Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Serwery Fujitsu PRIMERGY osiągają rekordowe poziomy jakości i sprawności

FujitsuPodczas konferencji Fujitsu Forum 2014 firma nagrodzi trzech klientów z różnych krajów świata, którzy nadal użytkują trwałe, zgodne ze standardami branżowymi serwery PRIMERGY zakupione w latach 90. Z okazji 20-tej rocznicy wprowadzenia na rynek swoich serwerów x86 oraz w celu uwidocznienia znakomitej jakości, wydajności i niezawodności serwerów PRIMERGY firma Fujitsu poszukiwała najstarszego na świecie, nadal wykorzystywanego systemu z tej serii.


W trakcie sesji tematycznej na konferencji Fujitsu Forum w Monachium zwycięzca - Pošta Srbije (Poczta Serbska) - otrzyma nowy system serwerowy FUJITSU PRIMERGY RX2540 M1 o rekordowej wydajności wraz z pakietem odpowiednich usług serwisowych.

Pošta Srbije została utworzona w 1990 r. Obecnie zatrudnia prawie 15 000 pracowników i oferuje największą infrastrukturę pocztową i sieć logistyczną w Serbii. Była jednym z pierwszych klientów Fujitsu w tym kraju. Aktualnie wykorzystuje w operacjach informatycznych i działalności biznesowej ponad 200 serwerów PRIMERGY. Systemy PRIMERGY 561, dzięki którym Pošta Srbije otrzymuje tę nagrodę, zostały zakupione w 1996 r. i były używane przez ponad 10 lat jako serwery aplikacji. Następnie były i nadal są wykorzystywane do formatowania i przygotowywania dysków SCSI. Pošta Srbije ma także zaufanie do urządzeń pamięci masowej Fujitsu - do tworzenia kopii zapasowych wykorzystuje systemy FUJITSU ETERNUS CS.

Na Fujitsu Forum w Monachium zostaną nagrodzone również firmy Schaubroeck N.V. z Belgii oraz I-Business Klein GmbH z Austrii, które nadal użytkują przeszło 15-letnie systemy PRIMERGY. Każda z nich otrzyma tablet FUJITSU STYLISTIC M702. Zgłoszenia wpłynęły z 18 krajów, w tym tak dalekich jak Australia, Gujana Francuska czy Tajwan.

We wrześniu 2014 r. firma Fujitsu wprowadziła na rynek nową generację dwugniazdowych serwerów FUJITSU PRIMERGY, opracowaną z myślą nie tylko o dzisiejszych, lecz także o przyszłych potrzebach biznesowych. W tej nowej generacji serwerów PRIMERGY wprowadzono kolejne ulepszenia ukierunkowane na potrzeby biznesowe, opracowane w oparciu o rozległą wiedzę firmy Fujitsu i uwagi klientów. Fujitsu realizuje tu swoją wizję, stosując najbardziej nowatorskie rozwiązania teleinformatyczne. W rezultacie powstał projekt zainspirowany uwagami użytkowników, który nie jest tylko kolejną wersją z nowszym procesorem i ulepszonymi funkcjami. Serwer został gruntownie zmodernizowany między innymi poprzez wprowadzenie technologii DynamicLoM, udoskonalonej konstrukcji Cool-safe Advanced Thermal Design oraz innowacji w oprogramowaniu ServerView Suite, które upraszczają proces zarządzania.

Ważnym punktem w strategii firmy w odniesieniu do marki PRIMERGY była zawsze sprawność. Dzięki stale wprowadzanym innowacjom systemy PRIMERGY są najefektywniejszymi i najwydajniejszymi serwerami w każdej klasie, co pozwala naszym klientom wyprzedzać szybko następujące zmiany w środowisku biznesowym.

Nowa generacja serwerów, dzięki większej przepustowości pamięci i szybkości przesyłania danych, zwiększa wydajność aplikacji. Najlepszym tego dowodem jest nowy serwer PRIMERGY RX2540 M1. Najnowsze serwery zgodne ze standardem branżowym x86, wyposażone w procesory Intel Xeon E5-2600 v3, osiągnęły najlepszy wynik w teście TPC-E ze wszystkich systemów dwugniazdowych oraz najlepszy wskaźnik ceny do wydajności w klasyfikacji generalnej1. Ponadto system ten zdobył przewagę nad konkurencją, ustanawiając nowy rekord świata w teście SPECpower_ssj™2008 (10 654 operacji ssj/wat). Pozwala to użytkownikom uzyskiwać znakomitą wydajność i zmniejszyć zużycie energii. Wynik te potwierdzają, że firma Fujitsu stale zapewnia doskonałe wyważenie wydajności i sprawności energetycznej, co umożliwia maksymalne wykorzystywanie energii.

"Dwadzieścia lat to w teleinformatyce bardzo długi czas. W dziedzinie systemów serwerowych i rozwiązań dla centrów przetwarzania danych nadal najważniejsze jest połączenie jakości, sprawności i elastyczności. Wybierając PRIMERGY, klienci - tak jak Pošta Srbije - mogą mieć pewność, że kupują systemy i rozwiązania, które oferują moduły dostosowane do przyszłych wymagań centrum przetwarzania danych ukierunkowanego na potrzeby biznesowe. Chcielibyśmy móc obsługiwać Pošta Srbije przez następne dziesięć lat, a nawet dłużej" - powiedział Uwe Neumeier, wiceprezes działu serwerów, Fujitsu.

Serwer PRIMERGY RX2540 M1 osiągnął wynik 3772,08 tpsE (transakcji na sekundę w teście typu E) oraz wskaźnik cena/wydajność 130,44 USD/tpsE, działając pod kontrolą systemów Microsoft SQL Server 2014 Enterprise Edition i Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard. Model RX2540 M1 został wyposażony w dwa procesory Intel Xeon E5-2699 v3 - 2,30 GHz i 512 GB pamięci operacyjnej. Dane dotyczące tego wyniku testu TPC-E pochodzą z 1 grudnia 2014 r.

Wyniki testów wydajnościowych podano na podstawie informacji opublikowanych 21 października 2014 r. w serwisie www.spec.org. Opublikowany przez Fujitsu wynik łączny serwera PRIMERGY RX2540 M1, wynoszący 10 654 operacji ssj/wat (ssj_ops/Watt).

SPEC, SPECint, SPECfp, SPECjbb, SPECweb, SPECpower, SPECpower_ssj, SPECvirt_sc oraz logo SPEC są zastrzeżonymi znakami towarowymi organizacji Standard Performance Evaluation Corporation (SPEC). Najnowsze wyniki testów wydajności można znaleźć na stronie http://www.spec.org.

Porównanie na podstawie testu wydajności standardowych aplikacji dwuwarstwowych SAP SD (Sales and Distribution - sprzedaż i dystrybucja): PRIMERGY RX300 S8 z procesorami Intel Xeon E5-2697 v2, 2 procesory / 24 rdzenie / 48 wątków, uzyskał wynik 10 240 użytkowników testu (Windows Server 2012, SQL Server 2012, SAP Enhancement Package 5 do SAP ERP 6.0, certyfikat 2013024), a PRIMERGY RX2540 M1 z procesorami Intel Xeon E5-2699 v3, 2 procesory / 36 rdzeni / 72 wątki, uzyskał wynik 16 000 użytkowników testu.

Źródło: Fujitsu