Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

Serwery Fujitsu PRIMERGY osiągają rekordowe poziomy jakości i sprawności

FujitsuPodczas konferencji Fujitsu Forum 2014 firma nagrodzi trzech klientów z różnych krajów świata, którzy nadal użytkują trwałe, zgodne ze standardami branżowymi serwery PRIMERGY zakupione w latach 90. Z okazji 20-tej rocznicy wprowadzenia na rynek swoich serwerów x86 oraz w celu uwidocznienia znakomitej jakości, wydajności i niezawodności serwerów PRIMERGY firma Fujitsu poszukiwała najstarszego na świecie, nadal wykorzystywanego systemu z tej serii.


W trakcie sesji tematycznej na konferencji Fujitsu Forum w Monachium zwycięzca - Pošta Srbije (Poczta Serbska) - otrzyma nowy system serwerowy FUJITSU PRIMERGY RX2540 M1 o rekordowej wydajności wraz z pakietem odpowiednich usług serwisowych.

Pošta Srbije została utworzona w 1990 r. Obecnie zatrudnia prawie 15 000 pracowników i oferuje największą infrastrukturę pocztową i sieć logistyczną w Serbii. Była jednym z pierwszych klientów Fujitsu w tym kraju. Aktualnie wykorzystuje w operacjach informatycznych i działalności biznesowej ponad 200 serwerów PRIMERGY. Systemy PRIMERGY 561, dzięki którym Pošta Srbije otrzymuje tę nagrodę, zostały zakupione w 1996 r. i były używane przez ponad 10 lat jako serwery aplikacji. Następnie były i nadal są wykorzystywane do formatowania i przygotowywania dysków SCSI. Pošta Srbije ma także zaufanie do urządzeń pamięci masowej Fujitsu - do tworzenia kopii zapasowych wykorzystuje systemy FUJITSU ETERNUS CS.

Na Fujitsu Forum w Monachium zostaną nagrodzone również firmy Schaubroeck N.V. z Belgii oraz I-Business Klein GmbH z Austrii, które nadal użytkują przeszło 15-letnie systemy PRIMERGY. Każda z nich otrzyma tablet FUJITSU STYLISTIC M702. Zgłoszenia wpłynęły z 18 krajów, w tym tak dalekich jak Australia, Gujana Francuska czy Tajwan.

We wrześniu 2014 r. firma Fujitsu wprowadziła na rynek nową generację dwugniazdowych serwerów FUJITSU PRIMERGY, opracowaną z myślą nie tylko o dzisiejszych, lecz także o przyszłych potrzebach biznesowych. W tej nowej generacji serwerów PRIMERGY wprowadzono kolejne ulepszenia ukierunkowane na potrzeby biznesowe, opracowane w oparciu o rozległą wiedzę firmy Fujitsu i uwagi klientów. Fujitsu realizuje tu swoją wizję, stosując najbardziej nowatorskie rozwiązania teleinformatyczne. W rezultacie powstał projekt zainspirowany uwagami użytkowników, który nie jest tylko kolejną wersją z nowszym procesorem i ulepszonymi funkcjami. Serwer został gruntownie zmodernizowany między innymi poprzez wprowadzenie technologii DynamicLoM, udoskonalonej konstrukcji Cool-safe Advanced Thermal Design oraz innowacji w oprogramowaniu ServerView Suite, które upraszczają proces zarządzania.

Ważnym punktem w strategii firmy w odniesieniu do marki PRIMERGY była zawsze sprawność. Dzięki stale wprowadzanym innowacjom systemy PRIMERGY są najefektywniejszymi i najwydajniejszymi serwerami w każdej klasie, co pozwala naszym klientom wyprzedzać szybko następujące zmiany w środowisku biznesowym.

Nowa generacja serwerów, dzięki większej przepustowości pamięci i szybkości przesyłania danych, zwiększa wydajność aplikacji. Najlepszym tego dowodem jest nowy serwer PRIMERGY RX2540 M1. Najnowsze serwery zgodne ze standardem branżowym x86, wyposażone w procesory Intel Xeon E5-2600 v3, osiągnęły najlepszy wynik w teście TPC-E ze wszystkich systemów dwugniazdowych oraz najlepszy wskaźnik ceny do wydajności w klasyfikacji generalnej1. Ponadto system ten zdobył przewagę nad konkurencją, ustanawiając nowy rekord świata w teście SPECpower_ssj™2008 (10 654 operacji ssj/wat). Pozwala to użytkownikom uzyskiwać znakomitą wydajność i zmniejszyć zużycie energii. Wynik te potwierdzają, że firma Fujitsu stale zapewnia doskonałe wyważenie wydajności i sprawności energetycznej, co umożliwia maksymalne wykorzystywanie energii.

"Dwadzieścia lat to w teleinformatyce bardzo długi czas. W dziedzinie systemów serwerowych i rozwiązań dla centrów przetwarzania danych nadal najważniejsze jest połączenie jakości, sprawności i elastyczności. Wybierając PRIMERGY, klienci - tak jak Pošta Srbije - mogą mieć pewność, że kupują systemy i rozwiązania, które oferują moduły dostosowane do przyszłych wymagań centrum przetwarzania danych ukierunkowanego na potrzeby biznesowe. Chcielibyśmy móc obsługiwać Pošta Srbije przez następne dziesięć lat, a nawet dłużej" - powiedział Uwe Neumeier, wiceprezes działu serwerów, Fujitsu.

Serwer PRIMERGY RX2540 M1 osiągnął wynik 3772,08 tpsE (transakcji na sekundę w teście typu E) oraz wskaźnik cena/wydajność 130,44 USD/tpsE, działając pod kontrolą systemów Microsoft SQL Server 2014 Enterprise Edition i Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard. Model RX2540 M1 został wyposażony w dwa procesory Intel Xeon E5-2699 v3 - 2,30 GHz i 512 GB pamięci operacyjnej. Dane dotyczące tego wyniku testu TPC-E pochodzą z 1 grudnia 2014 r.

Wyniki testów wydajnościowych podano na podstawie informacji opublikowanych 21 października 2014 r. w serwisie www.spec.org. Opublikowany przez Fujitsu wynik łączny serwera PRIMERGY RX2540 M1, wynoszący 10 654 operacji ssj/wat (ssj_ops/Watt).

SPEC, SPECint, SPECfp, SPECjbb, SPECweb, SPECpower, SPECpower_ssj, SPECvirt_sc oraz logo SPEC są zastrzeżonymi znakami towarowymi organizacji Standard Performance Evaluation Corporation (SPEC). Najnowsze wyniki testów wydajności można znaleźć na stronie http://www.spec.org.

Porównanie na podstawie testu wydajności standardowych aplikacji dwuwarstwowych SAP SD (Sales and Distribution - sprzedaż i dystrybucja): PRIMERGY RX300 S8 z procesorami Intel Xeon E5-2697 v2, 2 procesory / 24 rdzenie / 48 wątków, uzyskał wynik 10 240 użytkowników testu (Windows Server 2012, SQL Server 2012, SAP Enhancement Package 5 do SAP ERP 6.0, certyfikat 2013024), a PRIMERGY RX2540 M1 z procesorami Intel Xeon E5-2699 v3, 2 procesory / 36 rdzeni / 72 wątki, uzyskał wynik 16 000 użytkowników testu.

Źródło: Fujitsu