Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

ShadowProtect IT Edition - backupowy asystent administratora

ShadowProtect IT Edition USBDostałeś zlecenie prac serwisowych w nowej firmie. Kilka serwerów, komputery stacjonarne, laptopy prezesów – teoretycznie proste zadanie. Jednak klient nie ma backupu, a podczas poprzedniej próby serwisowej wprowadzane zmiany położyły sieć. Mógłbyś naturalnie wykorzystać jakiś darmowy skrypt, ale czas poświęcony na jego konfigurację i testy postawi opłacalność zlecenia pod dużym znakiem zapytania.


Na szczęście nie jesteś zdany na prowizorkę - wyciągasz z kieszeni pendrive ShadowProtect IT Edition i spokojnie wykonujesz kopie bezpieczeństwa kluczowych urządzeń.

Integratorzy, wdrożeniowcy i pracownicy wsparcia technicznego dużych firm zyskali właśnie mocnego sojusznika. Mobilne narzędzie do backupu ShadowProtect IT Edition dostarczane w formie pendrive pozwala wykonać kopię bezpieczeństwa dowolnej maszyny praktycznie z marszu. Produkt łączący funkcje wszystkich rozwiązań do backupu firmy StorageCraft Polska jest do końca 2014 dostępny z 50% rabatem.

Mobilne rozwiązanie łączące funkcje wszystkich narzędzi od StorageCraft Polska pozwala szybko wykonać backup obrazu dysku serwera, stacji roboczej lub maszyny wirtualnej na nielimitowanej liczbie urządzeń; a w razie potrzeby przywrócić go w całości lub wybranej części (poszczególne pliki i foldery). Łatwe tworzenie backupu kluczowych urządzeń bez wcześniejszego ich przygotowania pozwala całkowicie skupić się na wprowadzaniu planowanych zmian.

Funkcje rozwiązania pozwalają m.in. tworzyć kopie bezpieczeństwa zarówno w trybie on-line, czyli podczas pracy backupowanego urządzenia, jak i off-line, czyli uruchamiając komputer z pendrive’a. Utworzone kopie obrazu dysku można łatwo przywracać na ten sam (bare-metal restore) lub zupełnie inny sprzęt (Hardware Independent Restore). Rozwiązanie zawiera w sobie środowisko odtwarzania, dzięki czemu pozwala uruchomić dowolną maszynę bezpośrednio z pendrive’a. W przypadku, gdy opcja rozruchu z pamięci flash nie jest dostępna można utworzyć płytę ShadowProtect IT Edition Recovery CD. Pendrive można także z powodzeniem wykorzystywać jako narzędzie do klonowania dysków i migracji systemów.

Programy dostępne w ramach ShadowProtect IT Edition uruchamiane są bezpośrednio z dysku USB i nie wymagają instalowania na backupowanych urządzeniach. – Dzięki takiemu rozwiązaniu mogę z marszu backupować i przywracać dowolną maszynę klienta – mówi Andrzej Kołek, integrator z firmy DMA – To niezawodne narzędzie do backupu w naszej codziennej pracy z klientami.

Licencja ShadowProtect IT Edition przypisana jest do osoby, a nie do komputera. Nie limituje ona w żaden sposób ilości czy rodzaju maszyn, na których program może być wykorzystywany, pod warunkiem, że w danej chwili jest używany na nie więcej niż jednym komputerze. Licencja dostępna jest w wariantach 14, 30, 90 lub 365 dni. Od 1 października do 31 grudnia 2014 mobilne rozwiązanie do backupu dostępne jest z 50% rabatem, dlatego warto rozważyć jego zakup do końca roku.

Źródło: StorageCraft