Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Koniczne są zmiany w obszarze IT administracji publicznej

IT Leader ClubW obecnej sytuacji jaka ma miejsce w Polsce związanej z wdrażaniem oraz eksploatacją systemów teleinformatycznych w jednostkach administracji publicznej, Fundacja IT Leader Club Polska na specjalnym posiedzeniu przygotowała listę rekomendacji do pilnej publicznej debaty oraz ewentualnych zmian legislacyjnych.


W gronie niezależnych ekspertów skupionych wokół Fundacji IT Leader Club Polska, jednej z największych zawodowych organizacji pozarządowych w kraju, wypracowano zbiór rekomendacji które po implementacji pozwolą w dłuższej perspektywie na znaczącą poprawę sytuacji obsługiwanych rozwiązań teleinformatycznych w administracji publicznej.

Lista rekomendacji:

Powołanie przez właściwego Ministra niezależnej Komisji ds. Standaryzacji IT w Administracji Publicznej, złożonej z niezależnych ekspertów z organizacji pozarządowych z Polski.

1. Wypracowanie przez Komisję wytycznych w celu PILNEGO wdrożenia w jednostkach administracji publicznej związanych z minimalnymi wymaganiami dotyczącymi poprawy jakości zarządzania projektami, wdrożeniem i eksploatacją systemów teleinformatycznych w administracji.
2. Dokonanie ponownej analizy przez Komisję przepisów Prawa Zamówień Publicznych w Polsce z perspektywy zamawianych rozwiązań IT wraz z propozycją zmian legislacyjnych (zwrócenie szczególnej uwagi na jakość wybieranych usługi i rozwiązań teleinformatycznych).
3. Dokonanie dogłębnej analizy stosowanych standardów zarządzania w IT (polskich i międzynarodowych) oraz możliwości ich zastosowania w administracji publicznej w szczególności w zakresie:
 - Strategii i organizacji obszarów technologii informacyjnej i bezpieczeństwa środowiska teleinformatycznego.
 - Rozwoju środowiska teleinformatycznego.
 - Utrzymania i eksploatacji środowiska teleinformatycznego.
 - Zarządzania bezpieczeństwem środowiska teleinformatycznego.
4. Na bazie przyjętych wytycznych oraz dokonanych przez Komisję analiz, wypracowanie jednolitych Polskich Standardów Zarządzania IT w administracji publicznej, które obligatoryjnie powinny być zaimplementowane w każdej instytucji lub przedsiębiorstwie z większościowym kapitałem Skarbu Państwa.
5. Opublikowanie standardów do uzgodnień publicznych.
6. Zaimplementowanie w polskim systemie prawnym Polskich Standardów Zarządzani IT oraz wdrożenie stosownych zmian legislacyjnych.

Wychodząc naprzeciw obecnym problemom i z wykorzystaniem niezależnej wiedzy IT, Fundacja w przeciągu kilku dni powoła dedykowany Zespół Niezależnych Ekspertów IT celem ew. wsparcia działań Komisji lub zainteresowanych jednostek administracji publicznej.

Źródło: IT Leader Club Polska