Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

Serwery Fujitsu PRIMERGY osiągają rekordowe poziomy jakości i sprawności

FujitsuPodczas konferencji Fujitsu Forum 2014 firma nagrodzi trzech klientów z różnych krajów świata, którzy nadal użytkują trwałe, zgodne ze standardami branżowymi serwery PRIMERGY zakupione w latach 90. Z okazji 20-tej rocznicy wprowadzenia na rynek swoich serwerów x86 oraz w celu uwidocznienia znakomitej jakości, wydajności i niezawodności serwerów PRIMERGY firma Fujitsu poszukiwała najstarszego na świecie, nadal wykorzystywanego systemu z tej serii.


W trakcie sesji tematycznej na konferencji Fujitsu Forum w Monachium zwycięzca - Pošta Srbije (Poczta Serbska) - otrzyma nowy system serwerowy FUJITSU PRIMERGY RX2540 M1 o rekordowej wydajności wraz z pakietem odpowiednich usług serwisowych.

Pošta Srbije została utworzona w 1990 r. Obecnie zatrudnia prawie 15 000 pracowników i oferuje największą infrastrukturę pocztową i sieć logistyczną w Serbii. Była jednym z pierwszych klientów Fujitsu w tym kraju. Aktualnie wykorzystuje w operacjach informatycznych i działalności biznesowej ponad 200 serwerów PRIMERGY. Systemy PRIMERGY 561, dzięki którym Pošta Srbije otrzymuje tę nagrodę, zostały zakupione w 1996 r. i były używane przez ponad 10 lat jako serwery aplikacji. Następnie były i nadal są wykorzystywane do formatowania i przygotowywania dysków SCSI. Pošta Srbije ma także zaufanie do urządzeń pamięci masowej Fujitsu - do tworzenia kopii zapasowych wykorzystuje systemy FUJITSU ETERNUS CS.

Na Fujitsu Forum w Monachium zostaną nagrodzone również firmy Schaubroeck N.V. z Belgii oraz I-Business Klein GmbH z Austrii, które nadal użytkują przeszło 15-letnie systemy PRIMERGY. Każda z nich otrzyma tablet FUJITSU STYLISTIC M702. Zgłoszenia wpłynęły z 18 krajów, w tym tak dalekich jak Australia, Gujana Francuska czy Tajwan.

We wrześniu 2014 r. firma Fujitsu wprowadziła na rynek nową generację dwugniazdowych serwerów FUJITSU PRIMERGY, opracowaną z myślą nie tylko o dzisiejszych, lecz także o przyszłych potrzebach biznesowych. W tej nowej generacji serwerów PRIMERGY wprowadzono kolejne ulepszenia ukierunkowane na potrzeby biznesowe, opracowane w oparciu o rozległą wiedzę firmy Fujitsu i uwagi klientów. Fujitsu realizuje tu swoją wizję, stosując najbardziej nowatorskie rozwiązania teleinformatyczne. W rezultacie powstał projekt zainspirowany uwagami użytkowników, który nie jest tylko kolejną wersją z nowszym procesorem i ulepszonymi funkcjami. Serwer został gruntownie zmodernizowany między innymi poprzez wprowadzenie technologii DynamicLoM, udoskonalonej konstrukcji Cool-safe Advanced Thermal Design oraz innowacji w oprogramowaniu ServerView Suite, które upraszczają proces zarządzania.

Ważnym punktem w strategii firmy w odniesieniu do marki PRIMERGY była zawsze sprawność. Dzięki stale wprowadzanym innowacjom systemy PRIMERGY są najefektywniejszymi i najwydajniejszymi serwerami w każdej klasie, co pozwala naszym klientom wyprzedzać szybko następujące zmiany w środowisku biznesowym.

Nowa generacja serwerów, dzięki większej przepustowości pamięci i szybkości przesyłania danych, zwiększa wydajność aplikacji. Najlepszym tego dowodem jest nowy serwer PRIMERGY RX2540 M1. Najnowsze serwery zgodne ze standardem branżowym x86, wyposażone w procesory Intel Xeon E5-2600 v3, osiągnęły najlepszy wynik w teście TPC-E ze wszystkich systemów dwugniazdowych oraz najlepszy wskaźnik ceny do wydajności w klasyfikacji generalnej1. Ponadto system ten zdobył przewagę nad konkurencją, ustanawiając nowy rekord świata w teście SPECpower_ssj™2008 (10 654 operacji ssj/wat). Pozwala to użytkownikom uzyskiwać znakomitą wydajność i zmniejszyć zużycie energii. Wynik te potwierdzają, że firma Fujitsu stale zapewnia doskonałe wyważenie wydajności i sprawności energetycznej, co umożliwia maksymalne wykorzystywanie energii.

"Dwadzieścia lat to w teleinformatyce bardzo długi czas. W dziedzinie systemów serwerowych i rozwiązań dla centrów przetwarzania danych nadal najważniejsze jest połączenie jakości, sprawności i elastyczności. Wybierając PRIMERGY, klienci - tak jak Pošta Srbije - mogą mieć pewność, że kupują systemy i rozwiązania, które oferują moduły dostosowane do przyszłych wymagań centrum przetwarzania danych ukierunkowanego na potrzeby biznesowe. Chcielibyśmy móc obsługiwać Pošta Srbije przez następne dziesięć lat, a nawet dłużej" - powiedział Uwe Neumeier, wiceprezes działu serwerów, Fujitsu.

Serwer PRIMERGY RX2540 M1 osiągnął wynik 3772,08 tpsE (transakcji na sekundę w teście typu E) oraz wskaźnik cena/wydajność 130,44 USD/tpsE, działając pod kontrolą systemów Microsoft SQL Server 2014 Enterprise Edition i Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard. Model RX2540 M1 został wyposażony w dwa procesory Intel Xeon E5-2699 v3 - 2,30 GHz i 512 GB pamięci operacyjnej. Dane dotyczące tego wyniku testu TPC-E pochodzą z 1 grudnia 2014 r.

Wyniki testów wydajnościowych podano na podstawie informacji opublikowanych 21 października 2014 r. w serwisie www.spec.org. Opublikowany przez Fujitsu wynik łączny serwera PRIMERGY RX2540 M1, wynoszący 10 654 operacji ssj/wat (ssj_ops/Watt).

SPEC, SPECint, SPECfp, SPECjbb, SPECweb, SPECpower, SPECpower_ssj, SPECvirt_sc oraz logo SPEC są zastrzeżonymi znakami towarowymi organizacji Standard Performance Evaluation Corporation (SPEC). Najnowsze wyniki testów wydajności można znaleźć na stronie http://www.spec.org.

Porównanie na podstawie testu wydajności standardowych aplikacji dwuwarstwowych SAP SD (Sales and Distribution - sprzedaż i dystrybucja): PRIMERGY RX300 S8 z procesorami Intel Xeon E5-2697 v2, 2 procesory / 24 rdzenie / 48 wątków, uzyskał wynik 10 240 użytkowników testu (Windows Server 2012, SQL Server 2012, SAP Enhancement Package 5 do SAP ERP 6.0, certyfikat 2013024), a PRIMERGY RX2540 M1 z procesorami Intel Xeon E5-2699 v3, 2 procesory / 36 rdzeni / 72 wątki, uzyskał wynik 16 000 użytkowników testu.

Źródło: Fujitsu