Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu RunMyProcess - wykorzystanie Internetu rzeczy do ratowania życia

fujitsu RunmyprocessIdea wszechobecnego Internetu, zwana też Internetem rzeczy (Internet of Things - IoT) niesie ze sobą wielkie możliwości rozwoju gospodarki światowej. Firma Fujitsu RunMyProcess pokazuje, jak pomaga zrealizować pomysły debiutującym firmom z branży nowych technologii, takim jak HOP Ubiquitous (HOPU) - szybko i przy niskim całkowitym koszcie posiadania.


Udostępnienie platformy do szybkiego implementowania i testowania innowacji w chmurze zarówno na potrzeby firmy Fujitsu, jak i jej klientów na całym świecie, jest istotnym czynnikiem wspomagającym realizację wizji inteligentnego społeczeństwa ukierunkowanego na człowieka. Platforma Fujitsu RunMyProcess zapewnia funkcje niezbędne do przygotowania połączonych systemów cyfrowych, obejmujących środowiska w chmurze, na miejscu u klienta i mobilne.

Ważne nowe standardy umożliwiają skuteczniejszą wzajemną komunikację różnych rzeczy. HOPU, debiutująca firma z główną siedzibą w Murcji (Hiszpania), specjalizuje się w technologiach urządzeń przenośnych i opartych na czujnikach. Dzięki udziałowi w tworzeniu i wspieraniu ważnych technologii, takich jak OMA, IPv6 i CoAP, odgrywa wiodącą rolę w definiowaniu standardów zarządzania, współdziałania i zabezpieczeń kształtujących się rozwiązań IoT oraz ich powiązania z innymi usługami sieciowymi i opartymi na chmurze. Korzystając ze swojego doświadczenia, firma HOPU pracuje nad przyspieszeniem powstawania nowych międzybranżowych modeli, takich jak zastosowanie Internetu w przemyśle - czyli Industry 4.0.

Firma zdobyła prestiżową nagrodę za najlepszą prezentację Best Demonstration Award na czwartej międzynarodowej konferencji poświęconej zagadnieniom Internetu rzeczy, zorganizowanej przez MIT Media Labs w Cambridge (Stany Zjednoczone) w październiku 2014 roku. Zaprezentowała, jak można połączyć przetwarzanie w chmurze i wizję IoT w celu utworzenia nowych form infrastruktury społecznościowej, które reagują na potrzeby ludzi w czasie rzeczywistym. Ilustruje to film Exploiting the Internet of Things - A Life and Death Example of Hyperconnectivity in Action (Wykorzystanie Internetu rzeczy - powszechna łączność ratuje życie), w którym pokazano, jak połączenie wszechobecnych czujników w urządzeniach osobistych i informacyjno-komunikacyjnego systemu ukierunkowanego na człowieka może uratować ludzkie życie. W tym przypadku skonfigurowanie platformy Fujitsu RunMyProcess do konkretnych potrzeb scenariusza zajęło zaledwie pięć dni. Wcześniej uzyskanie gotowego rozwiązania tego typu trwałoby miesiące, jeśli nie lata.

Prezentacja zawierała dwa scenariusze. W zatłoczonym mieście, w godzinach szczytu, dochodzi do wypadku drogowego. Rowerzysta jest poważnie ranny. Pilnie potrzebuje pomocy lekarskiej. We współczesnym świecie opóźnienia wynikają ze zbyt późnego przybycia karetki, korków lub braku dostępnego personelu w szpitalu, do którego dociera ranny. Tracone są cenne minuty, które mogą decydować o życiu lub śmierci.

W dobie powszechnej łączności - dzięki niewielkim bezprzewodowym i inteligentnym przedmiotom z firmy HOPU połączonym przez platformę Fujitsu RunMyProcess wzajemnie ze sobą i z chmurą - doświadczenia rowerzysty byłyby inne. Czujnik ruchu w noszonym przez rowerzystę mobilnym urządzeniu wykrywa uderzenie. Ustala lokalizację i wysyła informacje o zmianie tętna do informacyjno-komunikacyjnego systemu ukierunkowanego na człowieka, który podnosi alarm. W centrum sterowania już wiadomo o wypadku i karetka zostaje wysłana zanim przechodzień może zadzwonić po pomoc. Przyjeżdżają ratownicy medyczni i doprowadzają rowerzystę do stabilnego stanu. System rozpoznaje, że wokół najbliższego szpitala jest korek, a w innym pobliskim szpitalu brakuje personelu. Natomiast można bez problemów dojechać do trzeciego szpitala, w którym personel jest dostępny od razu. System wyznacza najlepszą trasę, oceniając, że ranny otrzyma pomoc znacznie szybciej. Mający decydujące znaczenie czas zostaje zaoszczędzony, co może decydować o życiu bądź śmierci.

Nowe ustawodawstwo często stwarza warunki do pojawienia się interesujących pomysłów. Na przykład od kwietnia 2014 roku problemy związane z bezpieczeństwem publicznym można zgłaszać w całej Europie przez zintegrowane interfejsy, a nie tylko telefonicznie.1 To było punktem wyjścia dla HOPU i Fujitsu. Dzięki narzędziom udostępnianym przez platformę Fujitsu RunMyProcess nowe firmy mogą szybko korzystać z takich okazji - mając znacznie mniej przeszkód początkowych niż kiedyś, z technologiami transformacji cyfrowej w zasięgu ręki.

Platforma chmury Fujitsu RunMyProcess usuwa bariery wprowadzania takich nowatorskich rozwiązań. Po pierwsze mobilność dzięki niezależnym od urządzeń i lokalizacji aplikacjom biznesowym ujednolica obsługę treści cyfrowej. Jest to szczególne ważne, gdy dane pochodzą z wielu różnych elementów całego łańcucha. W przedstawionym scenariuszu występują cztery główne elementy: pomoc w nagłych wypadkach, obsługa ruchu drogowego, karetka pogotowia ratunkowego i szpital.

Po drugie kompleksowa cyfryzacja oraz integracja przez interfejsy API i ponad 2500 połączeń w całym cyfrowym łańcuchu pozwalają dodawać kolejne elementy. Ponadto krótki czas uzyskania wyników i większa niezawodność dzięki sprawnej, opartej na modelach platformie biznesowej zapewniają szybkie tempo cyfryzacji. Umożliwiające współpracę narzędzia biznesowe pozwalają przyspieszyć wprowadzanie nowości. Dlatego w debiutujących firmach kultura cyfrowa staje się podstawą dalszych innowacji i sukcesu.

Źródło: Fujitsu