Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu RunMyProcess - wykorzystanie Internetu rzeczy do ratowania życia

fujitsu RunmyprocessIdea wszechobecnego Internetu, zwana też Internetem rzeczy (Internet of Things - IoT) niesie ze sobą wielkie możliwości rozwoju gospodarki światowej. Firma Fujitsu RunMyProcess pokazuje, jak pomaga zrealizować pomysły debiutującym firmom z branży nowych technologii, takim jak HOP Ubiquitous (HOPU) - szybko i przy niskim całkowitym koszcie posiadania.


Udostępnienie platformy do szybkiego implementowania i testowania innowacji w chmurze zarówno na potrzeby firmy Fujitsu, jak i jej klientów na całym świecie, jest istotnym czynnikiem wspomagającym realizację wizji inteligentnego społeczeństwa ukierunkowanego na człowieka. Platforma Fujitsu RunMyProcess zapewnia funkcje niezbędne do przygotowania połączonych systemów cyfrowych, obejmujących środowiska w chmurze, na miejscu u klienta i mobilne.

Ważne nowe standardy umożliwiają skuteczniejszą wzajemną komunikację różnych rzeczy. HOPU, debiutująca firma z główną siedzibą w Murcji (Hiszpania), specjalizuje się w technologiach urządzeń przenośnych i opartych na czujnikach. Dzięki udziałowi w tworzeniu i wspieraniu ważnych technologii, takich jak OMA, IPv6 i CoAP, odgrywa wiodącą rolę w definiowaniu standardów zarządzania, współdziałania i zabezpieczeń kształtujących się rozwiązań IoT oraz ich powiązania z innymi usługami sieciowymi i opartymi na chmurze. Korzystając ze swojego doświadczenia, firma HOPU pracuje nad przyspieszeniem powstawania nowych międzybranżowych modeli, takich jak zastosowanie Internetu w przemyśle - czyli Industry 4.0.

Firma zdobyła prestiżową nagrodę za najlepszą prezentację Best Demonstration Award na czwartej międzynarodowej konferencji poświęconej zagadnieniom Internetu rzeczy, zorganizowanej przez MIT Media Labs w Cambridge (Stany Zjednoczone) w październiku 2014 roku. Zaprezentowała, jak można połączyć przetwarzanie w chmurze i wizję IoT w celu utworzenia nowych form infrastruktury społecznościowej, które reagują na potrzeby ludzi w czasie rzeczywistym. Ilustruje to film Exploiting the Internet of Things - A Life and Death Example of Hyperconnectivity in Action (Wykorzystanie Internetu rzeczy - powszechna łączność ratuje życie), w którym pokazano, jak połączenie wszechobecnych czujników w urządzeniach osobistych i informacyjno-komunikacyjnego systemu ukierunkowanego na człowieka może uratować ludzkie życie. W tym przypadku skonfigurowanie platformy Fujitsu RunMyProcess do konkretnych potrzeb scenariusza zajęło zaledwie pięć dni. Wcześniej uzyskanie gotowego rozwiązania tego typu trwałoby miesiące, jeśli nie lata.

Prezentacja zawierała dwa scenariusze. W zatłoczonym mieście, w godzinach szczytu, dochodzi do wypadku drogowego. Rowerzysta jest poważnie ranny. Pilnie potrzebuje pomocy lekarskiej. We współczesnym świecie opóźnienia wynikają ze zbyt późnego przybycia karetki, korków lub braku dostępnego personelu w szpitalu, do którego dociera ranny. Tracone są cenne minuty, które mogą decydować o życiu lub śmierci.

W dobie powszechnej łączności - dzięki niewielkim bezprzewodowym i inteligentnym przedmiotom z firmy HOPU połączonym przez platformę Fujitsu RunMyProcess wzajemnie ze sobą i z chmurą - doświadczenia rowerzysty byłyby inne. Czujnik ruchu w noszonym przez rowerzystę mobilnym urządzeniu wykrywa uderzenie. Ustala lokalizację i wysyła informacje o zmianie tętna do informacyjno-komunikacyjnego systemu ukierunkowanego na człowieka, który podnosi alarm. W centrum sterowania już wiadomo o wypadku i karetka zostaje wysłana zanim przechodzień może zadzwonić po pomoc. Przyjeżdżają ratownicy medyczni i doprowadzają rowerzystę do stabilnego stanu. System rozpoznaje, że wokół najbliższego szpitala jest korek, a w innym pobliskim szpitalu brakuje personelu. Natomiast można bez problemów dojechać do trzeciego szpitala, w którym personel jest dostępny od razu. System wyznacza najlepszą trasę, oceniając, że ranny otrzyma pomoc znacznie szybciej. Mający decydujące znaczenie czas zostaje zaoszczędzony, co może decydować o życiu bądź śmierci.

Nowe ustawodawstwo często stwarza warunki do pojawienia się interesujących pomysłów. Na przykład od kwietnia 2014 roku problemy związane z bezpieczeństwem publicznym można zgłaszać w całej Europie przez zintegrowane interfejsy, a nie tylko telefonicznie.1 To było punktem wyjścia dla HOPU i Fujitsu. Dzięki narzędziom udostępnianym przez platformę Fujitsu RunMyProcess nowe firmy mogą szybko korzystać z takich okazji - mając znacznie mniej przeszkód początkowych niż kiedyś, z technologiami transformacji cyfrowej w zasięgu ręki.

Platforma chmury Fujitsu RunMyProcess usuwa bariery wprowadzania takich nowatorskich rozwiązań. Po pierwsze mobilność dzięki niezależnym od urządzeń i lokalizacji aplikacjom biznesowym ujednolica obsługę treści cyfrowej. Jest to szczególne ważne, gdy dane pochodzą z wielu różnych elementów całego łańcucha. W przedstawionym scenariuszu występują cztery główne elementy: pomoc w nagłych wypadkach, obsługa ruchu drogowego, karetka pogotowia ratunkowego i szpital.

Po drugie kompleksowa cyfryzacja oraz integracja przez interfejsy API i ponad 2500 połączeń w całym cyfrowym łańcuchu pozwalają dodawać kolejne elementy. Ponadto krótki czas uzyskania wyników i większa niezawodność dzięki sprawnej, opartej na modelach platformie biznesowej zapewniają szybkie tempo cyfryzacji. Umożliwiające współpracę narzędzia biznesowe pozwalają przyspieszyć wprowadzanie nowości. Dlatego w debiutujących firmach kultura cyfrowa staje się podstawą dalszych innowacji i sukcesu.

Źródło: Fujitsu