrealizować pomysły debiutującym firmom z branży nowych technologii, takim jak HOP Ubiquitous (HOPU) - szybko i przy niskim całkowitym koszcie posiadania.


Udostępnienie platformy do szybkiego implementowania i testowania innowacji w chmurze zarówno na potrzeby firmy Fujitsu, jak i jej klientów na całym świecie, jest istotnym czynnikiem wspomagającym realizację wizji inteligentnego społeczeństwa ukierunkowanego na człowieka. Platforma Fujitsu RunMyProcess zapewnia funkcje niezbędne do przygotowania połączonych systemów cyfrowych, obejmujących środowiska w chmurze, na miejscu u klienta i mobilne.

Ważne nowe standardy umożliwiają skuteczniejszą wzajemną komunikację różnych rzeczy. HOPU, debiutująca firma z główną siedzibą w Murcji (Hiszpania), specjalizuje się w technologiach urządzeń przenośnych i opartych na czujnikach. Dzięki udziałowi w tworzeniu i wspieraniu ważnych technologii, takich jak OMA, IPv6 i CoAP, odgrywa wiodącą rolę w definiowaniu standardów zarządzania, współdziałania i zabezpieczeń kształtujących się rozwiązań IoT oraz ich powiązania z innymi usługami sieciowymi i opartymi na chmurze. Korzystając ze swojego doświadczenia, firma HOPU pracuje nad przyspieszeniem powstawania nowych międzybranżowych modeli, takich jak zastosowanie Internetu w przemyśle - czyli Industry 4.0.

Firma zdobyła prestiżową nagrodę za najlepszą prezentację Best Demonstration Award na czwartej międzynarodowej konferencji poświęconej zagadnieniom Internetu rzeczy, zorganizowanej przez MIT Media Labs w Cambridge (Stany Zjednoczone) w październiku 2014 roku. Zaprezentowała, jak można połączyć przetwarzanie w chmurze i wizję IoT w celu utworzenia nowych form infrastruktury społecznościowej, które reagują na potrzeby ludzi w czasie rzeczywistym. Ilustruje to film Exploiting the Internet of Things - A Life and Death Example of Hyperconnectivity in Action (Wykorzystanie Internetu rzeczy - powszechna łączność ratuje życie), w którym pokazano, jak połączenie wszechobecnych czujników w urządzeniach osobistych i informacyjno-komunikacyjnego systemu ukierunkowanego na człowieka może uratować ludzkie życie. W tym przypadku skonfigurowanie platformy Fujitsu RunMyProcess do konkretnych potrzeb scenariusza zajęło zaledwie pięć dni. Wcześniej uzyskanie gotowego rozwiązania tego typu trwałoby miesiące, jeśli nie lata.

Prezentacja zawierała dwa scenariusze. W zatłoczonym mieście, w godzinach szczytu, dochodzi do wypadku drogowego. Rowerzysta jest poważnie ranny. Pilnie potrzebuje pomocy lekarskiej. We współczesnym świecie opóźnienia wynikają ze zbyt późnego przybycia karetki, korków lub braku dostępnego personelu w szpitalu, do którego dociera ranny. Tracone są cenne minuty, które mogą decydować o życiu lub śmierci.

W dobie powszechnej łączności - dzięki niewielkim bezprzewodowym i inteligentnym przedmiotom z firmy HOPU połączonym przez platformę Fujitsu RunMyProcess wzajemnie ze sobą i z chmurą - doświadczenia rowerzysty byłyby inne. Czujnik ruchu w noszonym przez rowerzystę mobilnym urządzeniu wykrywa uderzenie. Ustala lokalizację i wysyła informacje o zmianie tętna do informacyjno-komunikacyjnego systemu ukierunkowanego na człowieka, który podnosi alarm. W centrum sterowania już wiadomo o wypadku i karetka zostaje wysłana zanim przechodzień może zadzwonić po pomoc. Przyjeżdżają ratownicy medyczni i doprowadzają rowerzystę do stabilnego stanu. System rozpoznaje, że wokół najbliższego szpitala jest korek, a w innym pobliskim szpitalu brakuje personelu. Natomiast można bez problemów dojechać do trzeciego szpitala, w którym personel jest dostępny od razu. System wyznacza najlepszą trasę, oceniając, że ranny otrzyma pomoc znacznie szybciej. Mający decydujące znaczenie czas zostaje zaoszczędzony, co może decydować o życiu bądź śmierci.

Nowe ustawodawstwo często stwarza warunki do pojawienia się interesujących pomysłów. Na przykład od kwietnia 2014 roku problemy związane z bezpieczeństwem publicznym można zgłaszać w całej Europie przez zintegrowane interfejsy, a nie tylko telefonicznie.1 To było punktem wyjścia dla HOPU i Fujitsu. Dzięki narzędziom udostępnianym przez platformę Fujitsu RunMyProcess nowe firmy mogą szybko korzystać z takich okazji - mając znacznie mniej przeszkód początkowych niż kiedyś, z technologiami transformacji cyfrowej w zasięgu ręki.

Platforma chmury Fujitsu RunMyProcess usuwa bariery wprowadzania takich nowatorskich rozwiązań. Po pierwsze mobilność dzięki niezależnym od urządzeń i lokalizacji aplikacjom biznesowym ujednolica obsługę treści cyfrowej. Jest to szczególne ważne, gdy dane pochodzą z wielu różnych elementów całego łańcucha. W przedstawionym scenariuszu występują cztery główne elementy: pomoc w nagłych wypadkach, obsługa ruchu drogowego, karetka pogotowia ratunkowego i szpital.

Po drugie kompleksowa cyfryzacja oraz integracja przez interfejsy API i ponad 2500 połączeń w całym cyfrowym łańcuchu pozwalają dodawać kolejne elementy. Ponadto krótki czas uzyskania wyników i większa niezawodność dzięki sprawnej, opartej na modelach platformie biznesowej zapewniają szybkie tempo cyfryzacji. Umożliwiające współpracę narzędzia biznesowe pozwalają przyspieszyć wprowadzanie nowości. Dlatego w debiutujących firmach kultura cyfrowa staje się podstawą dalszych innowacji i sukcesu.

Źródło: Fujitsu

Logowanie i rejestracja