Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

AWS re:Invent 2014 - nowości w chmurze Amazon

amazon aws r:inventPodczas sesji głównych ubiegłotygodniowej konferencji AWS re:Invent 2014 w Las Vegas, poinformowano o zestawie nowych produktów i usług dostępnych w ramach chmury Amazon Web Services, w tym AWS Key Management Service, AWS Config oraz AWS Service Catalog.


Najważniejsze z nowych produktów i usług to:
AWS Key Management Service (KMS): umożliwia klientom centralne zarządzanie kluczami szyfrującymi dane w chmurze AWS Cloud. użytkownicy mają dostęp do KMS poprzez Management Console lub za pomocą API. KMS oferuje także usługi audytu kluczy, które pomagają dowiedzieć się kiedy i gdzie konkretny klucz został użyty. Dostępny we wszystkich rejonach AWS.

AWS Config: nowa usługa pozwalająca na śledzenie zmian zasobów klientów AWS (tworzenie, kasowanie, zmiany własności, itp.) i związki między nimi. Klienci mogą teraz egzekwować i monitorować ich własną politykę poprzez AWS Management Console lub własne platformy wspierające chmurę Amazon. Aktualnie usługa dostępna w wersji poglądowej dla wschodniego rejonu USA.

AWS Service Catalog: jedna z najbardziej wyczekiwanych funkcji klasy korporacyjnej, dzięki której administratorzy mogą tworzyć klika zestawów wersjonowanych produktów (stosy zasobów AWS zarządzane całościowo). Zestawy te i produkty mogą być umieszczane w obrębie portalu i organizowane w taki sposób by poszczególni użytkownicy mogli mieć dostęp do spersonalizowanego interfejsu, przeglądać i uruchamiać w sposób autonomiczny to czego potrzebują. Service Catalog będzie dostępny dla każdego konta AWS, nie podano jednak szczegółów dostępności co do konkretnych regionów.

Amazon Aurora: nowy silnik bazodanowy kompatybilny z MySQL opracowany dla RDS (Amazon Relational Database Service), automatycznie zapewniający 6-kierunkową replikację danych poprzez 3 strefy AWS AZ (Availability Zones). Aktualnie dostępny w wersji poglądowej dla wschodniego rejonu USA.

AWS CodeDeploy, AWS CodeCommit, AWS CodePipeline: zestaw narzędzi, skierowany do deweloperów, zapewniający możliwość wdrażania, zarządzania i kontroli poprawek oprogramowania, automatyzacji rozmieszczania aplikacji w instancjach AWS i zarządzanie cyklem życia aplikacji. Zestaw ten dostępny jest dla wszystkich regionów.

Amazon EC2 Container Service: wysoce skalowalna i wysoce wydajna usługa do zarządzania kontenerami zbudowanymi w oparciu o Docker, pozwalająca na łatwe uruchomienie aplikacji rozproszonych w klastrze zarządzanym w ramach instancji Amazon EC2.

AWS Lambda: usługa pozwalająca na uruchomienie kodu opracowanego przez deweloperów w odpowiedzi na wystąpienie określonego zdarzenia, a następnie zarządza automatycznie zasobami, do których dany kod się odwołuje.

Nowe instancje Amazon EC2 C4: Instancje C4 oparte są o procesor Xeon E5-2666 v3 Haswell, taktowany zegarem 2,9 GHz z Turboboost 3,5 GHz, specjalnie zaprojektowany przez Intela na potrzeby AWS